Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan tovább? Hogy boldogulja...

Hogyan tovább? Hogy boldoguljak kezdő anyukaként, ha elvesztem a hozzátáplálás útvesztőjében?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 hónapos, hétfőn kezdtük a hozzátáplálást, almapépet kanalazunk 3. napja, evvel nincs is gond, eddig jól ment. Holnap új ízt kellene kóstolnunk, őszibarackot akartam, de nem kaptam sehol mirelitet sem. Van itthon alma-őszibarack bébiételem, azt adhatom neki, ha az almával nem volt gond? Vagy adjak mást?

A legfőbb gondom az, hogy az oké, hogy 3 napig kóstoltatunk pár kanállal mindenből, de mikor adhatok neki többet amiből már evett és hogy? Keverhetem az ízeket (zöldséget gyümölccsel, gyümölcsöt gyümölccsel, zöldséget zöldséggel) vagy egy nap kétszer adjak neki? Kóstoltatás és nagyobb mennyiség ami jól esik? Vagy majd akkor ha minden ízt kóstoltunk az adott hónapban?

Most délelőtt 2 szoptatás között kóstolunk, így jó? Meg van egy csomó anyatejem is a fagyóban. Az oké hogy eltettem majd jó lesz hozzátápláláshoz, na de mennyit és hogy használjak fel, na meg mihez?

Melyik étkezést szokták először kiváltani?

Mindenhol csak táblázatokat találok, de erről egy szót se hiába googlizok napok óta. Ha tudtok linkelni használható anyagot az is jó. Egyszerűen úgy érzem megrekedtem, és sehova tovább. Na meg totál hülyének is érzem magam.



2012. márc. 28. 12:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit túlaggódod azt hiszem. Lazábban. Ahogy csinálod, úgy lesz jó, hidd el.

Alma megy, nagyszerű. Mehet több alma akkor. Vagy kevés barack. Az alma-baracktól se lesz baja.

Amiket bevezettél már, azokat keverheted is. Ha mondjuk bevezetted a krumplit is, lehet alma-krumpli is.

Szoptatások között is kóstoltathatsz, szopi után is. Szopi előtt csak akkor ha el akarod választani.

Szépen, lazán, figyeld a babát, nem csinálhatsz nagy bajt.

2012. márc. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ne adj neki kevertet elsőre.Van őszibarack is simán üveges bébikaja.Avval próbáld először és utána jöjjön az alma őszivel.Én két napig kóstoltatok, ha nincs gáz harmadik nap már azt kapja amennyit ő kér.Rengeteg minden keverhetsz.Alma krumplival, krumplit szinte mindenhez tudsz adni.Az én lányom pl nem nagyon szereti a paradicsomos krumplit bébiételben.Viszont ha még főzők mellé egy kis krumplit pluszba akkor megeszi ezerrel.
2012. márc. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Valószínűleg túlparázom, csak szeretném jól csinálni. Akkor nem keverek, csak ha mindkettőt kóstolta. Bébiételt amúgy se nagyon akarok neki adni, csak ha megyünk valahova. Van a fagyasztómban meggy, cseresznye és szilva. Sajnos barack pont nincs és nem is kaptam. Ezeket már lehet? Minden táblázat mást ír. Zöldségek közül burgonya, répa, sütőtök mehet? Ezek vannak.

Semmiképp nem akarom elválasztani, akkor marad a két étkezés közti kóstoltatás, mert félő cicizés után nem fogadná el, mindig túlfolyásig eszi magát. :)

2012. márc. 28. 12:22
 4/12 anonim ***** válasza:

Kitöl kaptál tanácsot? Mert annyir egyszerü a hozzá táplálás.


Mindig 1 étkezéssel kezdjük (én külföldön élek itt a savas gyümölcsöket nem ajánják sokáig, így érdemesebb répa, krumpli, paszternákkal kezdeni)


Pl elkezded délben adni neki elöször répát. 1 hétig pár kanállal naponta adod neki. köv héten paszternákot adsz neki 1 hétig. majd répát-paszternákkal adsz neki egy hétig. aztán elöszeded a krumplit ezt már magában vagy a répákohoz is keverheted.


Egy étkezés kiváltása minimum 5 hétnek kell lennie, és ezek után minimum 4 hétnek kell eltelnie mire újabb étkezést kezdesz el próbálgatni.


ha gyümölcsel kezded, akkor most 1 hétig alma. majd köv héten barack, vagy amit akarsz majd keverd akettöt egy hétig.


Nekik ha csak almát enne 2 hónapig is megfelelö lenne.

