Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt a 1,5 éves...

Miért csinálja ezt a 1,5 éves kisfiam? Már az őrület határán vagyok.

Figyelt kérdés
Másfél éves a kisfiam és harap, kapar. Azt még megértem, hogy mikor tiltás van és mérges, akkor belémharap. Nem jó érzés,de látom hogy tele van feszültséggel, levezeti, persze rászólok hogy nem szabad ilyet. Na de most már napok óta azzal szórakozik, hogy harapdál minket. Hol a combom, karom, vállam, söt anyukámat megharapta a cicijén is. Bármit csinálunk, semmi nem használ. Mondhatjuk hogy nem szabad, inkább simizni kell, kérhetjük szépen, halkan, kiabálhatunk, volt hogy rácsaptam a kezére/szájára hirtelen dühömben, de ez tényleg nagyon ritka, nem tartom jónak a verést, de néha elszakad a cérna. Ő pedig nagyokat vigyorog és jön és harap, és semmi nem zavarja. Tegnap már sírva fakadtam, nem tudtam mit csinálni, anyukám úgy hámozta le rólam,mert a fogaival kapaszkodott belém. Volt valakinek hasonló gondja? Már arra gondoltam, nevelési tanácsodóhoz fordulok, mert én feladtam.
2012. aug. 16. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
az én babám 14 hónapos kora körül harapott nagyon.én úgy szokattam le ha meg akart harapni akkor odatartottam a saját kezét hogy azt harapja.gondolhatod,hamar leszokott. na jó még egy ideig harapdálta anyósomat,de utánna leszokott róla.most 17hós és nem mondom hogy nagyon ritkán nem harapna,de odafordítom gyorsan a kezét és kész.ebből rájön hogy fáj és nem fog harapni.majd ird meg sikerült e.sok sikert.
2012. aug. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A neves pszichológus szerint normális a harapdálás ebben a korban, viszont a szankcióid nem a legjobbak szerinte. Olvasd el a cikket:


[link]

2012. aug. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elsőnek: már ezt is próbáltuk, de tudja, hogy az az ő keze, azt nem harapja meg.

Második: köszi a linket, el fogom olvasni!

2012. aug. 16. 22:10
 4/7 anonim ***** válasza:
amit en errol olvastam: azert csinalja mert kivancsi a reakciodra, mivel minden alkalomkor mashogy reagaltal igy egyre jobban tetszik neki, probalj rezzenestelen arcal lassan nyugodt hangon elmagyarazni neki hogy nem szabad, nem lesz egyszeru, foleg mivel neked fizikailag is faj, es ugyanaazzal az arckifejezessel kell a tobbi tiltast is magyarazni neki.
2012. aug. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. Én határozottan + szigorúan tiltok, ha szót fogad mindig azonnal megdicsérem. Tehát: ha ott hagyja a tett színhelyét megsimogatom, dicsérgetem.


2. Fiamnál is volt pár nap, mikor bepróbálkozott a harapással, egyszer sikerült is neki egy esti vetkőztetésnél (napokig lila volt az alkarom) - na akkor odalegyintettem neki. Előtte SOHA nem ütöttem meg, azóta sem, akkor is ösztönből történt. Nem sírt, de rögtön tudta, hogy rosszat csinált. 1-2 napig még próbálkozott (igazi méregből), de mindig úgy helyezkedtem, hogy ne tudjon megharapni, és nem vettem tudomást a szándékáról.

Pár nap alatt elmúlt ez a rossz szokása.


3. Most meg örömében próbálkozik a vállamba harapni. Próbálom neki magyarázni, hogy "ez úgy fáj anyának, mint neki a bibi, mikor elesett". Ilyenkor rögtön felhúzza a nadrágját és nézi a a "bibit" :)


17 hónapos


Ui: Lényeg: ha szót fogad, dicsérd meg! Kerüld a harapást, és ne vegyél róla tudomást!

2012. aug. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi az új válaszokat! Nem tudom elkerülni a harapást, mert vagy úgy csinálja, h odaszalad hozzám és rögtön a combomba harap, közben pedig a kezeivel szorít, vagy pedig mikor fogom a kezemben, harapja a vállam de a kezével annyira szorosan kapaszkodik belém, h egyszerűen nem tudom letenni.

Eddig ő sem kapott ki, inkább mindent 100 szor magyaráztam el, de ebben az esetben sajnos volt hogy reflexből odacsaptam, na persze nem nagyot, és kb. 50 esetből 2 szer ha előfordult. De akkor is nevetett tovább.

Megpróbálom akkor azt, h úgy csinálok mintha nem történt volna semmi. Hátha akkor nem lesz érdekes.

2012. aug. 17. 06:55
 7/7 A kérdező kommentje:
Megvan a megoldás, leírom hátha valaki még kíváncsi rá :) egy ismerős doktor nénit kérdeztem meg, aki azt ajánlotta, h amikor harap vagy épp készül, rögtön szó nélkül tegyem be a kisagyba, vagy ültessem le valahol és hagyjam ott, ne szóljak hozzá. És láss csodát, működik!!!! Azóta napi egy harapás van max, és már nem is próbálkozik annyit.
2012. aug. 19. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!