Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális az ha 1 hetes babámat...

Normális az ha 1 hetes babámat ha fel veszi valaki vagy felébresztik egyből nagyon ideges leszek. Ugy gondolom kb.4 hetes koráig hagyják békén csak a férjem és én foglalkozzunk vele. Először minket ismerjen meg. Rosszul gondolom?

Figyelt kérdés
Ráadásul a család olyanokkal érvel ha felkeltik h nem kell mindíg aludnia stb. Eddig nyugodt baba de ha felébresztik nyügös.Meg amúgy is még 1 hetes és úgy kezelik mintha már jóval idősebb lenne.
2008. máj. 12. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát azt semmiképp ne engedd, hogy felébresszék! Hogy jön ahhoz bárki, hogy eleve egy másik embert csak úgy felébresszen? Pláne egy kisbabát, és legfőképp, valaki más kisbabáját!!! Mondd meg kerek perec, hogy ha alszik, akkor hagyják aludni, mi az, hogy nem kell mindig aludnia. Az újszülöttek bizony általában alszanak, amikor nem esznek. Tényleg jól látod, úgy kezelik, mintha sokkal nagyobb baba lenne, de mondd meg nekik, hogy erre még várni kell, hiszen még nagyon kis emberpalánta. Majd ha már 3 hónapos lesz, akkor nem fog annyit aludni, akkor már mosolygós lesz az emberekkel jobban tud foglalkozni. Nagyon jól látod, hogy négy hetes koráig hagyják békén. Nem hiszem, hogy attól baja lenne, ha más is kézbe veszi, de nem nagyon értem, általában az emberek nem is nagyon mernek kézbevenni egy ekkora csöppséget. Mondjuk anyukádnak, anyósodnak kezébe adhatod éppen, hiszen ők gonolom tapasztaltak ilyen téren, de azt hiszem, tényleg semmi szükség arra, hogy ilyen hamar látogatni menjenek az emberek. Az persze más, ha valamelyik nagyi ott van segíteni, hogy ki tudd pihenni magad, de ilyenkor még nem kéne az egész rokonságnak a babát fogdosni, meg gondolom téged is fáraszt.
2008. máj. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ébren van és felveszik, szerintem nem baj ( csak ne legyen beteg, aki babázik)A felébresztést én finoman elhárítanám, nem engedném. Azért alszik, mert szüksége van rá, közben fejlődik.
2008. máj. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
SZia! Hogy felébresztik azt egyáltalán nem szabad engedni. Viszont azt nem értem,hogy más miért nem foghatná meg ha ébren van. Főleg a nagyszülők. Nekem 2 gyermekem van,de eszembe se jutott soha,hogy más nem foghajta meg a babát.
2008. máj. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Naná, hogy ne ébressze fel senki sem! Sőt, ha síri csendben akarod altatni, ahhoz sincs senkinek semmi köze. Persze nem jó, csak példának írtam.

Hozzánk eleve 6 hétig nem jött senki, csak a két nagymama. Mindenkit megkértünk erre, nem volt sértődés.

2008. máj. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
HÁT ELÉGGÉ TAPINTATLAN CSALÁDOD VAN AZ BIZTOS.MIHAMARABB ÁLLJ A SARKADRA ÉS MONDD MEG NEKIK A MAGADÉT,HOGY NEKED MIK AZ ELVÁRÁSAID ÉS,HOGY TE VAGY AZ ANNYJA A BABÁNAK ÉS TE TUDOD MIKOR MENNYI ALVÁSRA VAN SZÜKSÉGE ÉS HOGY EGY ILYEN PICI BABÁT EGYÁLTALÁN NEM SZOKTÁK KÉZBE VENNI A SZÜLEIN KÍVŰL MÉG EGY JÓ DARABIG.NE FÉLJ MEGMONDANI MERT RÁ FOGSZ MENNI AGYILAG AZ MEG PONT MOST NEM KÉNE HISZEN A PICINEK EGY NYUGODT KÖRNYEZETRE ÉS ANYÁRA VAN SZÜKSÉGE NEM PEDIG EGY IDEGES SZÜLŐRE.
2008. máj. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam,hogy akkor veszik fel amikor alszik.Hiába szólok,h ne ébresszék fel egyből irány a kiságy és már veszik is ki.Amikor alszik akkor viszont nem kell"síri csendben" lenni csak amíg elalszik utána nincs gond,de örüljön neki az akinek a babája nagy zajban elalszik.
2008. máj. 12. 15:03
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Húúúúú,én a helyedben nem tudom mit csinálnék,de a gyerekemhez nem nyúlnának az tuti.Aki meg annyira bunkó lenne,hogy felveszi mikor alszik,vagy felébreszti,nem valószínű,hogy minket mégegyszer meglátogatna.

Ne engedj a tolakodásnak,a pofátlan tapintatlanságnak.

Én azt mondom,hogy egy ujszülött gyereket nem kell kézről kézre adni.Igazad van,hogy eleinte csak ti,a szülei fogjátok kézbe,titeket szokjon meg,vagyis apukát,mert anyukát felismeri.

A saját elveidhez ragaszkodj,és úgy gondozd neveld a gyerekedet,ahogy te jónak látod,és ne engedj beleszólást senkinek.Hogy mi jó a babának,azt legjobban csakis az anyja tudja,és nem a sok okoskodó aki ilyenkor akad bőven.

Akkor lesz nyugodt,és kiegyensúlyozott gyerek,ha rendszert sikerül kialakítani az életében,és azt nem borítja fel senki.


Sok sikert,kitartást és boldogságot nektek.

2008. máj. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem hihetelenül idegesítő lenne, ha felkeltenék a gyerekem, még ha rokonról van szó, akkor is leosztanám.Gondoljanak bele: nekik hogy esne, hogyha felébresztenék őket?Az én családomban az a szokás, hogy 6-8 hetes korig nem is megyünk látogatóba, mert annyi idő kell, hogy erősödjön a pici.Bár én még csak 15hetes kismami, de nekem ez a véleményem. És hál'istennek be is tartják a rokonok ezt a szokást.Ne engedd, mert utána nem a rokonod nem fog bírni vele, hanem te.Nem kell az első kis nyögdécselésnél felkapni.Főleg nem akkor, mikor alszik.

A rokon ahazamegy, te meg ott maradsz a nyűgös, síró babával.

Mondd meg a véleményed, a te gyereked, nem az övéké.Te neveled.Teneked kell megvédened a saját gyerekedet.

2008. máj. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a férjem családja csinálta ezt. Egyszer eltűrtem, bementek a szobába ahol a kislányom aludt, aztán persze, hogy felébredt, már vették is ki az ágyból. Na, ez volt az utolsó..., csak akkor nem akartam veszekedni, mégis a férjem rokonai, megvártam, amíg hazamennek és leültem a párommal megbeszélni, hogy ezt én nem akarom, beszéljen velük. Legközelebb, amikor jöttek becsuktuk a szobaajtót és a párom megkérte őket, hogy a konyhában üljenek le, mert alszik a pici. Anyósom persze be akart kukkantani, hogy megzézze a babát, de nem engedtük, mondván, hogy felébred az ajtónyitásra, hagyják pihenni. Vette a lapot és később mindig megkérdezte, hogy fent van-e, megnézheti, megfoghatja...
2008. máj. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!