Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves anyukák! Babaruha kérdés?!

Kedves anyukák! Babaruha kérdés?!

Figyelt kérdés

Csak annyi lenne a kérdésem, hogy otthon ősszel-télen-tavasszal vagy csak hűvösebb időben, miben játszik a gyereketek? Én inkább szabadidő nadrágban és body-ban vagy kényelmes pulcsiban, esetleg együttesben játszatom a kisfiam. Több ismerősnél is láttam már, hogy kapucnis pulcsi, ing, szép kis farmer vagy kantáros bársonynadrág van otthon a babákon. Én általában így viszem dokihoz vagy sétálni a városba. ;-)

Visszahallottam más anyukától hogy trehány vagyok. Mármint a gyerekkel.

Miért? Nem jobb a kényelmes ruha játszani, koszolni otthonra?

Érdekelne ki hogy van ezzel... Tényleg trehány vagyok?


2012. aug. 24. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem 4 és 2,5 évesek a gyerekeim. Játszani elsősorban kényelmes/praktikus ruhákat adok rájuk. A farmernél kényelmesebb a tréningnaci, nálunk az "kimenős" ruhának számít, pl elviszem abban oviba/bölcsibe őket, de bentre egész nap fetrengni inkább szabadidőgatyit adok, vagyis a lánykám esetében legginst.
2012. aug. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is ugyanúgy csinálom, ahogy Te, és nem érzem magam emiatt trehánynak. A játszótérre is melegítő nadrág, póló. Ha tiszta, nem szakadt, nem ócska miért ne lehetne abban. Nem divatbemutatóra megy.
2012. aug. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is úgy van, mint nálatok. Otthon tréningnaci, body, esetleg vékony pulcsi, ha kell.

A farmer, csini ruha az elmenős.

Kapucnis felsőket csak akkor adok rá, ha kinn hűvösebb van, mert leszedi a sapkát magáról.

A bölcsiben is azt kérte a gondozónéni, hogy melegítőnadrágot, puha anyagú ruhát vigyünk, farmert ne, mert kényelmetlen hosszú távon. A környezetemben is azt látom, hogy otthonra nyúzható (nem koszos, szakadt), elmenni szép ruhákat kapnak a gyerekek.

2012. aug. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is trehány anyuka vagyok, mint te. Csak akkor van a kisfiamon szép ruha, ha olyan helyre megyünk, ahol illik megjelenni. Itthon melegítőben flangált a hűvösebb időben. Sőt én rosszabb vagyok, mint te, mert a fiam két éves, most van az a korszaka, hogy szereti magát tetőtől talpig összepiszkolni, és a játszótérre külön erre a célra turkált, vagy örökölt ruhákban viszem. Hadd legyen koszos, ha attól boldog lesz, nekem meg nem kell félteni a több ezer forintos ruhákat. Sokkal kényelmesebb egy melegítő, mint egy csini farmer. Továbbmegyek. Nemsokára megy bölcsibe, és kifejezetten kérték, hogy melegítőket adjunk a kicsikre, ne farmert.

Én is melegítőben járok itthon, és nem kiskosztümben feszengek, mert kényelmesebb így. Minek erőltessek olyat a gyerekemre, amit én sem szívesen teszek.


Trehány anyukák, tartsunk össze a gyerek kényelme érdekében.

2012. aug. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
amíg nem kezdett el mászni a babám, mindig body+rugiban volt. hidegben még 1 pulcsit adtam rá. amikor már állt, járt, onnantól van értelme szerintem "rendes ruhát" adni rá.
2012. aug. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! ;-) Akkor csak nem én vagyok a hülye! :-D Én pl imádom a scamp - tesco cuccokat. Szerintem nagyon kényelmesek a gyereknek, és igen, én is nyugodt szívvel leviszem játszira, meg sétálni is bennük.

Én hülyét kapnék, ha egész nap csiniben kúszna-mászna-fetrengene!

Olyan jó hogy írtatok, megnyugodtam :-)

2012. aug. 24. 13:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Én mindig olyan melegítő együtteseket veszek ITTHONRA, amiben ki lehet menni a játszóra is, de itthon felmosni is jó(mármint a gyerek csúszik mászik tudta nélkül takarít), minden nap tiszta ruha, persze ha kéri felveheti a farmert is, meg a pörgős szoknyát is a gyerek itthonra is, van ilyen is néha. Elmenni van a farmer-kord-szövet nadrág, meg a szebb jobb kisingek-pulcsik
2012. aug. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nálunk csiniben van itthon a kislányom - kényelmes csiniben. ez most a melegben rövidnadrág/szoknya, póló, zokni. hűvösebb időkben puha farmer, plüss vagy kord nadrág, body, pulóver. mindegyik szép, igényes darab: újszerű vagy címkés, használtruhaboltban beszerzett példány. a kimenős az újonnan vett, bár a kettő között sokadik pillantásra sincs látható különbség.
2012. aug. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!