Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én szoktattam magamra vagy...

Én szoktattam magamra vagy szeparációs szorongás? 6hós

Figyelt kérdés
Szep. szorongás szerintem korai, de már erre is gondoltam. Egyszerűen senkivel nincs el a fiam. Ha nem lát sír ha ellkezdek valami mással foglalkozni, sír.Ha a kiságyba rakom aludni, sír. Egész nap fognom kell a kezembe, vagy sétálnom kell vele. Az apjánál is caak sír. Ha beüti valamilyét és nem én vigasztalom meg akkor elkezd ordítani. A kezem már leszakad a derekam fáj. Mit tehetek?

2012. aug. 10. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
A babák 5-6 hósan jönnek rá h anya és ő nem egy személy, ezért van ez a ragaszkodás. Szep.szor. majd kicsit később jön, bár ahogy itt szoktam olvasni az is kezd egyre előbb jelentkezni. Nálunk is ez volt ennyi idősen.
2012. aug. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet szepszorongás, simán.

Azt szeretném leírni, hogy egy embergyereket nem tudsz magadra szoktatni, ő úgy jön világra, hogy Rád van szokva, az egyedfejlődés fizikai és lélektani, agybéli fejlődése során szokik le a szülőjéről:).

Vannak babák, gyerekek, akiknél ez viszonylag gyorsan és könnyen megy, vannak, ezek szerint a TIéd is, akiknél ez nehezebb. Ugyan úgy, ahogy a felnőtteknél is, különböző mértékben vágyunk és igényeljük a testközelséget, testkontaktust.

Én arra "szavazok", hogy ne leszoktatni próbáld magadról "erőszakkal", mert azzal akár ronthatsz is a helyzeten, hanem próbáld meg elfogadni, hogy ő ilyen. Az én kislányom is letehetetlen volt, ezért óriási segítség volt mindkettőnknek a hordozás. Nem szakadt le a karom, és bárhova el tudtam menni ügyet intézni, házimunka sem okozott problémát. SZépen lassan, ahogy elkezdettt nyílni a külvilág felé, forgolódni, majd mászni, egyre többet kéretőzött le rólam, most 20 hónapos, bölcsibe jár 16 hónapos kora óta, jókedvű és szereti a gyerektársaságot, a gondozó nénijét, és egyáltalán nem "anyás" a szó rossz értelmében. Egyszerűen ilyen fajta, nem sürgettem a rólam való leszokást, és mégis minden a helyén van:).

2012. aug. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezt a magamra szoktatást a rokonok mondták,onnan vettem. Köszi a válaszokat, hasznosak! :))
2012. aug. 10. 11:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak igaza van!

Én ajánlok neked egy könyvet: Selma H. Fraibergtől a Varázsos éveket. Érdemes elolvasni. Újszülött kortól egészen 6 éves korig bezárólag részletesen foglalkoznak a gyermekek testi, lelki, és főként szellemi fejlődéséről.

2012. aug. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ahogy írták, lehet szeparációs szorongás. Igaz, nekem a kislány csak most 1évesen lett anyás:) Ez nem baj, a biztos kötödést jelenti. Foglalkozz vele, legyetek együtt, lehet, h elég, ha egy szobában vagytok. Ilyenkor jönnek rá, hogy ő és anya nem ugyanaz. Próbálkoznak, próbálnak függetlenné válni tőlünk, de ez olykor megijeszti őket és mennek anyához:) Ranschburg Jenő írt erről nagyon jól:)

A kislányom nagyon jól elvan magának, de ha kimegyek a szobából, azonnal jön utánam, keres. Szerintem, ha ilyenkor tudja egy baba, h ott vagy mellette, jöhet, amikor szüksége van rád, akkor egy idő után önállóvá válik.

Nekem nem volt sokszor felvéve a kislány, úh ebben a témában nem vagyok otthon.

2012. aug. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jaj, és még azt szeretném írni, hogy csak a buta emberek mondják azt, h magadra szoktatod a gyerekedet. Nálunk a gyerek elvolt mindenhol, játszott, gagyarászott, lefoglalta magát. Ahogy 1 éves lett, elkezdett menni, felfedező útra menni a lakásban, megjelent ez. Én szoktam más anyukáknak mondani, m sokan megijednek ettől, de van, aki csak okoskodónak néz...
2012. aug. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!