Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idös kortol lehet...

Mennyi idös kortol lehet beletenni a babát a hordozo kenguruba?

Figyelt kérdés
2012. jún. 2. 07:05
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
57%
Semmikor sem ajánlott betenni, mivel egészségtelen, kifelé beletenni meg egyenesen durva, annyira árt a baba gerincének. Inkább ruházz be más féle hordozókba.
2012. jún. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
70%

Soha. Árt a csípőjének, ahogy előttem is írták, ha kifelé fordítod, még a gerincének is, nem mellesleg sokkal nehezebb benne hordozni a babát, mint tisztességgel megkötött kendőben vagy meitai-ban.

Rossz nézni a sok szerencsétlen babát a kengurukban, lóg a lába, lóg a csípője, nagyon durva. Amikor mindezt még kifelé fordítva csinálják, legszívesebben szólnék az anyukának, egyáltalán tudja-e, mit csinál a gyerekével. :-(

2012. jún. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
65%

Kengururba nem ajánlott, mivel az ágyékán öl a baba(nem jó sem az ágyéki lágy részeknek sem a gerincének), lógó lábakkal(nem kedvez a csípőfejlődésnek), nem öleli körbe.

Vannak olyan hordozóeszközök, amikkel elérhetjük az optimális testtartást(M lábtartás,köldökig felhúzott térdek, 90- 110 fokos terpeszben, gömbölyű háttal).

Ezek: újszülött kortól hordozókendő, karikás kendő, ülő/mászó kortól mei tai, kicsit később SSC/csatos hordozó

Mennyi idős a babád?

2012. jún. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
35%
Mondja már el valaki, hogy miért épp engem szeret lepontozni, pontosan ugyanazt írtam, mint a másik két válaszoló, de az én válaszom szar, a többi jó. Miért????
2012. jún. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
75%

Gabka! Ne törődj vele! Nekem is van néha olyan érzésem, mintha a pontozások tök véletlenszerűen történnének. Sokszor nem is értem, hogy egy teljesen normális, adekvát választ mi a fenéért kell lepontozni???


Na, mindegy. Egyetértek az előttem szólókkal. Az én fiam még ugyan nem ül, és nem mászik, de attól Mei taiba még belerakhatom, nem?

2012. jún. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
63%
A meitai tökéletes, 3 hós kortól nyugodtan használhatod. :-) A fiam jobban szerette, mint a kendőt, a lányomnak meg mindegy volt, csak hordozzam. :-))
2012. jún. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Gabka, ne törődj vele... mi kendősek voltunk, most is beletenném, de még mindig nincs elég bátorságom hátrakötni, pedig ő élvezi, csak én nem látom :S
2012. jún. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Azért nem tökéletes választás 3 hónapos babát meitaiba vagy csatosba tenni mert mivel fix a derékrésze, tehát nem alakul a terpesze a baba méreteihez,túlterpeszti a kicsit, és e miatt a háta sem tud megfelelően görbülni.

Természetesen egészséges babát rövid távon nem tud "tönkretenni" de napi szinten való hosszabb(egy órás) hordozáshoz ülni nem tudó babáknál nem ajánlott igazán.

2012. jún. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
63%

Kedves 7es:)!


Ha megfelelő magasságba kötöd hátra a babát, akkor látod:)! Az szokott lenni a legkényelmesebb, hogy a baba épp átlásson a vállad felett, így látod is őt:). És a hordozós kelléktár hasznos eleme egy kistükör, amiből bármikor meglesheted. Egyébként csak eleinte lesz fura, hogy nem látod, aztán megszokod, hogy érzed minden apró rezdülését, nem is lesz szükséged a vizuális "kontrollra".

Ha szeretitek a hordozást, akkor érdeme a hátra tétellel próbálkozni, mert 6- 7 kiló körül már a Te derekadnak/gátadnak is sokkal jobb, és a babád is jobban tud nézelődni:).

Gabka, nem értem én sem a lepontozást, talán az lehetett a baja valakinek, hogy nem egyszerűen tényeket közöltél, hanem véleményt is alkottál a hozzászólásoddal, amit nem mindenki visel el:(.

2012. jún. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
75%

Kedves 8-as, a mei-taik között is van olyan, ami kisebb, tehát kifejezetten a fiatalabb babáknak való. Gremese pl. gyárt kétféle méretezésben is.

Igazad van, hogy nem minden meitai megfelelő minden babának, de a komolyabb készítők tudják ezt és életkorra szabják a méretet.

Ezért nem szabad meitai-ból sem akármilyet venni, érdemes megfizetni a márkát, mert azzal minőség is jár.

2012. jún. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!