Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vennétek el a cumit?...

Hogy vennétek el a cumit? 2,5éves kisfiam már csak alváshoz cumizik. De így rémesek az éjszakák, mert nem hajlandó megkeresni, csak üvölt. Vagy olyan hangosan cuppog vele, hogy az valami őrület. Hogy szokjon le róla?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy nem a cumiért üvölt, hanem más oka van (rossz álom, félelem, vagy csak felriad és sír).

A lányom fiatalabb (17 hónapos), de Ő is min. 3x kel egy éjszaka, és jó, odaadom neki a cumit, de van, hogy az sem kell, sír tovább.


Nem biztos, hogy a cumi elvétele után ez megoldódna:-S


Amúgy azt mondják, úgy kell elvenni, hogy meg kell beszélni vele:-)

2011. márc. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
esetleg több cumi vagy cumilánc? Egyes gyerekeket nagyon megvisel, ha elveszed tőle és nem magától hagyja abba, én nem venném el. Ismerek olyan kislányt akit bár leszoktattak a cumiról még 6-7 évesen is ha valami stressz érte vagy baja volt párna csücskét vagy valamit muszáj volt, hogy a szájába vegyen, az nyugtatta meg.
2011. márc. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
éjjelre nem mernék cumiláncot használni.nem veszélyes?feltétlen én se akarok neki traumát okozni, de tuti, hogy a cumi miatt sír, mert ha megkapja ,fekszik is vissza szónélkül alszik tovább.
2011. márc. 9. 22:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is probléma volt. 2 évesen szülinap után jött a bilizés is meg az a cumi dolog .) Tényleg meg kell vele beszélni. Nálunk ovival kötöttük egybe, mondtuk neki a nyáron nagylánnyá kell válnia, és oda már nem lehet vinni. Igazából a kukások vitték el :) Most a biliről leszoktatás van hátra, 4 éves. Folyton akkor jön rá a wc-zhetnék mikor nekünk, szal nehéz! HA este fel kel érte hagyd picit sírni, mert úgy gondolom egyből visszaadjátok neki, csak maradjon már csöndbe. Neki sem jó ha felébred éjszaka, küzdjön is azért ha cumit akar a szájába. Persze az problémás ha kiesik, a kiságyból, vagy kidobja .) Nálunk a rácsos ágy is akkoriban lett megszüntetve, mert nagyon szerette kidobálni a játékait, majd kibe mászni belőle, ijesztő volt látni ahogy belebukfencezik a párnák közé :9 Bocsi h sokat írtam, megrohantak az emlékek, Sok sikert, kitartást!
2011. márc. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is sokat gondolkozok ezen. Nálunk sok cumi van az ágyban, direkt azért hogy éjjel könnyebben találjon egyet. Vannak éjszakák amikor szinte óránként sír a cumiért, mondja is hogy nyami (ő így hívja), úgyhogy biztos hogy az kell neki. Ha beadom neki akkor egyből alszik tovább. Vannak olyan éjszakák is amikor felsír, de közben magától megtalálja a cumit és alszik tovább. Viszont volt már olyan éjszaka többször is, amikor egyáltalán nem ébredt fel, síri csendben aludt egész éjjel. Mondjuk az is lehet hogy felébredt és csendben megtalálta a cumit és betette magának, mert amikor reggel bementem hozzá úgy aludt hogy cumi volt a szájában. Úgyhogy nem tudom én sem, hogy mitől függ nála, hogy megtalálja a cumit, vagy kell hozzá az én segítségem. Én ennél is a fogzásra tippelek, mert amikor jön foga akkor általában többször ébred a cumiért, és akkor szokott hangosan cuppogni. 20 hónapos és 14 foga van, úgyhogy még hátravan a neheze, én addig nem merem elvenni tőle a cumit, mert ki tudja, lehet hogy cumi nélkül még rémesebb éjszakáink lennének. Majd ha el tudom neki magyarázni miért, akkor majd elveszem. Ti hogy álltok a fogakkal, kijött már mind? Hátha a miatt szenved éjszaka.
2011. márc. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
márcsak 1foga hiányzik, lehet azért cuppog mert jön neki.hát nemtudom.mi egy szobában vagyunk még, nyáron tudunk "különköltözni", és szeretném az önnálló alvásra megtanítani, de nehéz.persze a saját kényelmünk miatt is nyomom vissza neki a szájába a cumit.
2011. márc. 10. 12:04
 7/7 anonim válasza:
Amikor én kicsi voltam akkor a szüleim csakúgy szó nélkül kidobták a kukába és nem vettek újat... Egy hét múlva már nem is emlékeztem rá hogy volt valaha is cumim.
2017. júl. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!