Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő, ha letört egy...

Mi a teendő, ha letört egy darab a kutya szemfogából?

Figyelt kérdés

Van egy Középázsiai Juhászkutyám, most 1 éves. Sétáltatás közbe össze verekedett a Cane Corsoval. Egy perc alatt legyűrte, bár ez nem lényeg. Otthon vettem észre, hogy A bal alsó szemfogáról letört egy kis darab, mert szerintem beleharapott a másik kutya láncába...

Ez nagyon számít, hogy mit adjak neki, mert elég drága kutya, pénzt is csinálna később, mert tenéyszteném és kiállításokra is vinném. Szóval azt is kérdezném, hogy kiállításon ez kizáró ok-e, hogy letört egy kis darab a szemfogából. Meg ugye hogy mit tudnék neki adni, hogy ne látszon, esetleg visszanőjön neki.

Köszi a válaszokat.


2011. febr. 6. 23:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Visszanőni nem fog soha. Kopni viszont igen.

Én az állatorvostól kérnék igazolást, hogy sérülés miatt tört le.

2011. febr. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
Látatlanban valóban nem tudok konkrétumot mondani, hiszen millió és egy dolgot jelenthet az, ha egy fogból letörik egy darab. A legbanálisabb esettől, mely kezelést sem igényel a fogeltávolításig. Mindez attól függ, hogy mekkora darab tört le, sérült e a fog belsejében az ideg ér csatorna (fogbélpulpa), eltört e esetleg a gyökér, ha eltört hosszában vagy keresztben repedt e, ha repedt, a fog koronai részétől a gyökércsúcs felé milyen távolságban? Mindezekre a kérdésekre csak a személyes vizsgálat és a röntgenfelvétel ad megfelelő felvilágosítást.
2011. febr. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Megnyomogattam neki, nem irritálja, enni is tud, de most adtam neki egy nagy adag csonterősítőt. Nem olyan nagy darab tört le, kb. 2 milliméter. De látszik a foga közepénél az a piros nemtommi. de mondom, megnyomtam neki, de nem irritálja..
2011. febr. 6. 23:22
 4/23 zsuzsabazsa ***** válasza:

Igen kilátszik a fogbél.

El kell vinni szakorvoshoz, fogászhoz.

2011. febr. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Fogszakorvos és ő ad igazolást is, amit be tudsz mutatni a kiállításon, tenyészszemlén.
2011. febr. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 zsuzsabazsa ***** válasza:

Akkor kell igazolás, ha az egész foga kitörik.

2 mm- es darabért nem kell igazolás. Azt a bíró is látja.

2011. febr. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. már nem aggódoka annyira, hogy kizárják, ezekszerint nincs nagy baja :)
2011. febr. 7. 14:35
 8/23 anonim ***** válasza:

Az eszem megáll, hogy a kiállítás a legfontosabb neked ilyenkor!!!!!

A letört fog szuvasodni kezd, ami fájdalmas, még ha a kutya nem is jelez, mert jobban bírja a fájdalmat az embernél.

Nem beszélve arról, hogy felsérti a nyelvét rendszeresen és gyakran fog vérezni.

Te mit tennél, ha letörne egy darab a fogadból?


Ha neked ilyen fontos a kiállítás, akkor cseréld le a kutyádat egy hibátlan fogúra mindaddig, amíg annak is le nem törik egy darab valamelyik fogából. Aztán tovább cserélhetsz...


Az eszem megáll... :-/

2011. febr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Egyébként létezik korona kutyák számára is, csak hogy ne kellejen annyi kiállításimádónak kutyát cserélni...
2011. febr. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Utolsó!


A kiállítás nagyon fontos dolog ha valaki tenyésztésbe akarja állítani a kutyáját.

Egy szaporítók által termelt keverék kutyával nem lehet nemesíteni tenyészteni.

2011. febr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!