Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 9,5 hónapos és úgy néz...

Babám 9,5 hónapos és úgy néz ki, hogy a mászás kimarad nála. Miért próbálnak meg mindenáron rábeszélni arra az anyukák, hogy vigyem el tornára? Rossz anya vagyok, hogy úgy érzem, hogy ezzel a tornával a baba mozgásfejlődésébe durván beleavatkoznak?

Figyelt kérdés
Gyerekorvosunk szerint felesleges nála ez a torna
2009. júl. 21. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a Dévény-tornára gondolnak az anyukák. Ha a gyerekorvos mindent rendben talál és te ezt elfogadod és nem izgulod magad halálra, hogy nem mászik - hozzáteszem, még simán benne van az időben, hogy másszon - akkor ne vidd sehova. És ettől nem leszel rossz anya, csak kevésbé parázol, mint itt nagyon sokan - néha én is...:)
2009. júl. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pozitív hozzászólásodat! Nagyon jól esett, hogy nem dorgálást kaptam azért, ami a szívemet nyomta és elmondtam!
2009. júl. 21. 11:41
 3/11 anonim ***** válasza:
Mostanában divat mindenféle tornára,készségfejlesztésre vinni a gyereket.Minden gyerek másként fejlődik,ha lenne valamilyen baja a babódnak,az orvos mondaná.Az én kisebbik lányom még 6-7 hónaposan sem volt hajladnó fekvésből felülni.Először felállt,lecsüccsent a popsijára és addig ült,míg megnem unta.Később ő lett a legvirgoncabb a 3 közül.Egyébként én sem tartom jónak,ha egy egészséges gyerek fejlődésébe beleavatkoznak mesterségesen.
2009. júl. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha a gyerekorvos szerint minden rendben, akkor szerintem sem szükséges sehova vinned. Az én kislányom mindenben ilyen ráérős volt. Ő is csak 10,5 hónapos korában kezdett mászni, tanult meg felülni és ezekre rá pár nappal a szekrény mellett felállt. Most egy éves és még nem jár önállóan. Mászik és a szekrény mellett oldalazva halad csak. Lehet, hogy nálatok sem marad ki a mászás, csak későbbre tolódik, mint nálunk. Ne siettesd! Hagyd, hogy a maga tempójában fejlődjön! Ja, és ne hallgass az anyukákra. Én is találkoztam "szuper" gyerekek anyukáival. Mindig mondták,hogy az ő babájuk már ezt és azt csinálja... stb. Az elején és is kicsit pánikoltam, hogy az enyém miért nem tudja még ezeket, de rájöttem, minden gyerek más és más. Az enyém meg másban sokkal jobb és fejlettebb az övéiknél. Jó babázást!
2009. júl. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kislányom mindjárt 9 hónapos, de sem kúszni, sem mászni nem hajlandó, pedig vékonyka.

Helyette ül, áll. Felülni már hasizomból is tud, ha segítek lent tartani a lábait (magától még emeli azt is, mint egy kis hátára fordított bogár).

Védőnő szerint nincs semmi baj, amúgy sincs elkésve, meg "fogadja el, hogy vannak olyan gyerekek, akik előbb állni, menni tanulnak meg".

Szóval majd 2 hónap múlva elkezdek aggódni, ha nem mászik. Addig nem idegesítem magam.

Te se tedd! Ők vmi másban jobbak, amiben esetleg másik baba gyengébb.

2009. júl. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a védőnő mondta, hogy nem szabad, hogy kimaradjon a mászás (diszlexia miatt), vigyem el a Dévény tornára. Anyukáktól hallottam, hogy tényleg nagyon jó a torna, de a baba végigsírja az egészet. Én úgy gondoltam, hogy nem volt oxigén hiányos, gy.orvos szerint semmi baja, akkor nem kínzom. 9 hósan felállt a babóm, 10 hósan kapaszkodva lépegetett, és 11 hósan elkezdett mászni, egyik napról a másikra. 13 hósan önállóan ment. Nincs semmiről lemaradva a babód!

2009. júl. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy olvatam, hogy nem minden "nem mászó" gyerekből lesz diszlexiás, csak a diszlexiások általában nem másztak. Szóval ez egy baromság!
2009. júl. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Olyan jó azt olvasni, hogy nem mindenkinek "szuper" gyereke van, van, aki normális tempóban fejlődik :-) Boldog babázást mindenkinek!!!
2009. júl. 21. 15:31
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak: én sem másztam egy percet sem, mégis 2 diplomám van és hobbim az olvasás...na ezért nem hiszek ezekben :-) Köszi neked is!
2009. júl. 21. 15:32
 10/11 anonim ***** válasza:

Én sem másztam.Diszkalkúliás vagyok.És egyetemi diplomám van.

Bizonyított az összefüggés a mozgásfázisok kimaradása és néhány tanulási probléma és zavar kialakulása között.

Persze jobb lenne, ha nem lenne velem ez a gond, de nem vagyok fogyatékos.Ne vidd a gyereket tornára, ha nem érzed szükségét, de ne bagatellizáld a dolgokat.Attól, hogy valamiről nem veszünk tudomást, még létezhet.

2009. júl. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!