Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek az első hónapokban...

Akiknek az első hónapokban este későn aludt el a babája (11körül) azoknál mikor változott ez meg, megváltozott-e?

Figyelt kérdés

Kislányom 15hetes és szinte születése óta este 11nél korábban nem alszik el (hasfájós volt)!

Próbáltunk már több mindent:korábban keltünk, fürdést változtattuk....stb,de valahogy egyenlőre ez még nem akar változni!

Amikor többet fog már mozogni akkor ez változhat majd?


2012. aug. 19. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 11 után aludt el. Aztán ha jól emlékszem olyan 4.5 - 5 hónapos korában egyik napról a másikra fürdés és az esti cicizés után 9-kor elaludt. Azóta is így van (persze vannak rosszabb napok).
2012. aug. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
tavaszi gyerek szintén,és kb. ősszel állt át, ő a sötétedéshez igazodott.Olyan október-novembertől 8 fél kilenc körül alszik,előtte nálunk is 11 éjfél volt(mondjuk minket nem zavart,mert mi is baglyok vagyunk,így nem próbáltuk átszoktatni)
2012. aug. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, párom már vígan aludt én meg még 11 után is a fiunkat pesztráltam. De nekünk csak az első 3 hónapban volt ilyen. Mostmár 7 hós és általában 8kor alszik. Tény, hogyha jobban teli a pocija, akkor hamarabb elalszik.
2012. aug. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
EZ nálunk is így volt. Úgy szoktattam rá a korábbi alvásra, hogy szép fokozatosan fél órával hoztam előrébb az alvás időt. 2 hetente hoztam előrébb, és így szoktunk át nagy nehezen. Besötétítettem a szobát, lehalkítottam a Tv-t, cicizett, és egy idő után megszokta. Ha nem aludt, akkor sem hagytam "nézelődni" hanem maradt az ölemben, simogattam, énekeltem.
2012. aug. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kisfiam már 19 hónapos, de a mai napig sem alszik el este 10 óra előtt. :( Próbáltuk átszoktatni, de ha korábban fektettük le, akkor ő azt napközbeni alvásként élte meg valamiért, és 1 óra múlva felébredt! Sokan irigyelnek a bagoly beállítottságú fiunkért, hiszen átalussza az éjszakát, és reggel 8-9 körül ébred csak (néha fél 10-kor). Ilyenkor mindig elmondom, hogy igen, igen, szuper is, csak este 10 és 11 között én régen már javában aludtam! Sajnos az én bioritmusom éppen fordított: akár 5-kor is szívesen kelek minden nap, csak este fél 10-kor ágyban lehessek. Én már csak abban reménykedem, hogy ha óvodás lesz, legkésőbb akkorra megváltozik egy kicsit, mert muszáj lesz megszoknia a korábbi ébresztőt, korábbi lefekvést...
2012. aug. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat!

Remélem ez nálunk is fog idővel változni,mert apa munka után már aludna 10 körül a kis tündér meg 11 ig fent van és hát nem csendben hanem inkább sírdogálva,szóval jó lenne ha már 1 órával előbb szeretne aludni :)

egyébként este 8körül van 1 alvása de akkor csak fél órát alszik és utána jön még az esti virrasztás :)

próbáltuk ezt kihagyni nála és ébren tartani,de úgy meg szerintem túl pörgött mert volt vagy éjfél mire elaludt és sokkal nyűgösebb lett...

Szóval remélem a legjobbakat :)

2012. aug. 20. 09:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Pedig szerintem azt az alvást el kéne hagyni mindenképp és megpróbálni mondjuk 9 - fél 10 felé letenni a picúrt.
2012. aug. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanugy voltunk mi is, kb. 4 hós volt amikor sikerült negyed 10 felé lerakni aludni. 9 felé fürdött, dófürdés után bealudt egy kicist, evett fél 11 kor aztán aludt. Aztán ahogy nőtt a fürdés utáni bealvás elmaradt. Majd saját maga alakítja.
2012. aug. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!