Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 2 éves gyereketek séta...

Ha 2 éves gyereketek séta alatt elesik, és felhorzsolja valamijét, ti ha hazaértek, lefertőtlenítitek? Ha igen, mivel?

Figyelt kérdés
Nagy dilemmában vagyok ilyenkor, mert maga a seb nem mély, meg nem vészes, csak horzsolás, de nagyon sír, és örülök, ha elfelejti, mire hazaérünk. Ilyenkor ha lefertőtlenítem, megint elkezd szegény sírni, és nem tudom, hogy igazából van-e értelme, egy horzsolást ennyire komolyan venni?!?
2012. jún. 30. 23:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem szükséges egy horzsolást fertőtleníteni, csak fölösleges tortúra szegénynek. Az immunrendszerének meg kell tanulnia kezelni az ilyet.
2012. júl. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Dehogy.
2012. júl. 1. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mekkora a horzsolás. Múltkor a lányom elég rendesen lenyúzta a könyökét. Azt lemostam, és bekentem neki Bepanthen-nel. Nekem a gyógyszertárban azt mondták, ennyi idős gyereknek bőven elég ennyi fertőtlenítés.
2012. júl. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én vettem a gyógyszertárba Octeniseptet. Ez fertőtlenítő spray és egyáltalán nem csíp. Viszem mindig magammal, és ráfújom a sebre rögtön a baleset után. De ha épp nincs nálam, akkor nem foglalkozom vele. Van hogy otthon sem. Sebtől függ, persze.
2012. júl. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha csak egy kicsi bibi azt hagyom, de ha nagy, mélyebb, mint szeretném, akkor betadinnal áttörlöm, és annyi.

Sőt van, hogy a gyerek kéri, hogy bibis. Érdekes, ha a "halálán" van egy egy karcolástól, és csak ippen lekenem neki, máris erőre kap a kölök, és folytatja ott, ahol abbahagyta:D

(utoljára a popsitól vádliig horzsolást kezeltem, amit ma se tudok, mivel hozott össze)

2012. júl. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem fertőtlenítek horzsolásokat, felesleges. Ha nagyon koszos, le kell mosni, ennyi.
2012. júl. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem. Max. fürdés után - ha még eszébe jut, hogy bibis a lába - bekenjük "gyógyító" kenőccsel. :)

De gyógyító puszit mindenképp adni kell rá!

2012. júl. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!