Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Újabb anyós probléma. Mit...

Újabb anyós probléma. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Barátommal már 3,5 éve vagyunk együtt. Ebből 1 éve vele lakom, és fél éve odaköltözött hozzánk az anyósom az albérlet miatt, hogy könnyebben tudjuk fizetni...

Na ő tipikusan az a mindent jobban tud, ő a tökéletes, a legjobb, a legszebb, a legokosabb, a legtöbbetlátott... Elvárja, hogy felnőttként viselkedjünk, ami nyilván alap, de amikor összeveszünk, akkor jön a szöveg, hogy nem fog ő taknyos kölykökhöz alkalmazkodni...Múltkor olyanokat vágott barátom fejéhez, hogy azért nincs semmije, mert felnevelte a 2 gyerekét (megjegyzem; barátom tesója intézetben, barátom koleszban lakott, míg anyuci élt az új pasival). Aztán barátomat egyedül hagyta, neki meg nem volt pénze albérletre, úgyhogy abbahagyta a sulit...

Állandóan kritizál mindent...nincs kitakarítva (k.rvára ki van, de neki ez így nem jó...) 1x nem töröltem le a gázt magam után, már megemlítette.... bezzeg én mindennap letörlöm a kávéfoltjait...ma reggel azzal kelt, hogy nincs kimosva a kád, fürödni akar, mossuk ki. nincs kivive a szemét, büdös van, vigyük ki. (1x nem vitte még ki mióta itt lakik), ugráltat boltba, miközbe 3x jön el mellette, hosszhétvégén bent gépezett a szobájában, de ő fáradt. neki fáj a lába, a keze, a csípője, a....

Meg olyanokat mond, hogy kövér vagyok, ne vegyek fel ilyen-meg olyan ruhát. Elkezdi, húzzam fel mellig a gatyát, mert úgy csinos... nem húzom fel, úgy néz rám... "neked nem állnak ezek jó, túl husos vagy....ne öltözz így fel...én jobban tudom, mi áll jól" (nem vagyok vékony, de 170cm-63kg ne legyen már annyira kövér...meg nem az anyám...) már barátom is kikészült, főleg, hogy az egész fizetését oda kell neki adnia a rezsi meg a kaja miatt, h anyóska majd mindent beoszt, aztán egy hét után sír, h nincs pénz.....

barátom dolgozik, anyós is. én jelenleg tanulok, de nem az anyós tart el. kb. közöm nincs hozzá. nyilván takarítok egésznap, ha arról van szó, de akkor ne kelljen már ezeket hallgatnom....

bocsi ha hosszúra sikeredett, de már az agyhalál szélén állok :/ (anyós 50, párom 22, én 20)



2012. jún. 1. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Szóval azért költözött oda , hogy könnyebb legyen fizetni az albérletet nektek !!

De akkor ezek szerint neki sincs saját lakása !! Ugye??

Egyszóval kölcsönösen jó mindkét félnek .

Szerintem ezt adjátok a tudtára , és szögezzétek le , ha nem teszi megélhetőbbé a környezetét maga körül , akkor fájó szívvel , de megválnak útjaitok !


Több választásotok is van ,: kissebb 1 szobás lakás , kettőtöknek az elég ,

: vagy kerestek más lakótársat , aki beszáll a költségekbe.

( hidd el fogtok találni)


A konfliktusmentes élet titka , ha legalább annyira laksz az anyóstól , hogy ne hirtelen felindulásból látogasson meg , hanem készülődnie keljen rá !! :-))


Kitartás :-)

2012. jún. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Megélhetőbbé környezetét , azt a dirigálásra , oltásaira értettem .
2012. jún. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Külön albérlet az egyedüli megoldás mindentudó anyósod nélkül. Lehetetlen lesz így önálló és teljes életet élni. Párod nem nagyon veszi észre mi történik körülötte, hogy együtt tudjátok a döntést közölni anyóssal? Tanulásodból még sok van hátra? Lehet egyszerűbb lenne, ha tudnál te is dolgozni valamit, hogy ne legyetek anyósra szorulva az albérlet költségei miatt.
2012. jún. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Soha de soha ne engedd az anyósnak, hogy odaköltözzön hozzátok! Ez egy ösrégi bölcsesség.

