Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újabb anyós kérdés?

Újabb anyós kérdés?

Figyelt kérdés
Kisfiam másfél éves, nemsokára megszületik a húga is. Anyós állandóan azzal van elfoglalva hogy ő már intézné a keresztelőt, de én konkrétan nem akarom. Nem vagyunk vallásosak, nem járunk templomba (anyós sem....) Nem értem minek kéne állszenteskednem a templomban amikor nem is hiszek benne. És ha mondom neki akkor meg csak mondja a magáét hogy márpedig meg kell őket keresztelni. Én nem fogom nekik megtiltani ha később akarnak járni hittanra vagy akármi hasonló, de egyszerűen feleslegesnek tartom az egészet most...
2012. aug. 23. 01:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól gondolkodsz! A képmutatásnál nincs undorítóbb dolog! Én hívő keresztény vagyok (bár a csecsemők megkeresztelésével nem értek egyet), de ez a véleményem. Anyósodnak is magyarázzátok el (a nemleges választ inkább elfogadják az anyósok a fiuktól, mint a menyüktől).
2012. aug. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Én nem tartom képmutatásnak a dolgot. Nálunk anyósék nem akartak keresztelőt. A mi családunk "képmutató". Szóval amikor anyósék káráltak, hogy minek,akkor mondtam nekik, hogy mert én szeretném, ettől nem lesz kevesebb a gyerek. Soha nem lehet tudni, hogy mit hoz az élet. Válhat előnyére is és hátrányára is a dolog. Egy vasárnap délelőttöt rááldozunk. Aztán a későbbiekről majd ő maga dönt. Én az esélyt megadtam.
2012. aug. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt Nektek kell eldönteni a Pároddal.

Mi is hasonlóan jártunk, a mi Kisfiunk 5 hónapos. Én gimis koromig rendszeresen jártam misére, de aztán már nem, a szüleim se, a Párom se jár, az anyukája szokott menni. Mi összeházasodva se vagyunk, nem tartjuk fontosnak. Majd szeretnénk keresztelőt, de később. Én pl. 10 éves voltam, mikor elkezdtem hittanra járni és megkereszteltek. Nem azt mondom, hogy addig várunk, de egyelőre nem tartunk mi sem.

"Anyósom" már pár hetes korában elkezdte mondani, hogy akkor tartsuk meg pünkösdkor (2 hós volt akkor), meg hogy náluk tarthatjuk. Mondtam, hogy aha, DE majd mi Apával ezt megbeszéljük, hogy mikor, meg keresztszülőt is kellene választani. Azóta nem firtatja a dolgot.

2012. aug. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az anyósod intézkedhetett a saját gyereke(i) dolgában, ehhez semmi köze. A mi kislányunk 6 hetesen volt megkeresztelve, és maga a pap mondta nekünk, hogy igazából abszolúte nem ért ezzel egyet, mert a gyereknek nincs öntudata, beleszólása... Azt is mondta, hogy a háborúk alatt alakult ki ez a szokás, a haláltól való félelem miatt. Sokkal jobb, ha a gyerek nagyobb korában, saját maga dönt arról, mit szeretne. Mellesleg katolikus pap volt, és idős...

Ha ti nem akarjátok most ezt, akkor ne tegyétek. Tiétek a döntés joga, nem az anyósodé. Kérd meg a férjedet, hogy állítsa le őt, ha neked ez kellemetlen lenne.

2012. aug. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg beszélni vele, hogy ha annyira rendezni akar vmit, tudván, hogy nem vagytok vallásosak, legyen a gyerkőcnek névadója. És akkor mindenki boldog!
2012. aug. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ezt az hogy annyira erősködik hogy attól tartok a párom majd inkább beadja a derekát.. Mi sem vagyunk házasok.. legutóbbi alkalommal amikor ezzel felidegesített azt mondta hogy a párom tesója milyen jóban van a pappal és majd ők elintézik az egészet. Annyira idegesítő...
2012. aug. 23. 08:28
 7/14 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Elhiszem, akkor viszont párodon keresztül kell megközelíteni a dolgot, értem úgy, hogy ő beszéljen anyukával, hátha ő tud rá hatni. Hidd el nekem, ha ez nem tisztázódik, és szerintem ebben párodnak kellene cselekednie, el fog még jobban mérgesedni a helyzet, bár lehetséges, hogy így is, úgy is az lesz, hogy ellene beszéled a kisfiát, azért nem lesz meg az akarata. Kitartás, remélem, hamar megoldódik a helyzet!
2012. aug. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én a családban elmagyaráztam mindenkinek, hogy nem lesz a kisfiúnk megkeresztelve, mert 1. nem vagyunk vallásosak, 2. majd ő választ magának felnőtt korában vallást, és ha akar majd akkor megkeresztelkedik. Ezzel leszereltünk mindenkit.
2012. aug. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Jó neked hogy sikerült ennyivel elintézni.. Az én anyósom olyan mintha a falnak beszélnék, azon sem lepődnék meg ha egy nap csak közölné velünk hogy mikor lesz a keresztelő..

Beszélni fogok a párommal, mert nekem az agyamra megy ez a téma, és az én gyerekeim, tehát én/mi döntünk nem anyós. Az az igazság hogy minél jobban erőlteti én annál jobban nem akarom mert utálom hogy beleszól mindenbe.

2012. aug. 23. 14:48
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves második! Mit jelent ez: "Válhat előnyére is és hátrányára is a dolog." ? Milyen előnyére válhat, és mire "adtad meg az esélyt"? És ha válhat hátrányára is (ahogy írod), akkor miért adod meg az esélyét annak, hogy valami a gyereked hátrányára váljon, hogy valami miatt szenvednie kelljen? Tudatos szülő vagy! :)

Első voltam, bocs, kérdező, ez off volt, ne haragudj!

2012. aug. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!