Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 honapos babam nem nyeli le...

Katerina106 kérdése:

11 honapos babam nem nyeli le a darabosabb etelt, nagy baj?

Figyelt kérdés
Mar nem tudom mivel probalkozzak,nehanyan stresszelnek h valamit nem jol csinalok... mit tehetnek, h megbatrodjon a szilardabb kajakkal?vagy kesobb jon ra a ragasra? meg mindig szopik,4-5szor egy nap,talan ez is befolyasolja? a kekszet szivesen elszopogatja, viszont a kenyerkaretol undorodik,nem meri megfogni ,razza a fejet.A fozeleket turmixolom,ha villaval osszetorom nem nagyon eszi ha van benne darabosabb husi vagy barmi.Ha nagyobb darabot erez a szajaban azonnal kikopi.Eroltetni nem eroltetem,de mar nem tudom mit tegyek! kerlek segitsetek!

2012. aug. 14. 16:18
 1/4 betta55 ***** válasza:
Az én fiam is utálja a darabosat és ő jővőhéten lesz 1 éves. Nem erőltetem neki,mert akkor nem is eszik.Én villával összenyomom a krumplit,meg a többi zöldséget felesben, a másikat turmixolom és a husit is,ezt megszokta enni.Uzsira a banánt,barackot töröm villával és joghurhoz keverem,vagy krémtúróhoz. Ezek így puhák és könnyen tudja enni.Viszont a tésztákat a darálthúst azt bizony darabosan nem eszi.Még bébiételben sem.Nekem a védőnő azt tanácsolta,hogy ne erőltessem,hanem próbálkozzak majd megérik észileg rá.ja és van már 8 foga és mégsem.kitartást.Próbálj neki adni kakaós kalácsot,kuglófot tehát édes tésztából készült péksütit,mert az enyém is utálja a kenyeret,ezeket viszont elmajszolja.
2012. aug. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csatlakozom. Nálunk is ez a baj.

Két hét múlva lesz 1 éves, 2 foga van, 2-szer még szopizik.

Majszolja ugyan a kiflit, de nem nyeli le. Ha darabosabban adom neki a főzeléket, csak forgatja a szájában a darabokat, végül kiköpi. A hígabb részeket pedig lenyeli. Ha turmixolom, jobban eszi.

A gyümölcsöt is már csak villával töröm össze neki és azt befalja.

Ma a kakaós tejpépjét hígabbra csináltam, s beleaprítottam fél-1 centis darabokban kenyeret. No, így megette az egészet.

Én sem akarom erőltetni, csak már zavar, amikor másoktól azt hallom: azt eszi, amit ők, ilyen-olyan krémes kenyeret reggelire, vacsorára stb. ennyi idősen.

AZt hiszem, tényleg CSAK türelmesnek kell lennünk:)

2012. aug. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Probaltam mar kalacsot is adni,de attol is ki van keszulve amikor mar nyujtom fele... Altalaban jatszik a banannal,dinnyevel ha a kezebe adom-rendszerint kifacsarja :) de akkor sem eszi meg,max csak kostolas ereeig.Mar azt sem tudom mit adjak reggelire neki...
2012. aug. 16. 11:50
 4/4 A kérdező kommentje:

Megtort a jeg,vegre!!! fiam hajlando megfogni a kenyeret es bele is harap :)a darabosabb etelekkel is megbatrodott,kiprobaltam h felet leturmixoltam-felet meg osszetortem siman villaval-es bejott :) koszi a tippet!

Tenyleg,ido kerdese az egesz .

2012. szept. 7. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!