Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az első pár hónapban csak...

Ha az első pár hónapban csak a babámra koncentrálok, akkor tényleg "örökre eltemetem magam"?

Figyelt kérdés

3 hónapos a lányom, de még nem vágyok másra, csak vele lenni. Kozmetikus, fodrász, torna, mozizás, vásárolgatás - egyszerűen nem kérek belőle. (itthon szőrtelenítek, a hajam még vállalható, szerencsére nincs rajtam sok plusz kiló)

A férjemmel együtt vagyunk, kettesben is heti 1x pár órát, erre vágyok is, de ez nekem elég.


Tényleg igaz, hogy ha most így érzek akkor majd később nem fogok tudni visszarázódni? Mikor kellene azt éreznem, hogy jó lenne kimozdulni, a babám nélkül lenni többet?


2012. aug. 23. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell nélküle, mozdulj ki vele! Menj el bevásárolni vele, sétáljatok minden nap 1 órát este fele mikor már nincs meleg, vagy amikor esetleg a párod is szabad. Nem kell bent ülni, babázni egész nap, persze ez az első hetekben így zajlik, de azért ne gubózz be!
2012. aug. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amikor eleged lesz, azt észre veszed, pláne mikor beindul majd a kicsid:D

Amíg nem teher, és nem csak megjátszás magad előtt is, addig nem okoz problémát, pláne, hogy szervezel programot kettesben a férjeddel(azért arra figyelj, hogy neki elég e- nagy hiba én is belesétáltam az elején)

2012. aug. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy voltam, hosszú hónapokig. Szerintem ezzel nincs semmi baj, sőt! Úgyis eljön majd az idő, amikor elkezd kicsit zavarni a külsőd, amikor egy bevásárlás egy kirándulással ér fel, annyira eleged lesz a 4 falból otthon... Ne törődj senkivel, ha neked, és a férjednek így jó!
2012. aug. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez természetes, ilyenkor a hormonjaid is gondoskodnak róla, hogy a babán kívül szinte semmi ne érdekeljen. Ahogyan függetlenedik majd ő tőled (ritkábban szopizik, elvan mással is), úgy fogsz te is szép lassan függetlenedni tőle. Ez egy természetes folyamat, nem kell rágörcsölni. Most a családod kitölti az életed, és ez így van jól. Mindig azt tedd, amit az ösztöneid súgnak! :)
2012. aug. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A lányommal szoktam sétálni minden nap, voltunk már rokonoknál is, sőt, múlt héten a munkahelyemen is.


Én is úgy gondolom, hogy ez az időszak el fog múlni, amíg meg tart addig ki kell élvezni :-)

2012. aug. 23. 19:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Én már 8 hónapja itthon vagyok, és alig mozdulok ki. Nincs kedvem hozzá, macerás is, mert a legtöbb helyre nem lehet betolni a babakocsit. Itt a falunkban még sétálni sem biztonságos, mert sok helyen nincs is járda kialakítva, vagy rossz állapotban van. Most azért üljek autóba, hogy bevigyem a városba? Én egyáltalán nem érzem úgy, hogy eltemetem magam. Ez az időszak is elmúlik majd, a kicsi totyogni kezd, és akkor könnyebben el lehet vele menni bárhová.
2012. aug. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!