Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan 1eves fiamat szabad...

Lassan 1eves fiamat szabad egy kezzel setaltatnom? Tudom hogy ket kezzel nem, de eggye? Egyedul meg nem megy, de allandoan fogja az ujjam hogy mennyunk, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. júl. 21. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
miért ne szabadna?
2009. júl. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen volt. A gy.orvos is mondta, hogy nem szabad anyuka, mert görbe lesz a lába. Ő meg mindig nyújtotta a kezét. Én sétáltattam.
2009. júl. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Két kézzel tényleg nem szabad, de egy kézzel picit igen :)
2009. júl. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Két kézzel miért nem?
2009. júl. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ilyet még én sem hallottam, hogy két kézzel nem szabad, nekem 8 hós kora óta sétált két kézzel a fiam és egy- másfél hóra rá már elég volt csak az egyik kezét fogni, és 10 hós és egy hetes volt amikor elindult, most 11 hós és bejárja az egész lakást. Ha menni akar nem szabad visszafogni!
2009. júl. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha kézenfogva vezetgeted, azzal nem tanítod meg hamarabb járni, viszont az önálló egyensúlyozás képességét csak később sajátítja el. Ha pedig fél kezét fogva sétálgatsz vele, akkor az egyensúlya az egyik oldalra tolódik, ami szintén akadálya lehet a későbbi önálló járásnak. ezt irja egy cikk:S
2009. júl. 21. 18:21
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha a gyermekkel kézen fogva járunk, főleg, ha a háta mögött állunk, azzal hátráltatjuk az önálló járás beindulását. A gyermek egy idő után megtanulja, hogy a háta mögött áll valaki, és ezzel egy hamis biztonságérzetet kap. Az önálló állásnál, járásnál gyakran előfordul, hogy a gyermek hátra dől, és ezért nem tud megállni, tehát a járás is később indul be, és szükségtelenül sokat fog esni. Azokkal a gyerekekkel, akik ilyen problémákkal kerülnek hozzánk, sokáig kell foglalkozni, mire megtanulják, hol a neutrális helyzet, hol és hogyan tudják megtartani az egyensúlyukat, hogy elindulhassanak.
2009. júl. 21. 18:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán minek kérdeztél ilyet, ha ilyen pontosan tudod a választ, ami szerintem egy baromság.
2009. júl. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utanna neztem utan kedves utolso valaszolo,ne faraszd az ujjacskaidat ide irkalni!
2009. júl. 22. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!