Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves baba egy hétig anya...

1 éves baba egy hétig anya nélkül?

Figyelt kérdés
Betegség (az én betegségem) miatt kell távol maradnom a kisfiamtól és eléggé kétségbe vagyok esve miatta. Jó helyen van, nagyszülőknél, akik szeretik, ismeri is őket, elvan velük. Alkalmazkodó, de anyás is. Emiatt aggódom, mit gondolhat, hol van anya? Milyen tapasztalataitok vannak? Volt ezután bármi változás a viselkedésében?
2011. febr. 6. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Telefonálni kell vele minden nap, akár többször is, illetve képeket vinni a nagyihoz rólad amit mutogatnak majd neki.

Így semmi gond nem lesz. Ne félj attól, hogy elfelejt és a nagyszülők kezében is jó helyen lesz.

2011. febr. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem mielőtt elvinnétek a kicsit, ülj le vele, és gyermek nyelven értesd meg vele, hogy anya beteg, és nem akarja, hogy ő is beteg legyen, így a nagyiéknál lesz addig. Telefonálás tényleg jó ötlet! A nagyiék meg csináljanak programot!

Pl ha még van hó, akkor menjenek ki szánkózni, vagy hóembert építeni, tévézzenek, meséljenek (természetesen, van olyan szülő, aki nem engedi a tévét, de a nagyszülők is tudjanak, ha valamit ellenzel, nehogy gond legyen)

Egy hét nagyon gyorsan el fog telni... ha nincs hó, akkor is ott van a séta, játszás, lehet a szobában pokrócokból bunkert építeni, az is remeg elfoglaltság...csak kreatívan :)

2011. febr. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

régen volt hetes bölcsi. biztos nagyon rossz lehetett a babáknak, de nem hiszem, hogy emiatt olyan sokat sérülne.

ebből a korból nem is maradnak emlékei.

ha a nagyszülők imádják, és mindent megadnak neki az hét alatt, akkor semmi baj nem lesz, nyugi.


kiskoromban én is rengeteget voltam a nagyiéknál, anyum melózott pesten, én vidéken voltam, péntek du. jött, vasnap este ment, és semmmi bajom nem lett, imádjuk egymást anyummal, akkor persze durciztam, h miért hagy itt, de bepótoltuk.

23L

2011. febr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az az igazság, hogy már nincs itt és rettenetesen hiányzik, csak hétvégén kaphatom vissza:(

Nem tudom, a telefonálás jó-e? Én arra gondolok, lehet, hogy jól elvan nélkülem, de ha hallja a hangom, akkor arról eszébe jutok, és akkor hiányolni fog.

2011. febr. 6. 20:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos kétszer is kórházba kellett mennem, egyszer 9 és egyszer 10 hónapos korában.

Nagyon rossz volt nélküle, de első alkalommal behozták hozzám és sokkal rosszabb volt utána neki is és nekem is. Szegényke nem értette, hogy anya miért nem megy vele haza. SZóval tudom, nagyon nehéz lesz, de inkább ne vigyék be hozzád, mert nem csak az elválás lesz neki nehezebb, hanem az utána következő napok is.

Mikor hazamentem kb. 2 napig rám sem nézett a fiam, annyira haragudott rám. Pedig ő azért este az apukájával volt, akit imád, de hát ugye az mégsem anya.

Kitartást neked, én számoltam az órákat vissza, csak így bírtam ki.

2011. febr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én sem telefonálnék már a helyedben.

Bár kicsit idősebb, de 15 hónapos volt kisfiam mikor elmentünk síelni 4 napra most nélküle. 1 nap mi is "beszéltünk vele telefonon" az esti fürdés előtt és aznap sírva aludt el, úgy hogy kiabálta Anya-Anya. Másnaptól nem beszéltünk és simán eltelt a pár nap.

Jó helyen van, nagyszüleik biztosan mindent a kedve szerint tesznek, ők nem tudnak neki úgysem nemet mondani.

Mikor mi hazajöttünk, láthatóan örült, de pár perc múlva, mintha mi sem történt volna úgy játszott tovább. Aztán mi sem tudtuk már, hogy vajon nekünk vagy a kis játéknak örült amit hoztunk.. :)

Egy kis meglepivel én kedveskednék neki azért..

2011. febr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!