Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babanézőbe nekem illik hívni...

Babanézőbe nekem illik hívni "vendéget" vagy akit érdekel annak kéne rákérdezni, hogy mikor tudna jönni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A húgom legjobb barátnőjének az anyukájáról van szó. Régóta ismerjük egynást, régen szomszédok voltunk. A kislányom már 3 hónapos és még csak a lánya volt itt a tesómmal kb. 5 percre. Én már többször kérdeztem, de csak a lányát, hogy mikor JÖNNEK, tehát többes számban. Mindig volt valami, beteg volt az anyja, meg ő is sokat dolgozik. Nekem ez már kezdett rosszul esni, így a húgom mikor ma volt náluk, akkor megkérdezte, hogy mikor jönnek. Az anya azt mondta, hogy azért nem jön, mert én nem hívtam fel, hogy jöjjön, meg egyszer sem hívtam fel, amióta megszületett a baba. Én eddig sem hívtam őt soha, mindig a lányával szoktam beszélni. Mikor én átmegyek akkor sem ők hívnak, hanem én kérdezem, hogy átmennék, mikor jó. Szóval nagyon ideges lettem, mert én azt gondolom, hogy nem nekem kell meghívni, mintha vendégség lenne, hanem, ha valakit érdekel a lányom az kérdezze meg, hogy mikor jöhet. Bocs a hosszú írásért, de nagyon mérges lettem. Szerintetek kinek van igaza?
2012. aug. 19. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Én is úgy gondolom hogy nem kell ilyenkor hívni senkit, hanem aki akar jelentkezik hogy jönne. Nálunk legalábbis így volt. Egy valaki volt aki mondta hogy várta hogy hívjam, neki is elmondtam ezt, nem is volt sértődés, végül jött.
2012. aug. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem viszont akármilyen ürüggyel mennél valakihez, az úgy nem illik, hogy meghívás nélkül jelented be, hogy menni szeretnél és mikor érnek rá. Aki kezdeményezni szeretne, az ne kéredzkedjen át a másikhoz, hanem hívja meg inkább őket saját magához! Udvariasabb úgy csinálni, hogy "látni szeretném a babát, átjöttök hozzánk egy uzsira?" mint a "látni szeretném a babát, mikor mehetek hozzátok?" Nekem ez a véleményem.
2012. aug. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekik kellene megkérdezni hogy mikor mehetnek hozzátok.Nálunk mikor megszületett a kislányom aki jött mindenki előtte felhívott hogy eljönne.Nem neked kell könyörögni hogy gyere már el nézd meg a babámat.Egyébként nálunk is volt ilyen az egyik nagynénim megjegyezte az anyunak hogy nem hívtam el.Ugyan már,aki akart az eljött.Tehát,teljesen igazad van.
2012. aug. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Én szerintem ez kétesélyes. hívhatnád te is, és ő is jöhetne, ha olyan a vizsony. szerintem ez a jobbik eset, és hívd fel, hogy jöjjön.:)
2012. aug. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kedves 2. válaszoló, nekem személy szerint nem tetszene a te verziód, hogy szeretném látni a babát mikor jössz át! Nem hiszem, hogy a kisbabával kellene felkerekedni és végig járni az ismerősöket, hogy nézzék meg a babát. Én még ilyet nem hallottam. Ha nekem valaki ezt mondaná, én úgy érezném, hogy arra is lusta, hogy eljöjjön megnézni a gyerekemet! Ha a 81 éves nagymamám el tudott jönni, akkor más is el tud.
2012. aug. 20. 08:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha így gondolod, akkor viszont ne várd el, hogy ők jöjjenek maguktól, hanem hívd meg őket! Elég sok ember udvarialanságnak tartja, hogy meghívás nélkül átkéredzkedjen máshoz vendégségbe. Egy 3 hónapos babával egyébként már simán lehet utazni, jó, mondjuk nem az ország másik végébe, de egy fél-1 órás kocsiutat simán meg lehet oldani. Hozzánk jött már vendégségbe Egerből 2 hónapos babával egy anyuka (Miskolcra).
2012. aug. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Én azt gondolom, hogy egész más egy nagymama, mint egy hugom barátnőjének az anyukája. Azért ő nem családtag, akik jönnek , akár bejelentés nélkül, vagy egy "idegen".

Szerintem túlliheged a dolgot, hívd fel, és hívd meg.

És szerintem az lenne a pofátlanság, h csak úgy bejelentenék, hogy jönnének.

2012. aug. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az a normális, hogy aki meg akarja látogatni a babát, felhívja az anyukát, mikor alkalmas, legalábbis az én esetemben ez így volt.
2012. aug. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a további válaszokat is. Valaki írta a nagymamám más, én csak azért hoztam fel példának, hogy ha ő felszállt a BKV-ra és eljött, akkor más se legyen lusta rá. Amúgy persze nem családtag, de nagyon közeli ismerős, 1982 óta voltunk szomszédok, 1999-ig, azóta is tartjuk a kapcsolatot, mondjuk tény, hogy inkább a lánnyal és nem az anyukájával, de ettől még közel állunk. Réégebben együtt is karácsonyoztunk, a szilvesztert még terhesen is náluk töltöttem. Szóval nem távoli a kapcsolat. Nálam van 2 kategória, az egyikbe tartoznak pl.: tesóm, az ő barátja, a nővére, a mamám, férjem nagybátyja, neki a kereszlánya, és a lány és az anyukája is, meg férjem néhány haverja. Őket nem tekintem olyannak, akinek be kell jelenteni az érkezését, nyilván csörögjön rám, hogy otthon vagyunk-e, de amúgy őket nem vendégnek tekintem. Aztán nyilván vannak mások, kollégák, volt kollégák, apukám unokatestvére, meg még néhány haver, akik, ha jönnek ők vendégek, velük előre egyeztetés, készülés stb. Ha úgy veszzük én meg is hívtam őket, csak nem konkrétan vele beszéltem, hanem csak a lányával. Ti, ha hívtok valakit, ha nem babanézőbe, hanem mondjuk vendégségbe, akkor minden családtagot külön meghívtok? Mindenesetre látom, hogy ahány ház annyi szokás! Ja, látom valaki lepontozza azokat, akik szerint nincs igazam, szeretném jelezni, mielőtt sértődés lenne, hogy nem én vagyok az.
2012. aug. 21. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!