Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Étkezés kiváltás? Hogyan?

Étkezés kiváltás? Hogyan?

Figyelt kérdés

5,5-6hónaposan kezdtem el a kóstoltatást az anyatejes babámnál. Eszik már egy pár dolgot. Eddig nem volt célom az étkezés kiváltás, most viszont szeretném kiváltani a tízórait. Szeptember végétől tanfolyamra megyek ami szombatonként lesz 9-17ig és sajnos ennyi tejet nem tudok lefejni :(

Hogyan kezdjem el kiváltani a tízórait? Leírnátok lépésről-lépésre, hogy ti hogyan csináltátok?

Most 7hónapos a lányom.

Köszi.


2012. aug. 13. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor még azt gondolja az ember, hogy ez egy mennyire bonyolult dolog (én is így voltam), de amúgy meg semmi extra. Egyszerűen nem kap cicit, hanem kap joghurtot, vagy gyümölcspépet (esetleg beletörhetsz egy kis háztartási kekszet), majd valami innivalót (ez lehet tea, víz, gyümölcslé, bármi) és kész. Ez elég tízóraira vagy uzsonnára, az adag persze igény szerint változó :)
2012. aug. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is azt mondanám, mint az első válaszoló. Nem olyan bonyolult ez, persze ilyenkor az ember elkezd agyalni, de a babák többsége sokkal könnyebben alkalmazkodik a változásokhoz, mint hinnénk. Kap más ételt, és ha éhes úgyis megeszi.

Addig meg cicizés előtt kínálgatod őt, és ha ízlik neki egyre többet és többet fog megenni a "normális" ételekből, míg el nem hagyja a szopizást.

Szeptember végéig még másfél hónapod van (ennyi idő alatt lányom pl. 3 étkezést volt képes kiváltani, annyira bejött neki a zöldség, gyümölcs).

A lényeg, hogy előbb rendes étel, aztán szopizás, ha ki akarod az étkezést váltani. Mert ha szopival kezdesz, akkor nem lesz olyan éhes és nem is fog leszokni a ciciről.

2012. aug. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És kb mennyi adaggal van kiváltva egy szopizás? Mondjuk 1üveg bébiételnek megfelelő mennyiség?
2012. aug. 13. 11:46
 4/5 anonim ***** válasza:
igen
2012. aug. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát attól függ babád milyen étvágyú, de kb. egy bébiételes üveg a jó arány.


Lányom 6-7 hónaposan kb. 140-180 gramm közötti mennyiségeket evett a zöldségekből, gyümölcsökből.

2012. aug. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!