Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom, hogy érett a...

Honnan tudom, hogy érett a szobatisztaságra? Hogyan tanítsam meg arra, hogy jelezzen, amikor pisi/kaki van?

Figyelt kérdés

A pisilést nem látom a pelusba és szerintem ő sem érzi igazán, mert az rögtön felszívja. Amikor nyom, azt viszont látom. Mindig kérdezgessem ilyenkor, hogy "Most pisilsz? Most kakilsz?"


Amikor kicserélem a pelust -elég gyakran- és odateszem a pelenkázó sarkára összecsomagolva, akkor felemeli és tartja oda nekem, hogy "Ku! Ku!" = kukába dobjuk.


2012. aug. 24. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
dehogy kérdezgesd. majd, ha megérik rá úgy is fogja mondani. majd akkor leveszed a pelust és pár hét alatt szobatiszta lesz. de talán várd meg míg mond szavakat és akkor nem kell jelbeszédre tanítani, egyszerűen közölni fogja ;)
2012. aug. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyakran ültesd bilire és rutin szerűen, pl fürdés előtt vagy ébredés után rögtön vagy ha van "menetrend szerinti kaki".Ha sikerül nagy dicséret, együtt megnézni, kiönteni, esetleg együtt lehúzni. Ne erőltesd sose a bilizést, ha szeret rajta csücsülni szuper, ha meg fel akar róla kelni, akkor hagyjad. Ha kint vagytok udvaron, adj rá kisbugyit, ha bepisil, kényelmetlen lesz neki és egy idő után jelzi, ha pisilni kell.Eleinte nagyon gyakran érdemes bilire tenni és gyakran érdemes megkérdezni, kell-e pisilni.Sok idő eltelik majd, mire a kérdésre reakciót is kapsz, de megéri, mert összekapcsolja a mondatot az ingerrel.Ha rárakod a bilire, mondd neki, hogy most pisilhetsz vagy piss-piss vagy amit társítani akarsz hozzá, ha van eredmény, akkor meg is nevezheted neki, hogy látod milyen ügyesen pisiltél a bilibe! Van olyan pelus is, aminek a neve leszoktatós pelus, ez nedves érzetet hagy maga után, mintha bugyiba pisilt volna és jelzi majd, hogy pisis, le szeretné venni. Télnek menve praktikusabb mint a kisbugyi, mert azért a szobában nem jó, ha össze-vissza csurgat a kicsi. Sok sikert és türelemmel, szeretettel fordulj a témához. Mennyi idős a babád?
2012. aug. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
14 hónapos, december végén lesz másfél éves.
2012. aug. 24. 13:36
 4/4 anonim ***** válasza:

akkor várd meg a jövő nyarat.

tudod ez nem olyan dolog, hogy már tud járni vagy ügyesen kanalazik. az, hogy tudja tartani a pisit az egy nehéz fizikai ösztön ami majd 2 éves kor körül alakul ki. nem megsérteni akarlak vagy rosszat mondani a kicsidről, de 99%, hogy erre meg nem képes, mivel ennyi idősen még nem alakul ki.

hiába csípsz el pár pisit vagy hiábaismeri fel, hogy most épp pisil, a szobatisztasághoz ez nem elég, mert akkor már nem akkor csuroghat ki amikor jön, meg kell tartni, hogy a wc-ig elérjen. jövő nyárra már beszélni is fog, hidd el, nem egy olyan nehéz dolog ha megtalálod azt a pillanatot. enyém 2 évesen és 3 hónaposan lett szobatiszta. levettem a pelust, 2 hétig mindenhova pisilt majd megértette mit is várok tőle, azóta vagy szól, hogy kell, vagy itthon elmegy a wc-re és elintézi. fél éve szobatiszta. heti 1x van baleset, de csak mert nagyon elfoglalt tud lenni és becsurog az eleje :)

2012. aug. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!