Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes babát lehet annyi...

2 hetes babát lehet annyi időre kengurúba rakni míg felhozom a negyedikre?

Figyelt kérdés
van egy 19 hósom is és szerintem egyszerűbb lenne ha a kicsit nem kellene tartani míg feljövünk.a nagyobbik még nem feltétlenül jön fel.vagy ti hogy oldanátok meg?

2012. aug. 16. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
A 2 hetes baba gerincét még nem szabad nagyon terhelni. Jobb lenne, valami olyan babahordozó, amiben félig fektetve tudod felvinni. Az én gyerekeim már nagyok, nem ismerem a mai kínálatot. Ha nem kapsz ilyet, fogj inkább egy nagy kendőt, amiből "batyud" tudsz kötni és akkor egy kézzel alátámasztod a picit, a másikkal fogod a nagyobb kezét, a szatyrot pedig felhúzod az egyik karodra. Ne idegenkedj a módszertől, könnyen lehet, hogy gyorsan utánzókra találsz, hiszen ez nem csak a te problémád.
2012. aug. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Szinte minden fajta kenguru mar az elsö naptol hasznalhato mertekkel.Csak ugy,mint a hordozokendö.En is ezt hasznalom a 30 hosom mellett a 4 hetesemhez.
2012. aug. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
1. vagyok: a batyu alatt én is a hordozókendőre gondoltam, csak nem ugrott be, manapság hogy hívják.
2012. aug. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
nem kell ezt túldramatizálni, ennyitől még tuti nem lesz baja...
2012. aug. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%

Persze, semmi baja nem lesz tőle, nyugodtan tedd kenguruba. Csak arra figyelj, hogy olyan kengurut vegyél, amit újszülött kortól lehet használni és mindenképp befele fordítva vidd a babát.

Mi kenguruval sétálunk napi fél-1 órákat pár hetes kora óta, semmi baja nem lett tőle a babámnak.

2012. aug. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Ennyitől biztosan nem lesz semmi baja, de én hosszabb sétákra nem ajánlanám a kengurut. Helyette inkább hordozókendő, mei tai, csatos hordozó (SSC), babaerszény, karikás kendő.
2012. aug. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%

A kérdésre konkrét válasz: lehet


Mindent lehet, az ás más kérdés, hogy jó-e.

2 hetes babának rugalmas hordozókendőt ajánlanék akár 2 percről van szó, akár hosszabb távú hordozásról. Még otthon megkötheted, nem kell kicsomózni, csak beleültetni a babát.

2 percre kicsi idő, erre akár használhatsz kengurut is, ha csak az van, de ha anyagilag megengedhetitek magatoknak (pl egy jobb kenguru árából 3 szövött kendőt vehetsz), akkor szerintem vegyél valami más hordozóeszközt, hátha megszereted a hordozást, és akkor már nem csak 2 percet fog ott tölteni a baba.

Én úgy csináltam, hogy a pici (0-3 hóig) elöl rugalmas kendőben, a nagy (akkor 1,5 éves volt) hátul csatos hordozóban (Liliputi), majd kicsi háton szövött kendőben, nagy csípőn, vagy elöl karikásban (nem sokat volt már hordozva, de néha kellett cipelnem)

Amikor a kicsi is kezdett már járni 9 hónaposan, akkor kicsi hátul a Liliputiban, a nagy mellettem motoron/kézenfogva/rollerezve/tejóistenhovaszaladsz kergetőzve, mert ő már nem akarta cipeltetni magát.

2012. aug. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
_Ennyitől_ nem lesz baja(mondom ezt úgy, hogy nagyon is kendő"párti" vagyok), de ha kicsit is hosszabban lenne rajtad a baba, akkor szerezz egy karikás kendőt, abban eészséges helyzetben tudod magadra tenni, könnyű használni, és totyogó korig használhatod, és kistáskában is elfér.
2012. aug. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!