Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hós lányom metszőfogából...

10 hós lányom metszőfogából letört egy mini darab, teendő?

Figyelt kérdés
Összekoccant a kád szélével a saját figyelmetlenségem miatt:((Alig látszik,de az ujjammal érzem,karcol a felülete.Fogorvos kezd vele valamit?
2012. aug. 19. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem valószínű hogy csinál vele bármit is, de azért biztos ami biztos alapon vidd el a fogorvoshoz.

A fiamnak 3 évesen egy szerencsétlen esés következtében az első 4 foga tört le.Én vittem gondolván hogy majd megcsiszolja, de azt mondta hogy azzal ha elkezdi csiszolni sérül a maradandó fog is.

Azért vidd el.

2012. aug. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
lányomnak nagyobb darab tört le (motorbaleset), elvittem fogorvoshoz, azt mondta nins vele teendő. de még 4 hónap elteltével is érzékeny szegénynek, nem tud vele harapni.
2012. aug. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1,5 éves lányomnak egy kis háromszög tört le oldalról az első metszőről. Padlón előreesett, nem lehetett kivédeni, már jó ideje közlekedik állva. Nem zavarja az evésben, nem vittem el orvoshoz. Tej fogak letörésével nem tudnak mit kezdeni, ha nagy a letörés, akkor elhalhat a fog. Ha ilyen pici rész tört le, és őt nem zavarja, ajkát nem sérti, akkor szerintem nem kell vele semmit csinálni.
2012. aug. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2012. aug. 19. 22:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Lányom szinte kizárólag a kutacsára, illetve a felső két metszőfogára "képes esni" :-s Eddig négyszer esett pofira, négyszer tört le egy-egy darabka a fogaiból :-(

Több fogorvost is megkérdeztem, de mind azt mondta, mint az előttem szólók, hogy nem tudnak/nem kell vele csinálni semmit. A segít, ha Elmex gyerekfogkrémmel minden nap legalább kétszer jó alaposan átdörzsölöd a fogait főleg a törésnél, és nem öblíted ki a fogkrémet a szájából (úgyis le fogja nyalogatni :-))

2012. aug. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!