Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, Kismamák! Szerintetek...

Anyukák, Kismamák! Szerintetek érdemes venni babaruha kezdőcsomagot? Vaterásra gondolok, ami ilyen összeválogatott csomag!

Figyelt kérdés
láttam több félét is, nagyobb, kisebb csomagokat. van valakinek tapasztalata? sok ruhát nem tudtatok hordani közülük, vagy nagyon gazdaságos? olyan állapotban érkeznek a ruhák, ahogy leírják őket? tervezek venni ilyet, csak nem tudom érdemes-e, kihasználuk-e majd őket, megéri-e vagy majd a szekrény mélyére kerülnek, mert nem is lesznek jók... írjatok tapasztalatokat!

2012. aug. 22. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes, ha nincs a közeledben olyan turi ahol magad válogatod össze a kezdő ruhatárat.

Sok dologra oda kell figyelned, ha még kezdő vagy:

1. Nézd meg az eladó értékeléseit, csak 99,7% fölöttitől vegyél bármit is.

2. Ne csak a méreteket nézd, hanem kérd meg, hogy legyenek centivel is lemérve a darabok, akkor látod igazán a pontos méretet.

3. Ha vegyesen van téli nyári ruha a csomagban, gondold át, hogy tényleg jók lesznek e.

4. Csak nagyon jó fényképek alapján vásárolj! Éles legyen a kép, a közeliek is a valóságot tükrözzék.

5. Kezdő ruhákból nagyon nagy a túlkínálat, ezért én nem adnék 200 Ft/db árnál többet értük.


Sok sok minden van amit meg kell tanulnod, de egyszer el kell kezdeni. Minél többet vaterázol, annál tapasztaltabb leszel! Nem mondom, hogy nem fogsz csalódni, de ebből tanul az ember.

2012. aug. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, igen, még egy dologra nem válaszoltam!

A csomagot azért jó eladni, mert bele lehet tenni olyan dolgokat is amit talán önmagában nem venne meg az ember. Ez valóban a szekrény mélyén landolhat, de majd Te is ugyanúgy eladod mint ahogy vetted és így jár kézről kézre:)

2012. aug. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem az a tapasztalatom,hogy ilyen nagyobb csomagot személyesen átvétellel kell megoldani,és megnézni a ruhákat.Vagy olyan eladótól vásárolni aki sok pontos,és nincs semleges,vagy negatív értékelése a ruhák minőségével kapcsolatosan.Sajnos jártam már meg egy 50db-os csomaggal,kb 10 et tudtam ráadni a lányomra. :(

2012. aug. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Bár nem tudom, hol laksz, de én is a személyes átvételben bízom. Ilyenkor saját szememmel láthatom a ruhák minőségét, meg azt is, "honnan származik" (persze úgyis kimossuk, de azért mégis fontos lehet ez a benyomás). Másrészt az a tapasztalatom, hogy egy csomó olyan plusz ruha vagy egyéb dolog is lehet még az eladónál, amit még nem volt ideje feltenni a vaterára, én így szereztem még sok jó cuccot. Neki is egyszerűbb így eladni.


Szerintem jobban megéri ruhacsomagot venni mint egyenként, még ha nem is tudsz mindent pont ráadni a te gyerekedre, de árban összességében sokkal jobban szokott kijönni. Arra tényleg figyelj, hogy milyen időjárásra veszel ruhát, azaz milyen összetételű a csomag. Az overall vagy pont ellenkezőleg a napozó csak a megfelelő időben hordható el (mondjuk egész évben 1-2 hónapig), de mondjuk a rövidujjú body, póló, pamutnadrág - ezek szinte egész évben végig hordhatóak.


A fotókat érdemes jól megnézni. Ha a ruhák mind össze annak hajtogatva, vagy kupacban vannak, szóval gyakorlatilag nem látszik belőlük semmi, vagy esetleg a 20-25 db-ból csak 1-2 (a szépek) látszanak a képen, az mindenképpen gyanús lehet.

