Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött babád mikor...

Koraszülött babád mikor kezdett el önállóan járni?

Figyelt kérdés
Hány hétre született?
2012. aug. 25. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
35. héten született, 10 hónapos korában indult el. 7 hósan kúszott és felkapaszkodva felállt. 8 hósan mászott és felült. 10,5 hósan kapaszkodás nélkül állt fel.
2012. aug. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia. igaz hogy mi még nem tartunk ott, de fiam is 35. hétre született, most 6 hónapos és mászik és próbál felülni, felkapaszkodni.
2012. szept. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! 32. hétre születtek ikreink. A kislány jól volt, már 5 naposan kijöhetett a roomingba, ő az első szülinapja előtt 2 nappal indult el önállóan.

A fiam viszont beteg volt (kidurrant a tüdeje), 3 hétig altatva volt, agyvérzése is volt. Kb 6 hónaposan emelte meg először a fejét, addig tartani sem tudta, olyan volt mint egy rongybaba. Mikor a kislány már járt, a fiú akkor kezdett kúszni (nem mászni). 18 hónaposan kezdett el menni egyedül.

Mára 3 évesek múltak, a kislány olyan, mint a többi 3 éves, a kisfiú viszont mint a kb 2 évesek. Nem szobatiszta, 2-3 hónapja kezdett el érthető szavakat mondani. Azt mondják róla a szakemberek, hogy iskolás korára már olyan lesz, mint a többi 7 éves.

Sok mindentől függ, hogy milyen gyorsan fejlődik egy korababa. Egyik teljesen normálisan, mintha időre született volna, másik kicsit késve (mint a fiam), szintén néhány nem éri utol soha a társait, s mindig segítségre szorul majd (szerencsére ez a ritka, nem is ismerek senkit, aki ide tartozik, csak a dokik említették ezt a kategóriát is, mert nálunk félő volt, hogy a kisfiam ide tartozik majd).

Remélem ti az első 2 kategóriába vagytok.

2012. szept. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
sziasztok ha mar ezt elovastam azt szeretnem megkerdezni kedves 1 es 2 h mi okbol szultetek 35hetre vagy be indult magatol a szules mar csak azert kerdem mert en 35+3napos vagyok es ma a nyakdugom is elment es rengeteget joslozom,kedves kerdezo mar bocsanat a kerdesert:)
2012. szept. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33. hétre született. Kicsit aggódtam miatta, mert mindent később kezdett. 8 hónapos korában kezdte gurítani magát, 10 hónaposan kúszott, mint a kommandósok. Más gyerek ilyen idősen már szalad, az enyém meg... hajjajj! Hol volt még attól? 11 hónaposan ült fel magától először. 11 és fél hónaposan kezdett mászni, egy-másfél hét múlva felállt bútor mellett, és már nem volt megállás, két nap múlva oldalazva lépegetett. Rá egy hétre kitolta a koffert magasra. 13 hónaposan önállóan járt. Minden lemaradást behozott rövid idő alatt.
2012. szept. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31. hétre született. 7 hónaposan fordult meg először, ehhez képest 13 hónaposan már járt. A többit ebbe az időszakba "zsúfolta" bele. :)
2012. szept. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem azért született a 35. héten, mert annyira sok magzatvízem volt, hogy már fulladtam. Augusztus 20. hétvége jött és nem merték megkockáztatni. A picinek is lehetett volna baja, mivel nem volt beágyazódva a fejecskéje és a köldőkzsínort kisodorhatta volna a sok magzatvíz ha burokrepedés van .
2012. szept. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!