Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti aggódtatok arra nézve,...

Ti aggódtatok arra nézve, hogy hogy fog kinézni a gyereketek?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy miért, de valamiért egész kicsi koromtól kezdve nem jöttünk jól ki apukámmal. Nem csinált semmi rosszat, egyszerűen csak... borzasztó pont az ember apjával, de úgy idegesített, ahogy van.

És erre jött, amikor kiskoromban mindenki első reakciója volt, hogy "tiszta apja ez a gyerek", és ez még inkább mélyítette a problémát, és komolyan nem tudom, hogy miért.

Van egy enyhe pszichés kényszerbetegségem (olyan gondolatok, amik szó szerint az ellentétei azoknak, amiket szeretnék), és egyszer gondoltam, hogy "azt akarom, hogy a gyerekem úgy nézzen ki...", vagyis a pontos ellentéte annak, amit szeretnék. És valamiért ezen kezdtem el parázni, hogy mi van, ha ettől lesznek olyanok, főleg, amikor anya megmondta, hogy a gyerekek leginkább a nagyszülőkre hasonlítanak.


Az a baj, hogy igazából kiskorom óta a nagybetűs Igazi Férfiakat szeretem (szó szerint a legelső perctől fogva), és ő nem az. Se testileg, sem arcra, se személyiségileg... és mindig is arra vágytam, hogy olyan apám legyen, mint amilyen a filmekben van, és ugyanolyan apa-lánya kapcsolatról, de benne szó szerint semmit sem találtam, ami csak egy kicsit is olyan lett volna.

És nem akarom, hogy a gyerekem csak egy kicsit is hasonlítson rá. Undorító, borzasztó dolog (ráadásul mélyen vallásos is vagyok), de egyszerűen ezt nem tudom szebben megfogalmazni.


A kérdés első fele, hogy mekkora esélyem van erre az egészre?

A második, hogy ti is aggódtatok ilyen téren afelől, hogy hogy fognak kinézni a gyerekeitek?


2012. aug. 19. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
ha már tisztában vagy ezzel a kényszeres betegséggel akkor jó uton haladsz afelé hogy megváltozz, ne érezz soha semmi rosszat, a gyereked meg pont ugy fog kinézni ahogy azt a sors elrendeli, agyilag nem tudod beszabályozni, a kinézete viszont soha nem fogja megszabni azt hogy belsőleg kire fog hasonlitani. ne parázz ne görcsölj
2012. aug. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én inkább kiváncsi voltam milyen lesz!

Igazából senkire sem hasonlít, de van aki a dédimet, van aki apámat, van aki engem lát benne, vagyis azt mondják hasonlít erre arra.

Nekem néha olyan mint a Hugom kiskorában, ha arcokat vág, de igazából férjem szőke, én sötétbarna egyenes hajú, erre a lányunk közép barna, göndör hajú, arca semkire sem hasonlít.

Mindig szépnek látom, de vissza nézve a régi képeket, most már nem mondom azt hogy a legszebb baba volt:)

Függ hogy mi van rajta, hogy van a haja megcsinàlva...

Na de vissza térve, bárkire hasonlíthat majd, de lehet hogy senkire sem fog!

Hidd el akár így, akár úgy, imádni fogod!

2012. aug. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én azon aggódom hogy ne örökölje egyikünk orrát sem! Nekem is épp tegnap mondta a párom h a gyerek a nagyszülők génjeit örökli, hát azóta megállás nélkül imátkozok hogy ne az anyósom orrát örökölje!! :D Borzasztó!

Én is félek hogy hogy fog kinézni, a nagyszülők mind rémesek! De a nővérem gyerekeit elnézve nem lesznek ronda gyerekeim, pedig az ő férje is durva ábrázatú:)

Nevelés kérdése is hogy milyen személyisége lesz.

2012. aug. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Utolsó, én is az orrától rettegek.

BORZASZTÓ!!!

Meg úgy összegészében... bárkire, csak rá ne.

2012. aug. 21. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!