2012. aug. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
én inkább egy rendes angol turiba menék el és venék ott ujszülöt dolgokat.
2012. aug. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a kedves segítségeteket. már csak az a legnagyobb problémám maradt hátra, hogy kezdő anyukaként merjek-e első szülöttünkre így vásárolni. még egy üzletben sem tudnám eldönteni, hogy jó lesz-e csemeténkre a ruha. például egy újszülöttre minden esetben jók az 56-os méretű ruhák? vagy a pl.62-68-as (nem tudom valójában vannak-e ilyen méretek) mikor lesz rá jó? az nagyon jó tanácsnak tűnik, hogy ne vegyek tavasszal télit,m ert mire jön a tél, addigra nem lesz jó, lehet ez eszembe sem jutott volna... :$ amúgy miskolctól 30km-re lakom, biztos van nagyon sok miskolci vagy tiszaújvárosi eladó a vaterán. szüval akkor személyesen próbáljam elsőre... oké, addig talán összeszedek egy csepp tapasztalatot az újszülöttek méreteivel kapcsolatban. amúgy ti is bátortalanul vásárolgattatok az elsőnek? volt aki segített? sok ruha volt, amit esetleg nem is tudtatok ráadni a babára? mert mondjuk nagyobbnak született a gyerek, mint 56-os méret? huhhh... úgy érzem ez a ruhavásárlás nehéz szülés lesz! eléggé parázok tőle, még jó, hogy csak az elején járok, van még idő! :) előre is köszönöm a többi tanácsot is! :)
2012. aug. 23. 09:13
 7/12 anonim ***** válasza:
nem kell félni tőle, csak ne vegyél túl sok mindent neki. ha 56 méretet választasz valószínű jó lesz, legfeljebb kicsit nagy az első 1-3 hétben de annyi nem gond. én nem turiba vettem meg az első ruhákat, tesco,auchan, stb. nem vettem semmiből sokat és kimostam minden este őket kézzel, legalábbi az első hónapokban. nem került olyan sokba újonnan megvenni mindenből 2-3 darabot, de arról tudtad steril, nem volt senkié és a baba igazán megérdemli az elején ezt. utána már nem olyan nagy cucc a turi, sőt.... de én elsőre ha nincs is sok pénzed pár újat vennék. de ez csak az én véleményem, a vateráról és teszveszemről meg annyit, ha nem személyesen veszed át a dolgokat akkor bakfitty!!!
2012. aug. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vásárolj a Vaterán! Lényeg,h az eladó értékeléseit nézd meg,a fényképeket.Én babkocsitól,kiságyig,ruháig mindent ott vettem.Amire én még figyeltem,h magánembertől vettem mindent,nem turisoktól. Csak hibátlannak feltüntetett ruhákat vegyél,ha nincs az állapot feltüntetve kérdezz rá,ha vegyes vagy játszósnak írják,akkor hagyd.
2012. aug. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Még valami...Azt vedd számításba hogyha egy 50 db-os csomit veszel mondjuk 5000 ft-ért,abból kb 15db nem fog tetszeni,de így is 150 ftért veszel egy rugit.Ami a turiban is kb 7-800 ft-nál kezdődik. De utána te is eladhatod a csomagot ugyanennyiért.
2012. aug. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A ruhaméretekről:

ha 3-3,50 kiló körüli babád lesz és nem extra hosszú, akkor 56-os méret jó lesz, de szerintem max. 1 hónapig. 4 kg körüli babák a tapasztalataim szerint inkább 62-essel kezdenek, mert az 56-ost nem lehet a lába között bepatentolni.

56-osból kár feltankolni, mert hamar kinövik. A 62-est sem hordták az enyémek túl sokáig, viszont a 68-ast már több hónapig, ahogy egyre lassult a növekedésük. 1 évesen 74/80-asnál jártunk, és van olyan ruhájuk, nem is egy, amit már több mint fél éve hordanak és még mindig jó.


Én vettem ugyan pár vadiúj ruhát is (C&A-ban, mert volt a DM bababóuszból 50%-os kuponunk), de amúgy kaptunk ajándékba másoktól és vettem vetarán is. Voltak olyan cuccok, amiket szemmel láthatóan sosem hordtak még.

2012. aug. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!