Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babának miked adtok...

1 éves babának miked adtok már enni?

Figyelt kérdés

Ugyanazt kapja,amit ti esztek??Mit adtok tízóraira,ebédre,vacsira??

Nálunk eddig gyümölcs és pép volt,de azt a lányom már nagyon megunta...Ebédre még nem nagyon mertem adni a miénkből.Persze mindenből kóstoltatom,de még nem kapott 1adagot semmiből.(kivéve rakott karfiol és brokkoli).Tippeket és segítséget szeretnék,mit adhatok neki??Olyan tanácstalan vagyok!!!:S


2012. aug. 15. 07:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindent eszik, amit mi, kivéve a gombát, dióféléket, mogyorót, és még egyelőre aprómagvas gyümölcsöt sem negyon kapott (málna, eper). Azonkívül sótlanul, és borstalanul főzünk, mi utánasózunk magunknak.

egy nap kb. így néz ki:

Reggeli:szopik, majd kenyér, vaj, paradicsom, sonka, tej

tízórai: A kertben lévő gyümölcseink

ebéd: általában rizses, vagy tésztás kaja, mert a burgonyát utálja. Ezt minden esetben hússal kapja, és icipici savanyúsággal. Sajnos nekem a főzeléket nem szereti, ezért gyakran van húsleves, gulyás, vagy lecsó, amiben ugye sok a zöldség, majd ebéd után szopik

uzsonna: joghurt, néha krémtúró

vacsora: ált. ugyanaz, mint az ebéd, és szopik utána

inni vizet iszik, de nem halok bele, ha a nagypapa megkínálja valami cukros üdítővel. Érted. :)

2012. aug. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy évesen a lányom azt ette, amit mi. De érdekes, mert előtte viszont csak az üveges kaja kellett neki, igy eléggé meglepett a váltás.

Ebédre azóta azt eszi, amit mi. Főzeléket, húsokat, tésztákat, ez utóbbi nagyon nagy kedvence.

Tizórai nálunk nincs, max néha eszik pár szem kekszet. De délelőtt ő inkább csak iszik.

Uzsonnára krémtúró, joghurt, gyümölcs, keksz, néha Túró Rudi, vagy Dörmi Maci, köles golyó, vagy péksüti.

Vacsorára meg reggelire nagyjából hasonló a felhozatal, tojás, bundás kenyér, virsli, kenyér felvágottal, joghurt, péksüti. Vacsorára szoktam sütni melegszendvicset, vagy mondjuk halrudacskát.

Szerencsém van, szinte akármit elé tehetek, megeszi szívesen. :)

Valamikor 15 hónapos kora körül szokott le a reggeliről, azóta csak tejet kér, és 10 körül eszik egy kis kekszet vagy gyümölcsöt.

2012. aug. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
*miket
2012. aug. 15. 08:33
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Akkor ha fél 7kor megissza a tápszerét még adnom kéne neki valami mást is és esti tápszer előtt is??vagy jól van ez így ahogy van??

2012. aug. 15. 08:35
 5/9 anonim ***** válasza:
rEGGELIRE TEJET ISZIK, A tízórai kimarad és jön az ebéd. Ilyenkor általában azt eszi amit mi. Szinte már mindent evett a mogyoró dió és társait kivéve. Csak 4 foga van, de pürét már nem szoktam neki adni. Uzsira gyümölcsöt kap, vacsira meg valamilyen pékárut (májkrémes kenyér, kefír kétszersülttel...). Aztán lefekvés előtt még tejital.
2012. aug. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én lányom egy éves múlt. Szépen lassan átszokott a mi kajánkra, olyan 11 hónapos korától. Ő akarta. :)

Sajnos nem iszik tápszert 11 hónapos kora óta, de tejet sem, most a kakaót próbáltuk ki, abból egy kicsit ivott.

Reggeli: péksüti, kifli, sajt, virsli, tejbegríz, ritkán tejpép...+tea

Tízórai nálunk nincs.

Ebéd: amit mi eszünk, ha nem főzök,vagy megyünk valahova, akkor kap bébiételt

Uzsi: joghurt, krémtúró, gyümölcs

Vacsi: többnyire ugyanaz, mint az ebéd, ha nem marad, akkor kenyér valamivel

Inni vizet szeret, de szokott kapni teát is, meg gyümilevet is

Néha rágcsál kekszet, kölesgolyót, kukót, leginkább a babakocsiban út közben :)

Mindenféléből kap már. Kivéve dió, mogyoró, gomba és nem evett még epret, málnát, de mivel már nincs szezonja, így majd jövőre.

2012. aug. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én ritkán tudok csak főzni úgyhogy ebédre általában bébiételt kap de ha van főtt kaja akkor azt eszi ő is. Reggelire 240ml tejpépet kap, aztán még megeszi az én reggelim felét tehát virslit vagy szendvicset. Uzsira gyümölcs vagy ha nem otthon vagyunk akkor gyümölcsös bébiétel vagy valamilyen bébidesszert. Vacsi 240ml tejpép plusz 180ml tápszer. Inni főleg vizet szokott vagy ritkán babateát.
2012. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

14 hónapos fiú, semmi babás kaját nem eszik már a tápszert leszámítva, azt eszi a mit mi, nem is volt kérdés. Amit nem eszik az a tej (valamiért nem szereti) gomba, dió-mogyoró, méz, csokoládé.

Egy napja így néz ki:

Ébredés 6-6:30= Tápszer

Reggeli 7-7:30= Pl. bundáskenyér

Tízórai 10-11: Gyümölcs, barack,szilva akármi, vagy nem is eszik semmit.

Ebéd: 12-13: Amit mi eszünk, ma tökfőzelék, holnap rántott husi

Uzsi 16: joghurt, vagy ropi, vagy akármi, 1 zsemle

Vacsi 18-18:30 Kenyér, felvágott, virsli, szalámi, paprika paradicsom, tulajdonképpen mindegy mi, csak jó bőséges legyen

Vacsi 2 :fürdés utáni tápszer 150-180 gr olyan 20 óra körül.

Mindez nem így történik amkkor amikor jön a foga (most), sokkal kevesebbet eszik, van, hogy csak kizárólag tápszert eszik.

2012. aug. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 betta55 ***** válasza:
Irigyellek titeket,hogy a babáitok ilyen szépen eszik amit ti is. Az enyémnek nyolc foga van, mégis öklendezik a darabostól és inkább nem is eszik.Más is van így, vagy csak én vagyok ehez ennyire béna?A husit elrágja,de utána kiköpi és öklendezik,ha le kell nyelni. elkeserítő,de majd talán rááll a kis szervezete.
2012. aug. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!