Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Válaszolnátok néhány kérdésemre?

Válaszolnátok néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

8 hónapos babátok mit tud és mit nem? Jön már a foga? Naponta hányszor eszik és mit? Délután mennyi időt alszik? Éjszaka fel szokott kelni? Mikor feketetik le és mikor kel reggel? Egyedül alszik el? Stb,stb. Mindenre kíváncsi vagyok.

Előre is köszönöm a válaszokat. :))



2012. aug. 13. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

8 honaposan forgott, kuszott, magátol felült,elég jol eljátszott egyedül. napi 5ször ettünk, reggeli tápi, vacsi már főzelék és ha kért még tápi.sok mindent evett, csirke-pulyka husi,mindenféle zöldség,gyümölcs.néha kapott pufit, babapudingot, babajoghurtot.délelött aludt kb.30 pecet, délután kb. 1 órát.Este 9 körül alszik el, fél nyolckor vacsi, aztán fürdés, fekvés.A mai napig nem alussza át az éjszakát (1 éves), akkor kb. 3 szor kelt éjjel, vagy cumi, vagy viz kellett neki. Egyedül alszik külön szobában, de egy ajtoval össze van nyitva a mi szobánkkal.

Már adtam neki mindenféle tejpépet,tejberizspépet ha épp nem fogadta el atápit.Foga 9 hosan bujt ki, de mostanra már van 8 fogacska és utban van az első rágó is.

hát hirtelen ennyi :-).Irjak még valamit ? :-)))

2012. aug. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tonyec válasza:
74%

Az én fiam nagyon mozgékony, már 6 hósan ült és mászott, a kúszás kimaradt, mindenhol fel akar állni és már lépeget ha van mibe kapaszkodnia. De általában 8 hósan szokták ezeket csinálni, de ha még nem az sem baj. Én a kismamblog.hu-n szoktam olvasgatni, hogy mi mikor várható.

Az alsó két foga nemrég bújt ki.

Reggelire gabonapépet kap gyümölccsel, ebédre és uzsonnára főzeléket hússal és ugyancsak gyümölccsel-enélkül nem enné meg. Nem eszik egyikből sem nagy adagot, szoptatom is még és tápszert is kap még. Szóval nem egyszerű.

Napi 2x alszik, kb. másfél órát. 8-9 között fekszik le, többször felsír éjjel, de ált. cumival visszalszik. Sajnos hajnalban már nem nagyon akar aludni, ilyenkor viszem közénk és ott forgolódik kb.7-ig.

Nem alszik el egyedül, vagy szoptatom vagy cumisüvegből eszik és ha jóllakott akkor cumit teszek a szájába és az ölemben alszik el. Kb.5 perc múlva lefektetem a helyére és akkor nem ébred fel.

Sztem a Vida Ági oldala(kismamablog) sok hasznos infót ad, de persze mindenkinél vannak kivételek.

2012. aug. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

4-én volt 8 hónapos a fiam.

7 hónaposan jött ki az első foga,jelenleg 3 foga van és a 4. jön.

Reggel 6-7 óra körül szopizik,10 környékén gyümölcs darált kekszel vagy rizzsel és anyatejjel,12-13 óra körül főzelék husival,16 óra környékén gyümölcs,vagy túró esetleg egy kis vajaskenyér mikor mi fürdés után szopizik.Minden étkezés után szopizik,innivalót nagyon kevesen fogad el inkább szopizik.

Nagyon rossz alvó.Eleinte 2-3x 30 percet aludt napközben.Mostanában délelőtt és délután is 1-1 órát alszik,de van hogy csak 30 percet,de van hogy 2 órát.

Éjszaka minimum 2x ébred és cicit kér.

Este 7-kor fürdés utána cici és alvás.Reggel 5 és 8 között ébred,mostanában 6-kor.

Ringatva alszik el vagy mellettem (van a szobájában egy ágy nekem) amikor elaludt berakom az ágyába.

7 és fél hónaposan állt fel először a kiskádban fürdés közben.Azóta nagyon megy neki,nem is nagyon kapaszkodik guggolásból kinyomja magát.Próbál a szekrény/fal/akármi mellett sétálni.Tökéletesen mászik négykézláb.Ha fogom a 2 kezét akkor "sétál".Azért írom idézőjelben mert kicsit furán néz ki,ő azt hiszi tud járni,pedig nem így van :D Ha feláll akkor,már nem eldől hanem kapaszkodva leül vagy leguggol,ha megunta az állást.Folyamatosan magyaráz.Háton fekvésből hasizomból felül.Egyébként stabilan ül.

8 hónaposan 9300 gramm és 74 cm volt.

A tiéd mit tud?

Ha írsz privit beszélgethetünk.

2012. aug. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia, lehet az én válaszom nem mérvadó, mert korababa, de ha születésétől számoljuk most 8 hónapos (korrigáltan 6). Reggel 7 körül tápi, tízórai tápi, vagy tejpép, ebéd főzelék husival, uzsonna gyümölcs kekszel, vagy magában, vacsi "jó éjt papis tejbegríz" + fürdés után tápi. A túrót,joghurtot, sajtot most bezetem be nála. Az éjszakát 3 hónapos kora óta átalussz - tudom mázlista vagyok:) Este 8 körül alszik el reggel kb.7-ig. Délelőtt alszik 30-60percet, délután 1-1,5 órát.
2012. aug. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2012. aug. 13. 21:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A kisfiam 8 hósan kúszott, ült, forgott minden felé. Kapaszkodva állt a bútorok mellett.

8 foga volt.

5-ször evett a nap folyamán, ebből a reggeli volt tápszer, néha este is ezt evett. Nem igazán szerette :-/

Napközben, húsos főzeléket, gyümölcsöt, bulátát, tejpépet, kenyeret, kiflit, stb evett. Kétszer aludt, délelőtt és délután. A délelőtti alvás rövidebb volt 1 óra. A délutáni 2-3 óra is. ;-)

Éjszaka csak akkor kelt, ha jött a foga. Az nagyon megviselte!

Este 10 körül alszik el, és reggel 7-8 kor kel, ez változó. 5 hós kora óta csinálja így.

Nem alszik egyedül, csak berakom a kiságyba én meg ülök mellette. Látja hogy vele vagyok, olyan max 10 perc alatt el is szunyókál. ;-)

2012. aug. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!