Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik kb.1 éves koráig szoptatt...

Akik kb.1 éves koráig szoptattátok a babátokat, mikor, milyen ütemben hagytatok ki szoptatást?

Figyelt kérdés
2010. nov. 7. 12:00
 1/2 anonim ***** válasza:

5 hónapos és 1 hetesen kezdtem neki adni az almalevet stb-t. 6 hónapos korára kiváltottuk a tízórait.

7 hónapos korában az ebédet is kiváltottuk. Ekkor 11-12 körül mindig lefejtem, és még este azt kapta pótlásnak üvegből. (midnig is kapott anyatejet este, mert a cicin bealudt, ezért kellett üvegből is adni)

kb. 8-9 hónapos kora között az uzsonnát is kiváltottuk.

Ekkor mindig délután fejtem egyszer 14 körül.

A reggeli szopit 10 hónaposan hagytuk el, mert már nem láttam értelmét.

Most lesz egy éves, de lassan már az esti szopinak sincs értelme, egész adag tápszert eszik. Már csak azért teszem cicre, hogy ellazuljon, (bár neki sosem volt gond a cumisüveggel való "lazulás" sem), illetve, nem tudom, hogy a cicimből kell e még kiszívni valamennyit, hogy ne gyulladjon be. Bár már tényleg minimális lehet benne. 1 éves korára szerintem már be is fejezzük a szopit.

Éjszaka már régóta nem szopizott, 8 hónapos kora körül volt kb. 1-2 hét, amikor megint, de arról is leszokott hamar. Lehe, csak a foga miatt kérte.

2010. nov. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos magától leszokott mindkettő pont 1 éves korára. Az első babámnál mondjuk én hagytam el a napközbeni szopit olyan 8 hós korától. Onnantól csak reggel és este volt szopi. Így egy éves korára a reggeli szopit is elhagyta majd pár napra rá este se kért. Azt hittem hogy azért mert estére kapott tápszer kiegészítést.

Most a lányom 10 hónapos koráig napi 4-5 ször szopizott még legalább meg éjjel is.

Ennek ellenére nem ért rá már enni (elindult 10 hónaposan kitárult a világ és nem akart nappal ott feküdni az ölemben akármit csináltam...) így nagyon hamar csak reggel meg este lett szopi. És egy hete már akkor se szopik..fejek még neki, azt megkapja üvegből, de már nem akar szopizni :(

Mondjuk nálunk ez sose volt altató szerepű, mindkét gyerekem megette az adagját 5-10 perc alatt és utána engedte is el a cicit, nem kérte tovább.

2010. nov. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!