Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az apának nincs beleszólása a...

Az apának nincs beleszólása a babával, gyerekkel kapcsolatos döntésekbe?

Figyelt kérdés

Olvastam ezt a kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta.. és felvetődött bennem, hogy szabad ennyire kizárni az apát az ilyen fontos döntésekből? Főleg már így az elején.


Már egyáltalán nem csodálkozok, hogy a legtöbb férfi kívülállónak érzi magát a saját családjában.


2012. aug. 18. 10:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem az apukának mindenbe van beleszólása, a család anyából,apából gyerekből(gyerekekből) áll,az apát semmiből sem szabad kizárni és nincs is joga hozzá a nőnek.Egy 2 éves gyereket már régen le kellett volna választani,már 1 évesen sem baba nem hogy 2 évesen.

Elég rosszat tesz a kapcsolatnak ha ennyire kizárják az apukát,nem csodálom,hogy sok kapcsolat tönkre megy,én is megunnám,ha a feleségem döntene mindenben meg sem kérdezne esetleg több dologból kizárna.Mikor teherbe estem is a közös döntés volt,hogy megtartjuk bocsánat csúnyán hangzik,de nem terveztük a babát, igazából várni szerettünk volna bele,de a természet közbe szólt amit egyátalán nem bánunk,minden megbeszélünk,egyenrangúak vagyunk a családban nincs olyan,hogy akkor valamit kitalálok és meg sem kérdezem róla.

2012. aug. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
47%
Hát ez elég szomorú :/
2012. aug. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem a konkrét kérdés az érdekes számomra, hanem hogy a válaszok nagy részének az a lényege hogy az apának ehhez semmi köze :-(
2012. aug. 18. 10:33
 4/22 anonim ***** válasza:
40%
első vagyok,tudom,csak hozzáfűztem, szerintem is szomorú...de sajnos sok anyukának érdekes felfogása van mind a gyereknevelés és a párjukkal való foglalkozás terén...de az Ő dolguk
2012. aug. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%
Megkérdeztem a párom, azt mondta anyuka testéről azért mégiscsak anyukának van elsőbbsége dönteni. Ettől még, hogy nem szól bele két ember olyan kapcsolatába, amit nem érthet, nem tapasztalhat meg sosem, attól még nincs kizárva lehet az összes többi ügyből, a család életéből. Más kérdés, hogy apuka miért nem helyesli már a szopit? Túl nagy a gyerek? Anyuka képtelen elszakadni? Kevés az infó sztem.
2012. aug. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Azért a véleményét meg lehetne hallgatni, nem úgy hozzáállni hogy semmi köze hozzá. Ennyi erőből abba se legyen beleszólása hogy mikor és hány gyereke születik, nem az ő teste. De az ő élete is.


A kérdező leírta, hogy azért szeretné a férje az elválasztást mert már nincs teje, így feleslegesnek érzi a szoptatást.

2012. aug. 18. 10:49
 7/22 anonim ***** válasza:
75%
Ha nincs teje, akkor ne a cici legyen a cumipótló! Bálint Antónia szerint is normális ez az 5 éves gyerekével, háááát...
2012. aug. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
57%

Ez a szoptatás téma szerintem pont olyan amibe apuka szerintem ne szóljon bele vagyis nem is így mondanám hanem apuka eleve miért foglalkozik ezzel??Ő szoptat, ő kel stb. a gyerekhez mert az még szopik? Minden más témába természetesen nyugodtan "szóljon bele " pontosabban beszéljék meg és döntsenek együtt, de ez a szopi téma pont nem olyan.

Nem egy barátnőm volt akinek a férje jól megmondta hogy 1. nincs is tejed, éhezik a gyerek 2. minek szoptatod még mindig 3. minek szoptatod egyáltalán 4. milyen anya vagy hogy NEM szoptatsz stb.stb.

Ehhez a témakörhöz sok köze nincs egy pasinak véleményem szerint.

Annyi a dolga hogy TÁMOGASSA anyukát annak BÁRMILYEN is a döntése.

2012. aug. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg dehogynem, ugyanannyi joga van mindenhez. De ez a döntés elsősorban az anyuka és persze a gyerek kezében van.

Az jutott eszembe, hogy talán a szóban forgó apuka azért akarja, hogy befejezzék, mert talán a kicsit csak a szopizás nyugtatja meg és azzal kapcsol össze pár dolgot, pl. az elalvást, ébredést, így viszont a pár nem tud kettesben programot csinálni, kikapcsolódni, meg így egy külön töltött éjszaka is esélytelen.

Vagy akár csak fél attól, hogy az anyuka ezzel teljesen magához láncolja a kicsit és alkalomadtán ő nem fogja tudni helyettesíteni.

2012. aug. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
36%

Hú, ezen teljesen ledöbbentem:-(.

Ez elég szomorú, hogy egyes Anyák felháborodva kijelentik, hogy mert volna beleszólni. A gyerek közös, ugyanolyan joga van az Apának is bármibe beleszólni, mint az Anyának, mégha az a szoptatás is. Elképzelem, milyen jól eshet az az Apának, amikor Anyuka rámordul, "ebbe Te ne szólj bele". Miért is?

2012. aug. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!