Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt sok anyuka?

Miért csinálja ezt sok anyuka?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy ebben a melegben miért takarják be vastag takaróval a babákat?Meg nem egyszer láttam hogy rátették a mélykocsira a lábzsákot,még ha újszülött még akkor is túlzás szerintem.Ma meg láttam egy nőt,tolt egy sportbabakocsit,tiszta fekete volt a kocsi + volt rajt egy fekete vastag szúnyogháló.Amin át se láttam.Szegény kisgyerek még levegőt se kapott.Én akkor szoktam rátenni a szúnyoghálót a babakocsira ha kitettem a kislányomat az udvarra.A városba minek?Sokan még a levegőtől is óvni akarják a gyereket.Szerintem ez már túlzás.Vagy csak én nem értem?
2012. aug. 24. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
sima pelenkval szoktam lefedni testét ha elalszik nuku takaró mert meggyullad tulféltika babaákat ennek a vége az hogy tulmelegednek utánna beviszik a hüvös szobába és bumm meg is fázott a gyerek
2012. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Na, már megint egy ilyen kibeszélő show...


Míg pici volt a babám, addig én is használtam a szúnyoghálót (a darazsak miatt, főként a piacon). A szúnyogháló - egy háló, nem esővédő, tehát a levegő ugyanúgy jár!! :)


Érdemben nem tudok hozzászólni a kérdésedhez, mert tele van túlzásokkal (szerintem).


További szép napot!

2012. aug. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Ilyenek itt is vannak! És tök jol esik kibeszélni. Mert én már szolni is akartam, két anyuka van itt aki így tolja a babát. Az egyik már 7 hónapos és még mindig a mózesben tolja. A lábzsák fent , vagy 15 cm szélességben megy a levegő, ha megy a babának. szerintem az is csoda , hogy még él a baba. Még egy ujszülöttet sem takarnk be csak pelussal. Tiszta idióták.
2012. aug. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

off

kedves utolsó! én is mózesben toltam a 7 hósom, mert nem tudott még ülni+ hason aludt jól benne... persze melegben nem takartam semmivel. miért baj a mózes?

2012. aug. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

2.-nak

Ha szerinted ez egy "kibeszélő show" akkor nem kell válaszolni!És lehet hogy a szúnyogháló is háló jár a levegő,de szerintem ez tök felesleges.És szerinted teli van túlzásokkal a kérdésem,miért mi a túlzás benne? Ha nem tetszik akkor miért válaszoltál?

2012. aug. 24. 16:05
 6/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Nekem azért tulzás a mózes ebben a melegben , mert ha rá teszi a lábzsákot , majdnem teljesen zárt. Máskülönben nincs gondom a mózessel, csak ez íg olyan szörnyü látvány volt. Ugy sajnáltam szegény gyereket!
2012. aug. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

sajnos én is láttam már párszor ehhez hasonlót :-(


a mózes még nem is baj mert az kényelmes a babának de 37 fokban a takaró és a fekete már sok


soha nem takartam be őket ekkora melegben de vigyáztam h ne érje őket nap napernyővel kupolával és esetleg egy textil pelussal árnyékoltam

és egy pelus volt rajtuk csak

mondjuk nekünk sötétkék volt a kocsi az sem jobb színben de próbáltam úgy csinálni h a levegő jól átjárja a kocsit bent is

2012. aug. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyáron én néha az erős napsütéstől védtem babóm lábát (mert az kilógott a kupola általi árnyékból) úgy, hogy a babakocsi két széléhez és a tolókarokhoz csomóztam textilpelust, ergo csak a babám felett volt a pelus árnyékolónak. Talán hasonló indokkal teszik a takarót/lábzsákot a babákra (ez jutott eszükbe), nem tudom. A fekete szúnyogháló az UV-szűrős szúnyogháló, átjár rajta a levegő, a baba is kilát, megszűri az UV-t, kívül tartja a rovarokat - tehát nem látok benne semmi rosszat. Városban is berepülhet egy darázs a babakocsiba, vagy épp egy autó ablakából kirepülő csikk (barátnőmmel ez megesett), ezt felfogja a szúnyogháló (bár az égő csikk kiégette a szúnyoghálót, amit barátnőm még aznap pótolt is, mert tapasztalta, hogy jól jött).
2012. aug. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Nyilván, azért tartod feleslegesnek a szúnyoghálót, mert még nem volt a családodban ill. neked nagy bajod a darázscsípéstől.

Egyszer a kupola alól zavartam ki a darazsat a mózesból, és azóta mindig felraktam tavaly nyáron. Jársz mostanság babakocsival piacra? - nekem félelmetes :(

Rettegek a darazsaktól - sajnálom.


A túlzások: pont a szúnyoghálós feltételezéseidből ered (nem lát ki a gyerek; nem kap levegőt; ráadásul VASTAG :) szúnyogháló) Gondolom, a többi is fűszerezve van.


Amúgy, én május környékén láttam hasonló eseményeket, de most nyáron nem! Egyet sem!

2012. aug. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok megint. Tegnap megint láttam a becsomagolt gyereket, egy hajszálon mulott, hogy ne szoljak neki. A gyerek már kápászkodik kifelé, mert szegény ki sem lát. Esküszöm még az esővédő kelett volna csak rá. Lehet azt hiszi, hogy ami hozzá jár a kocsihoz azt mind vinni kell. VAgy klimás a kocsi belseje. CSak erre tudok gondolni.
2012. aug. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!