Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol találo arról számokat,...

Hol találo arról számokat, hogy hány gramm vagy ml gyümölcs illetve főzelék "kell" egy babának egy adott korban egy étkezésre?

Figyelt kérdés
Most már gyümölcspürét eszik 4 hós fiam (6.5 kg) tizóraira szopi helyett, de nem találom, mennyit "kéne" ennie. 3 napig jóllakott 125 ml-rel, ma megevett 140 ml-t, és utána egy teljes szopit, azaz kábé 240 ml-t összesen. Nincs valahol egy táblázat, miből mennyit kéne ennie kb egy étkezésre, ha napi 5x eszik?
2009. júl. 24. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Én azt vettem alapul, hogy a bébiételes üvegek kb 200 grammosak, tehát kb annyi egy étkezés, persze ez babafüggő, mert van amelyik feleannyival jóllakik, van amelyiknek meg kevés, ki kell tapasztalni, a tiéd mennyivel lakik jól.
2009. júl. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nincs babagondozási kiskönyved? Abban benne van egy táblázat, az 54.oldalon.

Igaz az én kislányom sosem annyit evett amennyi oda van írva, de "alapnak" jó. Valamelyik netes oldalon is láttam, ha megtalálom, írok.

2009. júl. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Másodiktól kérdezném: milyen babagondozási kiskönyvre gondolsz? A rendes kiskönyvre, amibe a doki mindig beír? Mert nekem abban nincs ilyen, sőt 54. oldal sincs.
2009. júl. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem semmilyen babagondozási könyvet nem adtak, vagy ajánlottak :( Van egy etetős főzős könyvem, receptekkel, de konkrét mennyiségek abban sincsenek :(
2009. júl. 24. 10:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Felicitas Babagondozási Tanácsadója a címe, kaptam terhesség idejére is Kismamáknak szóló könyvet. Sokminden benne van,betegségekről,táplálásról, minden alapvető dologról.
2009. júl. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Ezeket találtam most,számokat nem nagyon írnak egyiknél sem. Néztem több oldalt is de azt ahol "kb adagokat" is írtak, nem találom.

2009. júl. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!