Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosószódával kapcsolatban...

Mosószódával kapcsolatban lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Most vettem először ilyet, de még nem próbáltam ki. A kérdésem, hogy a csomagoláson azt írja, hogy mosáshoz mosódió mellé 2-3 evőkanállal kell adni. Én úgy tudtam, önmagában is használható, nem kell mellé más. Akkor lehet, hogy rosszat vettem? Vagy használhatom mosódió nélkül is? Akkor viszont mennyit használjak egy mosáshoz?

A másik kérdésem az, hogy azt is írják a csomagoláson, hogy "egyes színes ruhákat fakíthat!". Mire kell akkor odafigyelnem? Nem szeretném, ha kifakítaná a ruháinkat...

Köszi előre is annak, aki elolvassa, és tud segíteni!


2012. febr. 20. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Használhatod magában is. De úgy is, hogy a mosószer egy részét helyettesíted vele.

Az, hogy mennyit tegyél egy mosáshoz, függ attól, hogy mennyire piszkosak a ruhák, hány kiló ruhát teszel be egyszerre és milyen kemény a vizetek.

Én a színes ruhák mosásához is teszek mosószódát, egyáltalán nem fakultak ki (pedig lett volna rá lehetőségük 5 év alatt)

Tegyél az öblítő helyére ecetet, az fixálja a színeket (ruhafestéskor is azt használják szín fixálónak)

2012. febr. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!

általában nem koszosok a ruháink olyan értelemben, hogy nem foltosak meg pecsétesek, ilyen ritkán van.

Csak akkor mosok, ha tele van a mosógép (5 kg)

2012. febr. 21. 10:03
 3/5 A kérdező kommentje:
ja, meg még azt szerettem volna, hogy ecetre is szeretnék átállni, de még van egy fél üveg öblítőm. Akkor csináljam úgy, hogy a fehér mosáshoz használom el az öblítőt, a színesekhez pedig ecetet használjak?
2012. febr. 21. 10:04
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor 2-3 evőkanállal elég tenned (ha csak mosószódát teszel, mosószert nem)

A fehérekhez tegyél a mosószóda mellé szódabikarbónát, az fehérít.

Az öblítőt akár a fehérekhez, akár a színesekhez elhasználhatod, a mosószóda nem fogja annyira fakítani a ruhák színét. Én a feketékhez is használom, nincsenek kifakulva.

2012. febr. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akár össze is keverheted az ecetet a maradék öblítővel, akkor az ad neki egy kis illatot is.

Jó hallani hogy egyre több ember tér rá a környezetbarát, bőrbarát és pénztárcabarát megoldásokra. Bár csak még több lenne belőlünk.

2012. febr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!