Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka akinek meg 1...

Van olyan anyuka akinek meg 1 eves koraig is cicin aludt el a babaja es vele is aludt? Az erdekelne hogy amikor abbahagytatok a szoptatast milyen modszerrel aludt el es siman ment e?

Figyelt kérdés
2009. szept. 5. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét fiam cicin aludt el és a kicsi sokszor velem is aludt. Nálunk mindkét esetben fordítva történt: előbb aludtak el önállóan és utána szoktak le a ciciről (vagyis a kicsi még cicizik este és még mielőtt elaludna beteszem, vagy bekérezkedik az ágyába). Az önállóbb alvásban mindkettőjüknél a nyaralás segített. Mivel egy hétre megváltozott a környezet, könnyebb volt kizökkenteni őket a rutinból és maguktól, minden erőfeszítés nélkül elaludtak az utazóágyban, ha ott maradtam a szobában velük és én is lefeküdtem. Mikor hazatértünk, itthon is ezt a módszert folytattuk :)

Remélem segített a tapasztalatom és további örömteli szopizást kíváok nektek jó alvással!

2009. szept. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
13 honapos a lanyom egyenlore meg nem tervezem a levalasztast csak nehez elkepzelnem hogy hogyan fog majd egyszer nelkulem elaludni. koszi a valaszodat
2009. szept. 5. 18:38
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Én egy évesen tanítottam meg a lányom egyedül elaludni az "Aludj jól , gyermekem" c könyv segítségével.

Ekkor még cicizett, mivel a tejet nem bírta meginni.

13 hósan tértünk át a tejre, akkor már nem kapott cicit-és utána soha.

Hál égnek mindkettő jól ment, pedig rettegtem tőle.

Az egyedül elalvás már 4-5 nap alatt ment sírás nélkül, a cici nélküli alvás talán még előbb.

2009. szept. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Kislányom 20 hónapos, pár hete a délutáni elalváshoz nem kap cicit. Ebéd után mondogatja, hogy Anya, cicije! De én elterelem a figyelmét, játszunk egy kicsit. Igy ugyan borul picit a napirend, mert csak ilyenkor, délután 5 körül alszik el, viszont este kábé ugyanakkor alszik el, mint szokott, 10 körül, ez viszont még a cicis megoldás, annak nagyon örül ám! Pár hét múlva összeszedem magam, és megpróbálom elvenni az esti cicit is, remélem, ugyanolyan jól reagál majd, mint a délutáni dologra, ugyanis délután befekszünk a nagyágyba, mesét olvasunk, és szó nélkül elalszik. Soha nem gondoltam volna, hogy menni fog, de sikerült! Sok sikert, de szerintem még ráértek, ha mindkettőtöknek örömet okoz a szoptatás, én az első pár napban megsirattam magunkat, mikor cici nélkül elaludt...
2009. szept. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk pont most aktuális a téma,az én babám is egy éves lesz és most tanítgatom cici nélkul elaludni.Muszáj volt,mert már volt,hogy egy órát szoptattam,mire elaludt és elkezdett harapni.

Szóval úgy csináljuk,hogy a kis ágyat a nagy ágy mellé tettuk,levettuk az oldalsó rácsot,este megszoptatom,amikor látom,hogy jól lakott vagy már csak játszik vele,akkor beteszem a kiságyba,én mellé fekszek a nagy ágyba,simogatom,persze o mászkál,feláll,ugrál,de aztán egy ido után elfárad,elkezd sírni,én akkor a mellkasomra fektetem és ott alszik el.Az elso nap 45 percig tartott,a kov.alkalommal már csak 25 perc volt az egész,de foleg attól fugg,hogy mennyire fáradt.Eddig bevált ez a módszer,de ma például annyira álmos volt,hogy rogton beájult a cicin,de nem bánom.

Igaz,hogy nem magától alszik el,mert rajtam fekszik,de legalább nem a cicin,mert az utóbbi idoben én is sokat agyaltam azon,hogy hogyan fogom leszoktatni a cicin valo elalvásrol,de nem olyan nehéz,neked is majd ha eljon az ideje,sikerulni fog.Én sírni soha nem hagynám!Egyébként koztunk alszik,vagyis most elalváskor a kiságyban,de éjjel még szopizik,olyankor kozénk kerul.Ha megérik rá,majd lesz saját ágya,akkor majd átszoktatjuk oda,addig meg kibírjuk.

Bocs,hogy ilyen hosszúra sikerul,csak mindent le akartam írni.

2009. szept. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
21:45-os vagyok,miért pontoztatok le?Csak segíteni akartam,már ez is baj?
2009. szept. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne is törődj vele, biztos ez a legnagyobb öröme az életben!
2009. szept. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!