Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nincs szeparációs szorongás...

Ha nincs szeparációs szorongás az azt jelenti, hogy nincs/gyenge a kötődés?

Figyelt kérdés

Kisfiam 9 hónapos és nem látom rajta a szeparációs szorongás jelenit.

Mászik, a bútorok mellett lépked.

Simán elvonul egy másik szobába.

Ha kimegyek a szobából nem sír utánnam.

Ha egy helységben vagyunk akkor sokszor odamászik, felkapaszkodik a lábamon.


Ő a 3. babám és az első kettőnél sem nagyon volt olyan brutális szeparációs szorongás mint ahogy azt sok helyen lehet olvasni pl. nem lehet wc-re menni...


Védőnő azt mondja, hogy pont azért mert erős a kötődés, és tudják, hogy mindig ott vagyok ha kellek...


Nem tudom, hogy mit gondoljak :(

VAlahol jó, hogy tudok kicsit szabadabban mozogni, de azért, hogy őszinte legyek jól esne ha sírna utánnam :)


2012. aug. 22. 13:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

Istenem, már itt is divat mindent agyon aggódni, mint az USA-ban? Komolyan, mintha a Szülők Egyesületében hallgatnék valami elfuserált "beszélgetést". (Szeparációs szorongás, és a többi hasonló kifejezés, uram Isten...)


Hagyd a gyerekedet, hogy úgy éljen, ahogy neki jó, jobban fog kötődni hozzád, és egészségesebb lesz a lelke, mintha öt pszichiáter osztja az észt, hogy TE a te gyerekeddel hogyan viselkedj. Legyél körülötte, hogy mehessen hozzád, ha akar, de hagyd élni, és ne aggódj amiatt, hogy ő is ember.

2012. aug. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
3%
Szánalmas vagy.
2012. aug. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Na neeeee! Valamit nagyon-nagyon jól csinálsz. Nehogy elkezd magad ostorozni. Gondolj bele valóban abba, amit a védőnő mondott kiegyensúlyozott gyerkőcöt nevelsz, hisz nem SZORONG, nem fél. Falat tudom kaparni, amikor egyes anyukák büszkén újságolják, hogy beléptünk a szeparációs szorongás idejébe. Szóval nyugi.
2012. aug. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekem a nagyobbik lányomnál egyáltalán nem volt, bölcsibe se volt nehéz beszoktatni. Ettől függetlenül látom rajta, hogy kötődik hozzám (5 éves) a mai napig inkább én kellek neki, mint az apja (persze őt is imádja) a kicsinél már van némi szeparációs szorongás, de nála sem durva ő sem sírt utánam, ha wc-re mentem csak jobban a nyomomban van.
2012. aug. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnál kétszer jelentkezett a szeparációs szorongás. Először 10-11 hónaposan, aztán 17-19 hónaposan. Szóval még nem biztos, hogy nálatok kimarad szerintem...
2012. aug. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Dehogy, biztos nem! Úgy értem ez tuti nem baj. Nekem az első meg a harmadikom ilyen. Az első fiam most 5 éves, SOHA életében nem sírt így kifejezetten utánam (mondjuk ritkán is megyek el) de nem aggódik, nem sír értem, csecsemő korában is ment, barátkozott bárkivel, mosolygott, jókedvűen, sose volt ez az anya szoknyája mögé bújás egyszer se! Bölcsiben se sírt mikor otthagytam oviban se. Mondták hogy majd 2 hét múlva fog sírni de akkor sem. Nem gondolom hogy bármi baja lenne vagy nem kötődne eléggé...

Én épp emiatt aggódom/aggódtam hogy ennyire naiv gyanútlan és mindenkiben megbízik, mindenkivel elmenne szerintem. És erre kell tanítanom hogy nem szabad mindenkivel haverkodni.

2012. aug. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az a baj szerintem, hogy a babák fejlődési lépéseiről azt hisszük, hogy kőbe van vésve.

Mintha csak egy nagyon szorongó gyerek szerethetné az anyját, mintha csak egy korai hozzátáplált baba lehetne elhízott, mintha csak egy szőke-kék szemű kisfiú lenne esélyes a sikerre...


Már van 3 gyermeked. Gondolom látod, hogy miben különböznek, gondolom látod mennyire is mások tudnak lenni, és láthatod a közös vonásokat is. Másképp működik mindegyik gyerek, és mindegyik szülő is (ha több gyereke van, lehet mindnél másképp viselkedik valamiben). A harmadik babád ezek szerint ebben más, de ettől még miért ne ragaszkodhatna?

Szerinted miért csak a "tankönyvi" szeparációs szorongó baba szeretheti a szüleit úgy igazán?


Ja, és még sírhat utánad.

Lányom sokáig nem sírt utánam. Aztán másfél évesen úgy döntött, hogy fog. :)

2012. aug. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Anno legyintettek egyet és azt mondták, hogy anyás a baba. És nekem ne mondja senki, hogy lelki azokból a babákból lelki sérültek lettek, mert nem ismerték fel a szep.szorongást.
2012. aug. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Remélem nem ért félre senki!

Nem az a gondom, hogy nem szorong!!! hanem, hogy mostanában mindenhol azt hallani, hogy a szeaprációs szorongás a fejlődés része, akkor döbbennek rá a babák, hogy ők és az anyuka külön vannak stb...


Örülök, hogy önálló és kiegyensúlyozott, boldog, barátkozós a babám, csak jobbról-balról kapom, hogy biztosan azért mert nem ragaszkodik hozzám :(


Mondta már ezt nekem egy szomszéd anyuka (látta, hogy a kicsi a járókában játszik a teraszon én bent főztem amikor becsengetett)

Mondta ezt egy ismerős házaspár, akinek ekkora a babája szintén és le sem tudja tenni az anyuka.


Annyira mondják, hogy ezért tettem fel a kérdést....nem kell helyből szánalmasnak titulálni, főleg ismeretlenül...

2012. aug. 22. 13:49
 10/16 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy így gondolkodsz. Azzal meg ne nagyon törődj, mit mond a szomszéd, meg az ismerős... :)
2012. aug. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!