Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos babám egyik napról...

11 hónapos babám egyik napról a másikra nem akarja meginni a tápszerét, már fele adagot sem, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Nem fáj a torka, nem váltottam sem vizet, sem tápszert, ugyanúgy étkezik, de nem akarja meginni, bármit teszek. Arra gondoltam adhatom e kakaóként, vagy korai még? Sokan elkezdik a tehéntejet, lehetőségem lenne házit adni, de azt meg én látom korainak, csak jövőre akarnám elkezdeni! Most mit csináljak? Napközben sem eszik híresen, max 50 g főzeléket, de ez mindig így volt, de tápszerrel pótoltam és elég volt, de most már ez sem.Reggel tászert kap, hagyomásnyos reggeli nincs, tízórai gyümi sinlaccal, mert ugye nem hízik, ebéd a mienkből vagy ha nem olyan, akkor fagyasztott főzelék, uzsi joghurt, kekesz, vacsi maradék, vagy kenyér vajas, vajkrémes, tejpép de max 100g, este tápszer. Segítsetek már!
2012. aug. 16. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Én megpróbálnám a tejet, bár nagyon óvatosan. Illetve abból adni neki többet, esetleg többször egy nap amit szeret. Mondjuk ha szereti a joghurtot akkor adj neki azt. De a tejpép is jó. Vagy most jutott eszembe, hogy próbáljátok meg a banános tápszert, azt hiszem azt már adhatsz neki. sajnos több ötletem nincs.
2012. aug. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, csak sajnos korábban jelentkezett a probléma! Én úgy oldottam meg, hogy a tápszert sűrítettem gabona vagy kölespéppel. Úgy elfogadta, ill. tejpépeket adtam. Már 14hónapos és nagy nehezen megiszik 150ml tápszert kakaó formájában. De kap sok túrót, joghurtot, sajtot. Ja, és én sem kakaót adok, hanem Ovomaltint, ez malátából van. Ezt bátran használhatod már te is, ugyan olyan mint a kakaó.
2012. aug. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen, én azzal oldottam meg, hogy volt, amikor este is kapott tejpépet, hogy a tejféle bevitel meglegyen, vagy a tápszert ízesítettem egy kis kakaóval pl, leheletnyi cukorral, vagy vaniliás cukorral. Úgy megitta, aztán pár hét múlva már rendesen is minden plusz ízesítés nélkül.
2012. aug. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!