Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenkinek ilyen "nehéz" a...

Kinga20x kérdése:

Mindenkinek ilyen "nehéz" a terhesség az első pár hónapban?

Figyelt kérdés
Kezdjük ott, hogy nem tudok enni 3 hete. Csak pár étel van amit szívesen megeszek, a többinek a szagától, kinézetétől undorodom. Egyfolytában éhes vagyok, de nem tudok enni. Mostanában sokat rókázok.. Pl. ma. 5 órája vagyok fenn és 5x voltam rókázni. Ez nem tehet kárt a babában? alig marad meg valami bennem...
2012. ápr. 19. 12:49
 1/10 A kérdező kommentje:
Eleinte csak a gravida beszedése után jött ki minden, most már ha iszok egy kortyot, vagy eszek egy kis falatot is.. :(
2012. ápr. 19. 12:51
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális... Van akinek nehezebb, van akinek könnyebb, mindenki másképp éli meg. Én a szerencsésebbik fajtába tartozom.

Mindenesetre ne csüggedj, további boldog babavárást, ennél csak jobb lesz később remélhetőleg :-)


34 hkm

2012. ápr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Úgy látszik én baromi szerencsés vagyok: egyszer sem hánytam, 1-2 napig émelyegtem reggelente. Mondjuk a fejfájás a frontok miatt gyötör néha, de az terhesség előtt is így volt. Na meg a szagokra is érzékeny voltam már terhességem előtt is, úgyhogy ez sem visel meg.

Neked kitartás! A 12.hét körül általában elmúlik.

2012. ápr. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én viszont át tudom érezni. A 4-20. hét között mindentől rosszul voltam, fogytam, gyengültem, semmit nem bírtam enni, amit ettem, azt kényszerből ettem. A 20. héten mintha elvágták volna, a baba persze ettől tökéletesen fejlődött. Kitartás. :)


37 hetes km

2012. ápr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

sajnos ezt túl kell élni. Nekem a 6 héttől folyamatosan hányingerem volt émelyegtem, alig ment le valami. Folyamatosan álmos voltam kókadt bizonyos ételeknek már csak a látványától rosszul voltam. Igaz nem hánytam, de volt, hogy napokig székszorulásom volt utána meg pár órás hasmenésem. Nem volt egyszerű. Engem az nyugtatott, hogy a tünetek arról erősítetek meg, hogy a baba erősen kapaszkodik. Ez volt úgy a 11 hétig aztán ezek szép fokozatosan elmúltak.

Azt tudom javasolni, hogy csak pár falatot egyél sűrűn és szopogass jeget az nyugtatja a gyomrot. Ja és a kóla nálam is bevált. Kitartás el fog múlni.

26 hkm

2012. ápr. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálam semmi ilyen nem volt. Kb két nap szédelegtem és semmi más. Szerencsére hányingerem sem volt. Nagyon jó terhességem volt.

Viszont az elején nagyon fáradékony voltam, szétszórt a munkámban és állandóan álmos.

2012. ápr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 LadyLoss ***** válasza:

Én a 17. hétig nagyon rosszul voltam, hánytam, volt hogy 1 óra alatt többször is, a nap 24 órájából, 20at alvással töltöttem, a fennmaradó időben muszáj volt kutyát sétálni vinni. Csak az édesség és a sós chips-ek maradtak bent, iszonyatosan fájt is a gyomrom, mint egy erős gyomorrontásnál. Nekem semmi sem vált be, mindent kipróbáltam amit javasoltak. Éjszaka nem bírtam aludni, mert akkor is rosszul voltam. Egyedül a kóla segített, meg a hideg tej, ezeket literszámra ittam, de 10 perccel később már megint rosszul voltam.

Kitartás, el fog múlni. Bennem ez tartotta a hitet.

2012. ápr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Hebaba ***** válasza:

Nekem a 15. hét végéig tartott a rosszullét, hányás , hányinger. Kb. a 14 hét elején kezdett valamivel jobb lenni, szépen fokozatosan.

Nekem is a kóla vált be, de én nem mertem inni napi 3 dl- nél többet a koffein tartalma miatt. De használt, még ha csak pár órára is.

Kitartás!

2012. ápr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia. Én most vagyok 7hetes terhes, de már több mint egy hete, iszonyat kevés étvágyam van. Vagyis egyfolytában éhes vagyok, de jó ha egyszerre csak egy-két falat megy le a torkomon. Én hányni még nem hánytam, de reggelente rosszabb a helyzet, csak a hányinger van, és ez a gyengeség. Nyugi nem vagy egyedül,és el fog múlni előbb v. utóbb. Gondoljunk hát erre. :) Kitartást!
2012. ápr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én a 6-25 hétig hánytam minden egyes nap, volt hogy többször volt hogy csak reggel, de minden nap. Sokat segített a rosszulléteken, hogy reggel mikor felébredtem feküdtem még egy darabig mielőtt felálltam az ágyból (persze ha épp nem a hólyagomon "táncolt"). Nekem azt mondta akkor a dokim, hogy addig érzi jól magát a baba amíg hányok, így védekezik azok ellen amik nem "ízlenek" neki.

Majd elmúlik, Boldog babavárást :)

2012. aug. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!