Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek 10 hónapos kisfiamm...

Mit tegyek 10 hónapos kisfiammal ha ilyen beteg?

Figyelt kérdés
Kisfiam tíz hónapos, tegnap óta megy a hasa és lázas.Voltunk vele tegnap orvosnál azt mondta összeszedett valamilyen vírust (egyébként az egész családnak megy a hasa a férjem lázas is)Az orvos kiírt gyógyszert de a kisfiam nem hajlandó bevenni csak a normafloret ami hasmenésre van azt nem.Nem nagyon akar enni és csak immel-ámmal iszik.Egész éjjel nem aludtam mert a lázát csillapítottam ami hol lement hol meg fel.Nagyon aggódóm hogy keveset iszik és hogy nagyon megy a hasa.Másnál is volt már hasonló?Ti mit tettetek, vagy mit csinálnátok a helyzetemben?Előre is köszönöm a segítségeket.
2009. júl. 23. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:

10 percenként egy kanál cukros sós(picit) teát adj be! Etetni nem kell, max. főtt rizst, répát.De inkább semmit! Esetleg ropi jó lenne a só miatt, ha megeszi.

Ha nem tudod a folyadékot elfogadtatni, akkor orvoshoz(ügyeletre) kell vinni. Próbálj meg adni egy kocka keserűcsokit!

A gyógyszert add be, befogod az orrát, beteszed a szájába, hátra, és akkor reflexből lenyeli. Fogd össze a pofácskáját, amíg nem nyel! Aztán már ordíthat!Muszáj.Ketten beadjátok. Ha nem megy, abból szuri lesz. A kiszáradás nagyon veszélyes, olvass utána!

2009. júl. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem az nem válasz az orvostól, hogy "összeszedettvalamilyen vírust"! Ha az egész család elkapta, lehet rota vírus is. Mindenesetre, a kisbabáknál nagyon veszélyes a hasmenés ha nem esznek és főleg nem isznak, rendkívül hamar kiszáradhatnak, sokkot kaphat a szervezetük! Ne ijedj meg, de cselekedj, hívjátok fel a gyermekkórházat, ilyenkor infúzióra szokták tenni a babákat. Addig is itasd és itasd, ha kell kiskanalanként add neki a vizet!
2009. júl. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző válaszolóval.

Nehogy kórház és infúzió legyen a vége!

2009. júl. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Rotavírus nem hiszem hogy lenne mert be lett oltva és nem hány.Az orvos meg pontosan azt mondta hogy "benyalt valamilyen vírust". Kórházba nem szeretném ha kerülne mert pár hónapja már voltunk mert magas láza volt és nem akart lemenni neki és olyan durván bántak ott velünk hogy a kisfiamnál hetekbe került mire újra a kiságyban tudtam altatni mert annyira félt mivel nem maradthattam bent nála pedig akkor még szoptattam.Azt nem élném túl ha még egyszer úgy kéne látnom őt egyedül, egész nap üvöltött ott mert senki nem vette fel, nem is igazán törődtek vele.
2009. júl. 23. 11:26
 5/8 anonim ***** válasza:
itasd rengeteget. az jó a lázra is, és nem szárad ki. ha mással nem megy, fogjátok le és panadolos pipettával a szájába spricceld a folyadékot 5 percenként 5 milit. muszáj innia. a gyógyszert is meg kell ennie ahhoz, h meggyógyuljon, nincs mese. ha máshogy nem sikerül, tekerjétek plédbe és fogja meg a párod míg a szájába adod. sírni fog, de ez sajnos nem játék.
2009. júl. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahh, de sajnállak. Még az is lehet, hogy a kórházban kapott meg valamit. Szerintem tuti és Ti meg tőle kaptátok.
2009. júl. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom igaz már 2 éves, de ugyanígy jártunk. Csak neki láza nincs. Ő a 100% os almalevet nagyon szereti és most rákapott a limonádéra. Mindegy mit, csak igyon. Mondjuk a cukros italokkal csak az a baj, hogy ha semmit nem eszik mellé, akkor el kezd erjedni a gyomrába és még rosszabb lesz a közérzete. A Normaflort az italába keverem, az antibiotikumot meg szereti, mert finom íze van. Szóval szívesen beveszi. Ha másképp nem megy nyomd fecskendővel a szájába, esetleg irass fel másfajtát, ami finomabb. A lázát kúppal tudod csillapítani, az ellen nem tud szegény mit tenni. Vagy hagyd pancsolni kicsit hűvösebbb vízben. Ilyenkor biztos jól esik neki. Ha nagyon nem iszik és a gyógyszert se veszi be irány a doki!
2009. júl. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
12:32es vagyok. hogy van a babád?
2009. júl. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!