Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislányom 6 hónapos lesz....

A kislányom 6 hónapos lesz. Mikortól adható/vezethető be neki lisztes, kekszes étel, rizs? Darabosabb ételt mikor lehet neki adni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 23. 09:35
 1/6 A kérdező kommentje:

Lemaradt, hogy eszik már pépes ételeket!

Krumpli, répa, zöldborsó, cukkini, patiszon, sütőtök, alma, banán, őszibarack, meggy

2010. júl. 23. 09:46
 2/6 anonim ***** válasza:
Hú , hova rohantok a kajával? Szóval a legújabb állásfoglalás szerint a glutént minél hamarabb be kell vezetni, tehát már adhatsz neki lisztes ételt. A kekszekkel vigyázni, mert tele van adalékanyagokkal és cukorral. A rizs nem tartalmaz glutént, bármikor adhatod már. Én sosem pürésítettem, mindig darabosat adtam neki (blw az angol neve ennek a hozzátáplálási módnak, bővebben: www.mamami.hu), tehát bármikortól nyugodtan. Érdemes hagyni had próbálkozzon gyümikkel ill. főtt zöldségekkel, de nálunk a buláta is nagy sláger.
2010. júl. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én 5 hónaposan kezdtem a kóstoltatást. Kb. 6 hónapos volt, amikor rizst adtam neki, jól szétfőzve. A védőnő tanácsára már 7 hónapos kora előtt, kb. 6,5 hónaposan kapott először lisztet, azzal sűrítettem a főzeléket (de még olaj nélkül). Kekszet nem adtam neki, nem is tervezem egyelőre, (a védőnő sem javasolta), cukor és adalékanyag tartalma miatt.

Én amit lehet, darabosan adok a kezdetektől. Tehát amit nem muszáj pürésíteni, azt inkább villával töröm össze vagy lereszelem. Ilyen a krumpli, répa, tök, egyes gyümölcsök. Csak azt turmixolom, amiben erős szálak és rostok vannak, és a levelest, mint a saláta, és a meggyet, a héja miatt.

2010. júl. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ennyi idős korban babakekszet már én is adtam neki egy keveset.Rizst úgyszintén,de nagyon megfogta a hasát.Lisztel nem siettem sehova
2010. júl. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én a délelőtti gyümijébe keverek 2-3 napja 1-2 háztartási kekszet is. A lisztre, rizsre még nem került sor.
2010. júl. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem sietünk sehová! Mivel a lányom sajnos tápszeres is nem csak szopik, így a védőnőm tanácsára 4 hónapos kortól kezdtük el a kóstolgatást. A tápszert csak reggel és este fogadja el, így napközben gyümölcsöt, főzeléket és tejpépet eszik, meg szopik is!

Nem a sima háztartási kekszre gondolok, hanem babakekszre (hippesre vagy milupásra), a háztartási keksz tele van nem neki való dolgokkal!

Akkor rizst és kekszet is ehet már, a lisztet akkor még kihagyjuk!

2010. júl. 23. 10:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!