Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért akarják az anyukák...

Miért akarják az anyukák minél előbb önállóságra szoktatni a gyermeküket?

Figyelt kérdés

Olvastam itt már sok mindent,6 hónaposan napokig másra hagyni ,sírni hagyni 20 perceket majd a fáradságtól elalszik,nehogy már altatni keljen! Nekem 10 hónapos a bébim,eszembe nem jutott még hogy nélküle menjünk nyaralni,vagy sírással altatni!

Nekem ez olyan szörnyű!


2009. júl. 22. 21:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

Erre csak azt tudom mondani, hogy az en fiam borzalmasan siros, van hogy orakig kepes sikitani, es nem tudsz vele mit tenni...ha felveszed ha leteszed, ha megeteted...semmi sem jo neki. Na a magas hangon valo sikitasbol kepzelj el ugy 5 oranyit...amikor mar mindent kiprobaltal oda vissza, semmi sem valt be...a turelmed fogytan, az idegeid rongyok...na akkor kerdezd meg hogy miert teszi le es hagyja sirni a babat az anyuka. Utalom hogy ugy itelkeznek folottunk, hogy nem voltak a helyzetunkben

Neked valoszinu szerencsed van, a babad jo baba. Az enyem sem rosz, csak sirosabb az atlagnal.

Szerintem ne torj palcat senki folott...amugy nekem is szornyu hallgatni, de van amikor tenyleg semmi nem segit.

2009. júl. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem is szabad sírni hagyni és várni hogy elaludjon, ez egy nagy tévhit hogy így majd önálló lesz, csak elveszíti a bizalmát az anyukája felé, hiszen segítséget kér, de mégsem kap! Ha nem alszik el magától, arról nem a baba tehet...

A kérdésre válaszolva én sem értem, nem tudnám magára hagyni a kisfiamat napokra (igaz ő még csak 6 hónapos). Nem mondom, 1-1 órára, amíg elmegyek bevásárolni, néha vigyáz rá a nagyi, de ennyi! Nekik még szükségük van ránk! Ha valakinek fontosabb a kikapcsolódás meg a nyaralás, az még nem érett az anyaságra szerintem!

2009. júl. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a ringatós kérdéses (tegnap írtam ki egy kérdést hasonló indíttatásból), készülj fel, kedves kérdező, mert kapni fogsz hideget-meleget bőven!


A kérdésedre pedig a válaszom, hogy én bármikor rábízhatom a nagyszülőkre a babámat, nagyon jól elvan velük, de biztos, hogy pl. nem mennék nélküle nyaralni.


Egy-két órára ott hagyom anyunál, és NEKEM hiányzik ilyenkor.

Ő jól elszórakozik a mamival és a papival, én meg eszem a kefét közben.


Nem szeretem bevásárlóközpontokba magammal vinni, mert olyan erősen nyomatják a klímát, hogy minimum tüdőgyuszival vinném haza... ezért szoktam ilyenkor elvinni "disneylandbe" -> rosszalkodni a nagyszülőkhöz.


Ja, és nem hagyom sírni.

A szívem megszakad, mikor sírdogál, úgyhogy ha lehetséges, megkeresem a sírás okát, és segítek.

Az altatás - mint már tegnap írtam - nálunk sajna már önállósítódott önmagától... nekem nehéz ezt megemészteni, mert hiányzik az esti bujkálás, ringatás, cirógatás.

Neki erre már nincs szüksége.

Alszik és kész.


6 hónapos a kicsim

2009. júl. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A 2. vagyok!

Szerintem a kérdező nem ilyen estre gondolt amikor az anyuka mindent megtesz, órákig próbálkozik és mégsem tudja megnyugtatni a babáját, hanem inkább arra, hogy én pl.ismerek olyant, aki 5 hós koráig kézben altatta, ringatta álomba a babáját és most, hogy már nehézebb súlyú a baba, inkább berakja a kiságyba, hagyja hogy sírjon, majd megtanul egyedül elaludni! Én az ilyen anyákat ítélem el, mert ki tehet róla hogy a kézben altatáshoz szokott az a pici, ha nem ő! Persze hogy sír, hiszen hiányzik neki az esti megszokott rituáléból az anyukája közelsége!

2009. júl. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem török pálcát senki felett, az én babám is síros volt!

Engem az akaszt ki ,hogy 2-3 hónapig babusgatják /mert még új/ aztán elkezdik a leszoktatást :ki a nagyágyból a kiságyba -cici nem csak cumit-rakjuk be az ágyba menjünk ki a szobából és had sírjon előbb utóbb majd elalszik!

2009. júl. 22. 21:46
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
szia!szerintem az önállósítás nem ott kezdődik hogy valaki sírni hagyja a babáját és főleg nem ott hogy elmegy nélküle nyaralni! ez telyesen más dolog !úgy gondolom hogy ha egy baba megtanul minél elöbb egyedül dolgokat csinálni(nem 2.3.4 hósra gondolok)azok a babák sokkal kiegyensulyozottabbak és sokkal jobban örülnek hogy egyedül elértek valamit.Ez nem azt jelenti hogy anyuka nem szereti vagy nem elég gondoskodó de a sok felelötlen bugyuta ember azokból lesz akikinek minden meg lett csinálva nekik meg nem kellett semmilyen megoldáson törniük a buksijukat.le lehet pontozni nyugodtan de nekem is van gyerekem nem is kicsi és most 33 hetes vagyok és büszke vagyok a gyerekemre!
2009. júl. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
43%

Uncsi a téma, ilyen millió kérdés volt már!

Mindenki csinálja, ahogy akarja!

2009. júl. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Az én lányom 23 hós és még nem bíztam soha senkire, anyukámra max 1-2 órára amikor fontos volt (pl. dokihoz mentem), és még mindig minden este odafekszek mellé és elaltatom. Simogatom a kis fejét, puszilgatom és nyugodtam elalszik. Ha sír én már ott vagyok. De nincs elkényeztetve és nem nyávogós gyerek. Ma is elesett 2x is és elég nagyot zúgott, felállítottam és ment tovább. És én se mennék nélküle nyaralni. Magamnak szültem, nem másnak.

23hós kislány és 26 hetes kismama

2009. júl. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Ó igen!!!

Elolvastad a kérdést rendesen???

Visszatérve nem tolok mindent a gyerek popója alá,nem vagyok vele mindig,játszik egyedül is rájött már sok mindenre egyedül. Kár erre több időt vesztegetni!

Sajnálni tudom azokat akik könyvből "Suttogó" próbálják altatni a gyereküket,és már sajnálom az én gyerekemet mert biztos "bugyuta " lesz mert nem hagyom sírni nem hagyom magára napokig,ha kellek neki ott vagyok mellette!

2009. júl. 22. 22:24
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ez uncsi?

Nem úgy látom!

2009. júl. 22. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!