2012. márc. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tanácsot? A védőnő adott egy listát azt csók. A gyerekorvosunkhoz csak áprilisban megyünk, addig magamtól próbálkozok.
2012. márc. 28. 13:08
 6/12 anonim ***** válasza:

Én nem adnék fagyasztottat, csak idény gyümölcsöt! Ez a természet rendje. Tehát ha most alma van, akkor adnék almát, ha sütőtök, akkor tököt stb.

4 nap után szoktunk új ízt kóstoltatni. Almát lehet rizspéphez is adni és krumplihoz is. Én gyümölccsel kezdeném, majd répa, krumpli. Puffasztós zöldségekkel óvatosan.

2012. márc. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem kell túlreagálni,a szívedre hallgass ne a sok újabb és újabb kísérletezésre.

Adhatsz neki nyugodtan fagyasztott gyümölcsöt,abban is van vitamin,ugyanúgy,mint a zöldségben.Mi 4 hónaposan kezdtük 6 hónapos korára nagyon sok mindent evett.

Nyugodtan odaadhatod azt a bébiételt,nem lesz semmi baja.

A gyümölcs zöldségnél úgy csináltam,hogy 1.nap pár kanál,2.nap nagyobb adag,3.nap egy teljes adag.Tejtermékeknél kicsit óvatosabb voltam,több napig elhúztam mire teljes adagot kapott.Keverheted a gyümölcsöt zöldséggel,és ebben a korban már adhatsz neki 2szer is gyümölcsöt,egyszer főzeléket.Mi egyszerre 3 étkezést váltottunk ki,illetve 1et teljesen kettőt,2 héten belül addig úgy volt fele tápszer,fele gyümölcs vagy zöldség.Először az ebédet szokták meg a tízórait majd az uzsit stb. Ne aggódd túl.Egy gyerekorvos mondta nekem sokkal hamarabb lesz a baba allergiás,aki 1 éves kor után találkozik sok étellel.Sőt a glutént is kezd el bevezetni majd egy-két gyümölcs után.

2012. márc. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 xStefix ***** válasza:

Ez nem szöveg, hanem prezentáció, de talán így is hasznos lesz:

[link]

2012. márc. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is eléggé túlparázós anyuka vagyok, na de ebben nem voltam/vagyok az. :) 5 és fél hónapos koráig a kislányom csak és kizárólag anyatejet kapott, aztán egyszer egy kis sárgarépát kóstoltattunk vele, fél éves korától pedig elkezdtem a hozzátáplálást. Először almát kapott egy héten keresztül, de sajna nem nagyon ízlett neki így elkezdtem banánt adni Neki, amit egyszerűen imádott. :) Utána adtam Neki sütőtökös-almás bébiételt ami ízlett neki, de azért nem volt túlzottan oda érte. :) viszont 2 nap után kénytelen voltam visszatérni a banánhoz, ugyanis egy hivatalos ügy miatt kénytelen voltam hosszabb időre itthon hagyni a férjemmel a babát és úgy voltam vele, hogy a banán az egy biztos pont az étkezésében, azt tényleg nagyon szereti és biztos, hogy nem marad éhen a Picikém. Én itt teljesen a szívemre hallgatok. Amit szimpatikusnak találok, olyan ételt veszek Neki ebédre. Persze nem naponta váltogatom (most éppen az alma-őszibarack megy Neki) de nem ragaszkodom annyira a "szabályokhoz". Persze azt betartom, hogy mit melyik hónaptól szabad adni a babának (pl. húsos bébiételt természetesen még nem kap így fél évesen) Látom rajta, hogy mi az ami ízlik és mi az ami nem, ez alapján el tudom dönteni, hogy mit adjak mivel és mennyi ideig. Szerintem nem kell túlaggódni. :) Amit már ehet abból nyugodtan válogathatsz, kevergethetsz, semmi gond nem lehet belőle! :)

2012. márc. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is túlparázós voltam, aztán a picúrom (7 hós) megoldotta.Van amit utál és még rám is fújja.Ha ilyen sok tejcsid van és úgy érzed, hogy jól lakik vele, és a súlya is gyarapszik, akkor csak ismertesd az ízekkel, és akkor, amikor játékos,vagy jó kedve van.Ajánlom segítségnek a Johnsons kismamák nagykönyvét abban vannak módszerek.Nem ijesztgetésnek szánom, hiszen minden gyerek más, de az én haspók kisfiam akkor kezdte hanyagolni a cicit, amikor elkezdtem hozzátáplálni.Viszont az őszibaracknak egy nagyon jó tulajdonsága, hogy megindítja a kakit.
2012. márc. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!