Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babátok mit ehet...

1 éves babátok mit ehet egyedül? Hagyjátok, hogy szétmaszatolja az ételt kanállal?

Figyelt kérdés
Engem nemrég letolt anyukám, hogy miért én etetem kanállal miért nem hagyom, hogy megtanulja? Nekem ez eddig eszembe sem jutott hisz még olyan kicsinek érzem. Amit meg tud fogni azt persze egyedül eszi de a kanállal se kellene segíteni egy 1 évesnek??

2012. aug. 20. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én babóm már nem is hagyja nekem kb 1 éves kora óta hogy segítsek. Hozzáteszem én már kb 9 hónapos kora óta hagyom hogy kézzel nyúljon az ételbe és úgy egyen, akkor még én is kanalaztam neki. Most 15 hónapos és ügyesen eszik villával is és kanállal is, ha nem megy neki akkor meg mindig besegít a kezével. Nagyon szépen megtanult felcsípni pici dolgokat, mint pl a borsó. Persze levest így nem eszik, mindig csak a sűrűjét kapja.
2012. aug. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is hagytam mindig a lányomnak hogy egyen kézzel.... ma pl. 13 hónaposan először evett villával :)
2012. aug. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hagyom is meg közben etettem is őket. A lányom 15 hónapos kora óta inkább nem eszik ha én próbálom etetni iszonyú disznóól volt körülötte de inkább ráhagytam.

A fiam 1 éves neki is adok kanalat meg amit lehet a kezébe!

Ő még hagyja hogy etessem.


Az első gyerekemnél nagyon elrontottam egy kín volt mire végre megtanult egyedül menni 2.5 évesen ment bölcsibe amikor még kanalat se volt hajlandó a kezébe venni.,,

2012. aug. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És hogy kezdjük ezt el? Egyszerűen adjam a kezébe és kész? Vagy segítsek neki odaemelni a szájához? És kb mennyi idő és maszat így az evés?
2012. aug. 20. 17:34
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én hagytam, más kérdés, hogy nem érdekelte a kanál. A villa igen, azzal egész szépen eszik már. De a kanál még mindig nem érdekli, pedig másfél éves már. :/
2012. aug. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sok idő és még több maszat.
2012. aug. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10 hónapos az enyém. 1 hete adok a kezébe kanalat. Segítek neki a falatot a kanálra tenni (már amikor engedi és nem húzza ki a kezét a kezemből) és ő rögtön a szájába kanalazza. Pohárból való ivást is elkezdtük gyakorolni. Direkt zsebes (Tommee tippee) előkét vettem, ebbe belepotyog az étel is meg a víz se a nyakába folyik (legalábbis nem annyi), hanem a zsebbe, amit evés után kimosok.
2012. aug. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 évesem kezébe adom a kanalat mert elkéri és aztán jól földhözvágja! :D Tízóraira pépes gyümölcsöt eszik és megy a harc de kanállal. Ilyenkor lekötöm valami játékkal vagy kupakkal vagy műanyag dologgal, hogy a kezében legyen. Uzsonnára valamilyen tejpépes vagy túrós vagy joghurtos dolgot kap. Ezeket ugyebár nem lehet kanál nélkül. Gyümit azért így kap mert télen kezdtünk hozzátáplálni amikor is csak bébiétel formájában tudtam neki adni gyümit. Azóta meg nem eszi meg csak kifacsar minden gyümölcsöt és azt is dobálja. Persze próbálgatom kitartóan hátha majd áttér. na napi egyszer eszik ebédnek olyan meleg kaját ami darabos. krumplis, rizses, tésztás dolgot husival, zöldségekkel. ezt 7 hónapos kora óta teljesen egyme eszi (kicsit összevagdosom) mert nem akarta már megenni turmixolva. Na ez a kedvence. Ilyenkor az etetőszék levehető tálcáját tényérnak hazsnáljuk amit frissen elmosogatok előtte. Kipakolom a falatkákat és ő meg is eteti magát! Kanalat, tányért azt lehajigálja. próbálgatom hébe-hóba elővenni, hogy tanulgassuk, de még nem érzem késznek rá. Mivel nélunk műanyag az etetőszék, lamunált a padló és más nincs a közelben... leöltöztetem pelusra és mehet a dolog:D Utána lezuhiztatom. Aztán nyomok egy kis babafogkrémet a babafogkeféjére és a kezébe adom. Vele együtt én mosom a fogamat és ő utánoz:D persze inkább rágcsálja de megengedi, hogy kicsit megmossam neki. Én nem akartam direkt pláne egy 7 hónaposnak úgy adni az ételt. Előtte ráadásul mi bébiételt ettünk csak. utána elkezdtem neki főzni de turmicolva az sem...és már vagy 2 napja nem evett rendesen mire kipróbáltam. Először még tudtam etetni, de azóta eltolja a kezemet. Tízórai és uzsi közben is, de mivel szereti nagyon ezeket az ételeket amint megkóstolja már jobban engedi. A főtt ételt azt csak magától eszi meg, de gyűri!:D Gyerektől függ! Én ismerek olyat ami 2 éves koráig bébiételt evett, mert nem akart mást megenni és egyik napról a másikra elfogadta a szilárdat...Az én kislányom meg hatalmas baba! 9 hónaposan más 1-1,5 éveseknek való rucit hordott.7 foga van... Nagyon hosszú. A nála 3-4 hónaposoknál sokkal magasabb. 10 hónaposan elindult kapaszkodás nélkül lépegetve... Mellette az egy hónappal idősebb ismerősöm gyereke meg fuldoklott a keksztől és olyan kis picúrnak tűnik. Viszont ő már előbb mondogatott szavakat. Szóval nincsen rá törvényszerűség. Amíg engedi megetetheted. Ha hadakozik és úgy látod az már így nem jó akkor nem is nagyon lesz más választásod. Minden baba saját tempójában halad. Mindenki más-más dologban erősebb. Esetleg egy kanalat adhatsz neki miközben eteted. Mi még kanállal nem tudunk enni, mert nem érdekli. Viszont kézzel imád enni. Nem akartam, hogy ilyen kismalacka módon egyen, de ha nem engedem akkor inkább nem eszik! Aztán ha ennyire tetszik neki és tényleg mindent meg is eszik így akkor miért gátoljam meg? Próbálgatom tanítgatni meg nem adom fel, felkínálom a lehetőséget hátha már fogékonyabb rá... ő pedig eldönti, hogy készen áll-e. Előbb utóbb eljön majd amikor megérti, hogy kanállal kell enni! Meg utánoz is majd egyre jobban és egyik pillanatról a másikra ő fogja kérni:) Ha megvállalható a szutyok a ti konyhátokban is akkor próbáld meg eszik-e egyedül (na nem késsel-villával, kanállal:D). Én most egy olyan tányért rendeltem (még nem érkezett meg) amit bárhogyan fogat majd nem tud belőle kihullani ami benne van. Szeretném, ha legalább nem az etetőtálcáról enne. Sajnos a tapadókorongosat olyan erővel feszíti fel, hogy lecibálja bármilyen drága jó minőségű is a tál. Viszont a lényeg az, hogy ami nem megy azt nem kell eröltetni! Nézd meg, hogy fogékony-e rá. De a lényeg, hogy tele legyen a pocakja! Sok anyuka azért küzd, mert nem akar enni a babája...
2012. aug. 21. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!