Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A picim egész nappal alszik,...

A picim egész nappal alszik, este pedig hajnali 4-ig kukorékol.1 hetes baba. Hogy szoktassam le erröl? Ráadásul ugy üvölt éjszaka mint a sakál és bármit csinálok nem nyugszik meg.

Figyelt kérdés
2012. aug. 19. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre én is kiváncsi vagyok csak már 2hós a lányom és nálunk ált hajnal 2kor alszik el.
2012. aug. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ötödik héttől alussza végig az éjjelt a lányom, akkor mondta a védőnő, hogy tegyem éjjelre hasra és csodát fogok látni:)) jól kiröhögtem, mert addig egyszer sem mertem hason altatni, de kipróbáltam. Én lepődtem meg a legjobban, hogy aznap estétől végig nyomja a szunyát:)) most hat hós. Este nyolctól-fél kilenctől reggel hatig-hétig alszik.
2012. aug. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Összekeveri a nappalt az éjszakával. Napközben költögesd 2-3 óránként enni (alakíts ki egy napirendet, mindig ugyanabban az időben próbáld etetni) és evés után kicsit hagy nézelődjön, hagy fárassza le magát. Aztán tedd hasra és hagy aludjon. Éjszaka nem kell, költögetni, majd magától ébred, ha éhes lesz. :) Az én kislányom csak legelső éjszaka ordított végig, másnap megcsináltam vele így (és persze azóta is) és láss csodát, csak hajnalban kelt enni. Azóta is csak 1-szer van fenn éjszaka. :) Remélem segít majd ez a módszer, kérlek írd meg az eredményt.
2012. aug. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Az előzőnek igaza van, hogy ilyen pici babák még nem érzékelik a nappal és éjszaka különbségét. Erre az is "rásegít", hogy a kórházakban általában délelőtt van vizit, akkor fürdetik meg a babákat, rosszabb esetben telenyomják tápszerrel, hogy nyugodtak legyenek vizit alatt :-s

Próbáld ki a következőket:

- ne este fürdesd meg a babát, hanem délelőtt, utána etesd meg, hagyd aludni. A fürdetési időt kb 1-1,5 hét alatt lassan toldd át estére a rutinnal együtt.

- nappal sokat legyen kézben, sokat sétálj vele. Menjetek el játszótérre, parkba, vásárolni. Kapcsold be a rádiót, vagy TV-t halkan. Beszélj hozzá sokat, vagy tartsd kézben/kendőben/babakocsiban, amíg te beszélgetsz másokkal.

- élesen különítsd el az éjszakai és nappali viselkedésedet: éjszaka csak keveset, és nagyon halkan beszélj, ne kapcsolj villanyt, csak jelzőfényt. Ne játssz vele éjszaka, csak ringasd, vagy dúdolj neki halkan. A viselkedésedből azt kell megértenie, hogy most éjszaka van, minden csendes, nyugodt, ilyenkor pihenni kell. Ha nagyon nyugtalan, fektesd magad mellé az ágyba (esetleg mobil légzésfigyelővel), és próbálj meg pihenni, amennyire tudsz!


Nem osztom azt a véleményt, hogy nappal ébreszteni kellene a babát, vagy általad diktált napirendet kialakítani. Ha kézben van, és érzi, hogy most nappal van, pörög az élet, akkor magától fel fog kelni, ha éhes, vagy nézelődni akar. (Csak akkor kell babát felébreszteni enni, ha még tart a sárgaság, vagy egyéb szervi problémával született, vagy nem fejlődik megfelően a súlya. Egészséges baba ha éhes, fel fog ébredni)

A napirendet ő maga be fogja állítani. Persze ez a napirend körülbelül egyéves koráig elég dinamikusan változik, de 1-2 hétre vetítve állandó lesz. Annak a híve vagyok, hogy a napirend ne órarend legyen, hanem rutinok kialakítása, a történések sorrendjének megtartása. Ebben az esetben az esti rutin kialakítása nagyon fontos, és következetesen be kell tartani. Késő délutáni játék/ébrenlét után legyen a fürdetés, ezután etetés, büfiztetés, altatás. Később, ha már elkezd huncutkodni, ne engedd fürdés után játszani kicsit sem. Legyél kitartó és következetes. Ez meghozza a gyümölcsét, később sokkal könnyebb lesz!


Tudom, hogy most nagyon kimerült vagy, de hidd el, rövid ideig tart ez az "áldatlan állapot"! Ha maguktól nem segítenek a rokonok, ismerősök, ne félj segítséget kérni tőlük, most nagyon nagy szükséged van a pihenésre! Felejtsd el a takarítást, házimunkát, csak a gyerekkel foglalkozz, hadd ússzon a lakás :-) Ha mégis kedvet kapnál mosogatni, akkor tedd rugalmas hordozókendőbe a gyereket, úgy neki és neked is könnyebb lesz az élet!

Jó babázást, és majd írd meg, hogy alakulnak a dolgok!

Kitartáááááás!!!!

2012. aug. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nálunk ugyanez volt, és majd megpusztultunk... aztán szépen lassan átállt pár hetes korára. kitartást!
2012. aug. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valasxokat. Igyekszem majd... Kezben lesz matol egesz nap,az ejszakank most is eleg rossz volt. Kulonben ha akarnam se tudnam felkelteni. Nagyon tud aludni. Cicin is sokszor elaludna de ott mondjuk keltegetem. Nappal semennyit sem sir. Ejszaka uvolt mint a sakal es ha a fejem tetejere allok az sem jo :(

Remelem erzekelni fogja hamarosan h mikor kell aludni.

2012. aug. 21. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!