Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkinek ilyen nehezen...

Mindenkinek ilyen nehezen ment az első pár hét? Meddig lesz ennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Most két hetes a kisfiam, de én annyira ki vagyok már készülve...nem tudok szinte semmit aludni, nincs semmilyen segítségem, ha Ő alszik, nekem akkor is számtalan dolgom van. Nektek is ilyen nehéz (volt)az elején? Meddig tart? Mármint meddig ennyire nehéz?
2011. szept. 28. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Addig nehéz amig megszokod a terhelést.


csak annyit tudok mondani hogy a házimunkából kezdetben a legelemibb dolgokat csináld meg pl. ha ettél a tányért mosogasd el utánna nem fog halmozódni és erre a párodat is kérd meg.

minden napra egy helyiséget takaríts pakolj ki ágyazz meg seperj fel moss fel és rend van. a szintentartás a lényeg és ha a baba alszik akkor Te is pihenj!!

2011. szept. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is nehéz volt, ráadásul apóssal élünk, panellben, kis szobában vagyunk, ő egyedül a nagyban. Konyha közös, külön főzünk, de pl nála egy pörkölt elkészítése 5-6 órát vesz igénybe. Gondolhatod, s férjem meg 9-22-ig távol volt, s mikor 7 hós lett a kicsi, akkor talált családbarátabb m.helyet. Nekem az is hátráltató tényező volt. Úgy 5 hónapos lehetett, mióta nekem annyi időm sincs magamra mint akkor. Nem ismerem a helyzeteted, milyen a babád, de nekem akkoriban még nyugodtabbnak is tűnt a mostani viselkedéséhez viszonyítva. Semmit nem tudok csinálni, folyton sír ha nem vagyok a látóterében pedig kis korától volt h szépen elvolt magában, nem volt sosem elkapatva. Meg lényegében minden baba más, nekem akkoriban 3-4 hós koráig nyugis természetű volt, azért tudtam tőle csinálni a dolgom. Most meg, s még após elvája h én alkalmazkodjak, m egész nap otthon ülök a kicsivel, s neki enni kell, mert dolgozik, s még azért is képes vitázni velem, ha a gyereknek kaát csinálok.

Pl múltkor főzőtt, s mivel két gázrózsánk van, egy kis, s egy nagyon nagy lángú. Az tóbbit használta tartalékra levéve, levest főzött, s mert képes voltam átpakolni a levesét a kisebb lángú gázrózsára, hogy a kicsi húsa megfőjjön, hogy 13-re ki is hüljön (12 múlt már akkor, s addig voltam hajlandó várni) átpakoltam a levesét, s feltettem főni a kicsi húsát. S szólt, h mit képzelek magamról, úgy sosem fő meg a levese, tartaléklángon sosem lesz kész. Én meg mondom, a gyerek nem alkalmazkodik, össze is vesztnk nagyon. Állítása szerint ő a yerektől nem várja el, hanem tőlem. Mert neki ennie kell.

Mellesleg szoptatok, de nekem nem kell enni, kicsi kajáját főztem de tőle nem várja el az alkalmazkodást.Szóval nekem még más hátráltató tényezőm is van sajnos, ami miatt nehezebb a dolgom csinálni, s egy ksibabával normálisan foglalkozni. Meg lehet oldani, idővel hozzászoksz, h van valaki akifontosabb mint más, s meg tdudo oldani h mindent meg tudj csinálni.

2011. szept. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

hidd el ezen mindenki átesik!

te is aludj napközben egy kicsit,és csak azt csináld meg amit nagyon muszáj..!

az enyém nagyon hasfájós volt,éjszaka is sokat fent volt,ráadásul volt még mellette egy 2,5évesem is.teljesen kivoltam.volt hogy már elsírtam magam a fáradtságtól.

kb: a 6.hét körül volt egyre könnyebb.

kitartás!!

2011. szept. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

az első 6 hét a legnehezebb, aztán kicsit könnyebb, 3 hónaptól nagyon könnyű. legalábbis nálunk így volt.


aranyszabály, hogy este feküdj le aludni, amikor a babád, csak úgy tudod kipihenni magad. és nappal is célszerű leaglább 1 alvása alatt aludnod neked is! tudom, hogy sok a tennivaló, de fontosabb, hogy pihent leygél.


sok erőt!kitartást!

2011. szept. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, nehéz az eleje nagyon. Gyakorlatilag összefolyik az egész nap (de még az éjszaka is) folyamatosan van valami. Nekünk akkor volt könnyebb, amikor már átaludta ez éjszakát, ez 6 hetes korától volt így.

Én is ki voltam készülve és nagyobb babás anyukák meg azt mondták, hogy később is ugyanilyen nehéz, csak más. Nem igaz, az első hetek kemények. Még egy betegségkor, vagy fogzásakor is könnyebb volt nekünk (neki szegénynek biztos nem)

2011. szept. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6 hetes korára, azt hittem meghalok...éjjel-nappal nonstopp üvöltött, mindentől fájt a pocakja a végére már csak krumplit meg rizst ettem..de még akkor is fájt neki...infacol lófaxt sem ért, sikerült gripe watert venni, akkor valamivel nyugodtabb lett, de még mindig sokat üvöltött..komolyan már vele sírtam, aludni szerintem nem is aludtam a hat hét alatt:) aztán egyszer csak megváltozott a rendszer...elkezdett mosolyogni, minden érdekelte, megtalálta az ujjacskáját, most már magát altatja(mert az első hat hétben nonstopp ébren is volt), nagyon ügyes kislány lett. Most 15 hetes, megint romlik a helyzet, az eddigi nyugodt éjszakáink eltűntek(4-kor és 8kor kelt, most helyette már 2kor és 5kor és utána már nem is nagyon alszik vissza), szóval kezdem megint úgy érezni magam mint az elején, mert nap közben sem aludhatok vele, záróvizsgáimra kell készülni...szóval mindig van valami, de azt mondom, hogy a 6 hetes kor tényleg bűvös kor!!És a 3 hónap is vízválasztó volt, akkor múlt el a hasfájása...bár most meg jött helyette a fogzás:)kitartás!
2011. szept. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
8 hetes koráig kaotikus volt,pedig segítségem is volt, mégis kicsit kiborultam. Sokat sírt a babó a hasfájás miatt. 8.hétnél mintha elvágták volna,egy hangja sincs a babámnak és én végre boldog anyuka lehetek és tök egyedül is boldogulok mindennel! :) 3 és fél hós anyukája
2011. szept. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányom az első időkben minden éjjel 2-fél3 körül ébredt. Megetettem, de nem volt hajlandó visszaaludni.Ha nálam el is aludt, amikor visszatettem a kiságyba fölébredt. Általában a következő etetés után már elég fáradt volt ahhoz, hogy az ágyában is elaludjon(tehát úgy hajnal 5 -fél6 felé). Így éjjel 2-3 órákat nem aludtam, úgy, hogy eleve 11-éjfél volt, mire ágyba kerültem. Állandóan fáradt voltam, szaladt a lakás, semmire nem volt időm. Kb. 3 hónapos korától változott a helyzet. Egyre többet aludt éjszaka és ha fel is ébredt enni, utána visszaaludt. 4 hónapos korától pedig átalussza az éjszakát. Most 6,5 hónapos és este 8-tól reggel 7-ig alszik.

Kitartás, túl fogod élni ezt a nehéz időszakot. Pihenj sokat napközben is, amikor ő alszik. A házimunka megvár, de ha nem alszol, csak egyre rosszabb lesz. Állandóan fáradt és nyűgös leszel és ezt ő is megérzi.

2011. szept. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. szept. 30. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!