Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kislányom nem eszi meg...

1 éves kislányom nem eszi meg a zöldséget. Valami ötlet?

Figyelt kérdés
A hozzátáplálás kezdete óta így van. Gyümölcsök közül mindet szereti, gabonàval, joghurttal, túróval szívesen eszi. De ami nem édes nem kéri, pedig nem cukroztam soha. Pròbálta gyümölccsel keverni, de úgy sem. Már nem tudom mit adjak főzeléknek.

2012. aug. 22. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne adj neki helyette mást.

Eljön az a pillanat, amikor ráfanyalodik.

Inkább egy zöldség, mint az éhhalál.

2012. aug. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Megoldást sajnos nem tudok,de az én fiam is ilyen.:(
2012. aug. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Nekem azt mondta az orovs, hogy eleinte tegyel bele pici cukrot és utána lassan spóroljam ki. Igy tényleg megette, idöközben kimondottan szereti a zöldségeket (cukor nélkül)
2012. aug. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Éhes ő szegénykém, de max pár kanállal eszik belőle, inkább éhen marad,azt meg nem akarom. Lehet, hogy megpròbálom pici cukorral, köszi a tippet hátha...
2012. aug. 22. 22:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Amúgy hogy csinálod a zöldséget??

Mert én fiam sem ette simán, megfőzve, de mikor rendes krumplipürét kapott pl brokkolival, husival azt nagyon ette!Én 1 évesen már simán adtam amit mi ettünk(paprikás krumpli,borsó főzelék, levesek persze gazdagon,stb)és így semmi gondja nem volt a zöldségekkel,mivel így jó ízük van:)

2012. aug. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Fiam kb. 14 hónaposan ette meg a répát, karalábét, borsót, zöldbabot a levesből. Addig semmit!!! Majdnem sírtam örömömben.

Magába szívta, ami kellett neki, most egy hónapja megint nem kell neki, csak a krumpli (meg a csöves főtt kukorica).

Addig krumplit sem evett.


Gyümölcsök nála is minden mennyiségben. :)


Én már nem idegeskedek, mert rájöttem, hogy ő ösztönösen(!) tudja, hogy mire van éppen szüksége.


Ha esetleg még anyatejes a babád, akkor lehet, hogy az ezekben levő vitaminokat megkapja tőled! - Akkor meg minek egye :)


Állítólag én az oviban ettem meg először a főzelékeket...

2012. aug. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Esetleg probald ki a sutotokot. Edes, nem kell cukrozni, konnyen puresitheto, zoldseg es nagyon finom.
2012. aug. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Főztem neki magában, krumplival, sóval és anélkül, fűszereket is pròbáltam, sajtot is reszeltem bele, kínáltam a miénkből is, de nem kell neki. Ami édeskésebb azt eszegeti, de a répa megfogja, sütőtök és cékla szezon pedig később lesz. Azért jó tudni,hogy nem csak mi vagyunk így. :)
2012. aug. 22. 22:53
 9/9 anonim ***** válasza:
10 hós lányom detto ilyen. csak akkor eszi meg a főzeléket (az üvegeset is), ha teszek bele gyümölcsöt. Egyre kevesebbet, de teszek bele. legalább eszik. Nem te vagy ezzel egyedül
2012. aug. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!