Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mindenkinek az az első...

Miért mindenkinek az az első kérdése, hogy "szopik"?

Figyelt kérdés
5 hetes babám van.Sajnos nincs tejem,kb 2 hétig volt.Pedig mindent megtettem.Most tápszert eszik.Császáros is lettem 12 órás a vajúdás után.Mindenkinek az az első kérdése,hogy "szopik"?Ha mondom nem,akkor "Jaj,hogy hogy?"Hogy hogy,basszus úgy,hogy nincs tejem.És akkor elkezdik,hát az ő gyerekük/unokájuk 10 hónapos,és tündérien szopik stb.Mintha nekem nem lenne elég baj,hogy nincs tejem.Bár elfogadom,tudom,hogy ez a jó anyaság dolog nem ettől függ,de szerettem volna,ha tudom szoptatni a kislányomat.Nem vagyok irigy,arra aki szoptat,örülök neki,de mindenki ledöbben,hogy jé nincs tejem.Zavar,hogy ez a második kérdés a szülés alakulása után,mintha ez a legfontosabb volna.Nem lesz ugyanolyan értékű a gyerek,vagy mi?Azon is mindenki csodálkozik,hogy császáros lett.
2012. aug. 23. 22:42
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
28%
Általában azok szoktak kiakadni ezen, akik nem szoptatnak. 100 évvel ezelőtt éhen halt volna a babák többsége, ha ennyi nőnek nem lett volna teje.
2012. aug. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
61%
Mert egy kismamától mit lehet kérdezni,úgy őszintén? Csak ezeket. Persze ettől még csodálkozni nem kell,mert nyilván nem tehetsz róla,ezek testi folyamatok,ahogy a szülés milyensége is. Csak tudod,az emberek agyában fut egy program 'normális' néven elmentve,és ami attól eltér,azon lefuttatják a hibakeresőt,azaz keresik az okát,hogy miért lehetett. De ettől még tutira sajnálnak téged,nem bántólag teszik szerintem.
2012. aug. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
72%

egyszerűen válaszold azt hogy "igen szopik" és kész váltsatok témát..ki fogja megtudni,hogy tápszeres..senki,,hát akkor meg ne tedd ki magad rosszalló beszólásoknak,hogy elkeserítsék a boldog napjaidat!


OFF.az én kedvenc kérdésem meg az volt"és jó baba?"..mit lehet erre válaszolni:nem b@zdmeg szar baba,vissza is viszem a boltba,hogy cseréljék ki mert selejtes!

2012. aug. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
75%

Helyedbe visszakérdeznék, miért te meddig szoptattál? Nálam bevált. Kislányom 9,5 hónapos koráig szopizott. Szó szerint vedd egyik nap nem volt hajlandó elfogadni a tejem, ezt a kínlódást, amit én csináltam és trükköket, hogy szopizzon tovább... Egy világ omlott össze bennem, hogy nem kell neki a tejem. Először nem is mondtam el senkinek. Most már 20 hónapos és már el merem mondani mindenkinek, hogy csak idáig volt hajlandó szopizni. Ilyenkor jön nálunk a kérdés: "Hogyhogy nem volt hajlandó elfogadni a tejet, ha addig szopizott? Miért nem tettél meg mindent az ügy érdekében?" Nem elég, hogy nekem ez egy lelki trauma volt, még számon is kérnek. Ilyenkor vissza kérdezek: "Miért te meddig szoptattál?" És jön a csönd. :)

Sajnos elfajult a világ. Könnyebb a másikon megbotránkozni, mint együtt érzőnek lenni.

Igenis légy büszke magadra, hogy megpróbáltad. Vannak nők, akik meg se próbálják.

2012. aug. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
87%

Meg lehetne kérdezni, hogy "fiú, vagy lány?". Vagy hogy "hány hónapos?". Vagy hogy "hogy hívják?"

De tényleg mindenkinek ez az első kérdése, és nem tudom, hogy miért.

Én szoptattam (és még most is), de nagyon utálom ezt a kérdést. Bár már a kutya sem kérdezi hál' istennek, mivel 17 hónapos :)


Pár hónap múlva, majd azt kérdezik: "megy má'?" Majd: "beszél már?" ...és, ha az a válaszod, hogy "neeem", akkor is lesajnálnak majd :) - és jönnek a szuper, saját történetek.

2012. aug. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
59%
Azért mert ez a legtermészetesebb módja a baba táplálásának. Én babám még cicizik (2éves) és császáros voltam. Nálam inkább azon akadnak fent, hogy miért szopik? (kb fél éves kora óta ezt hallgatom) Cseréljünk társaságot :D
2012. aug. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
88%
Őszintén szólva engem baromira felháborítana ha úton útfélen idegen emberek erről faggatnának. Ez annyira intim, magánjellegű dolog hogy csak a szűk családra tartozik maximum, senki másra. Nem is értem mit gondolnak az emberek, hogy hozhatnak valakit ilyen kínos kérdéssel zavarba, nekem ilyet eszembe se jutna megkérdezni senkitől.
2012. aug. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
30%

3. válaszoló! Szinte szóról szóra ez fogalmazódott meg bennem, csak már lusta és fáradt voltam leírni (de úgy meglepődtem, hogy a gondolataimat olvastam vissza, hogy most már erőt veszek magamon).

Aki közel áll hozzám, az tudja, hogy szopik-e a babám vagy sem, akivel évente egyszer összefutok, annak adom a "normális néven mentett" választ 3 szóban. Aztán én kérdezek és már másról is van szó.

A "jó baba-e" kérdésre mindig zavartan válaszoltam, mert nem értettem soha az igazi jelentését. Az 50. kérdésre már megtanultam zavar nélkül mondani, hogy igen. (Amúgy jó baba, de tényleg, van rossz is? Nincs.)

2012. aug. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
21%
Tőlem is mindig ezt kérdezték és a tekintetükkel meg is tudtak volna ölni :) Én kerek perec megmondtam hogy nem szopik és egy napig se szopott ugyanis nem volt mit. Mikor kérdezték hogy miért csak azt mondtam hogy CSAK! Ezzel be is fejezték egyből :) Nem kell magyarázkodni, nem tehet erről egy anya se. Az én kislányom első naptól kezdve tápszeres, most 15 hós és semmiben se különbözik más gyerekektől
2012. aug. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
58%

Szia. Aterzem a problemad, en ugyanigy jartam. Egy honapig tudtam csak szoptatni, pedig minden hazi praktikat bevetettem, vitamint szedtem, egyszoval mindent. Megis egy honap utan egyik naprol a masikra elkezdett szopi utan hanyni a fiam, plusz 10 percenkent evett. Vegul minden kijott belole. Par napra ra el is apadt. Sokaig magam okoltam hogy biztos valamit rosszul csinaltam, de vegul be kellett latnom hogy nem mindenki tud szoptatni evekig.

Minden ismerosom elso kerdese nem az volt hogy hogy vagyunk, hanem hogy szoptatok e meg??? Eloszor nagyon merges voltam, de vegul csak lazan annyit valaszoltam hogy mar nem, mert nincs, es hogy elapadt. Nem is kerdeztek tobbet errol. Vedd lazan, meg ha nehez is.

2012. aug. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!