A kapcsolat addig harmónikus amíg kettesben laktok, úgyhogy lehetőleg senki ne költözzön hozzátok. Nyilván van olyan, hogy ez anyagilag lehetetlen, de amennyiben mód van rá éljetek kettesben.

Az anyósok ráadásul különösen veszélyesek tudnak lenni. :)

2012. jún. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

most fogok érettségi-szóbelizni egy hónap múlva, utána okj, és mellette meló...úgyhogy már nem sokáig kell függni tőle. barátom azt mondja sz.rjam le ezeket a dolgokat...de egyszerűen nem tudom, annyira idegesít :(

nincs se lakása, se férje, se semmije... és rajtunk éli ki magát, h ő a tökéletes asszonyka -_-"

2012. jún. 1. 11:34
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

1.) Ha ő ment oda hozzátok, talán neki kellene alkalmazkodni.

2.) Még csak 50 éves. Nem gondolod, hogy pasi-hiánya van? Szerezzetek már neki egy pasit! Mindegy, hogy milyet, csak vigye onnét a fenébe!

2012. jún. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Az ősrégi bölcsesség megfogalmazás tetszik nagyon. Bár nem tudtam, hogy ez az. Soha nem élnék együtt anyósommal. Mentségetekre szolgál, hogy fiatalok vagytok, és ebből a szempontból naivak, jóhiszeműek. Az együttélés kemény dió lehet a párok számára is, nemhogy olyan emberrel, akivel normális esetben önszántunkból nem is költöztünk volna össze. Szerencsére nem kellett együtt élnem soha anyóssal, de a párom előző barátnője is lakott náluk, és éreztették velem, hogy ez lenne a normális -szerintük- nem pedig a lakásomba költözniük a fiúknak. Kicsit lesápadtam, amikor elkezdték kerülgetni ezt a témát. Ma már sejtem miért ment szét az a kapcsolat is. És untig elég a "velünk foglalkozásból, törődésből" így is. Nemhogy még ha együtt élnénk. Az első nap végem lenne, vagy anyósnak. Akkor nem türtőztetném magam ennyire. A privát szféra számomra egyébként is nagyon fontos. Egyszer voltak eddig vendégségben, rosszul voltam, hogy a konyhaszekrényemben nézelődött, mi van ott. Meg érdeklődött mennyibe kerül a környékünkön egy lakás mert nem lenne rossz, ha ide költöznének. Mondanom sem kell, hogy úgy tudom borzasztó drágák a környék lakásai nálunk. :D
2012. jún. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

A legnagyobb hiba volt odaengedni. Soha nem költöznék össze az anyósommal, inkább egy idegennel.

Az első válaszolóval teljesen egyetértek.

Közöld vele, hogy ő jött oda, neki kellene alkalmazkodni, és igenis vegye ki a részét a dolgokból. Ha nem érti, ne törődj az ő dolgaival, hagyd ott a kávéfoltokat meg mindent. Ebből fog érteni.

Kettőtökre nem kell túl sok pénz, nem hinném, hogy annyira rá lennétek szorulva anyósra. Az első okj ingyenes, ha mellette még dolgozol is, akkor bőven jó. Túrd ki a banyát onnan, ne legyél szívbajos!

2012. jún. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

pasija van, 2 is. de azokhoz is "fáradt". igazából barátom tesója paterolta ide egyik napról a másikra, mert ő összejött egy pasival és elköltözött (előtte ő lakott itt)

mindegy, lassan elkezdem barátom fülébe a bogárkát ültetni, hogy dolgozni fogok, lesz pénzünk sajátra stb :)) úgyis azzal vádoltak eddig, hogy uszítgatom. most tessék....

köszi a válaszokat. reggel óta itt dühöngök magamban, jó kibeszélni valakivel/valakikkel :)

2012. jún. 1. 12:27
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

Ne dühöngj, nem ér annyit az anyósod. Vigyázz magadra és az idegeidre, s határozd el, hogy te sosem leszel ilyen anyós.

Üdv. Minden jót kívánok.

2012. jún. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!