Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek duci babája volt,...

Alaszka kérdése:

Akinek duci babája volt, mikor kezdett el önállóan járni?

Figyelt kérdés
Kislányom 14 hónapos, majdnem 13 kg, és még kézenfogva lépeget csak, önállóan nem áll még meg, szerintem elhúzza a súlya. Nővére 14 hónaposan már járt, mondjuk ő kis vékonyka volt akkor is. Mire számítsak?
2012. aug. 19. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy vettem észre, hogy nem számít a súly. A nagyobbik lányom vékony még most is, ő pont egyévesen kezdett el járni, a kisebbik nagy súlyú, és ő 13 hónapos kora óta jár egyedül. Amúgy kb. egy hónappal csinált később mindent, mint a nővére, de ezt szerintem nem a súlya miatt, pedig határozottan nagy gyerek.

2012. aug. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ez szerintem is súlytól független.Az én fiam 14 hónaposan indult el,akkor volt 15 kg.Most volt 2éves és 20 kg,le se lehet lőni,úgy rohangál,senki se hiszi el,pedig 2,mp-re nem bir megülni,állandóan csak menne-menne....
2012. aug. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
azért a súly lehet gond, nem mindegy milyen magas ehez, mondjuk az hogy még egyedül állni sem tud már elég nagy gond.
2012. aug. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az önállóan megállást úgy értem, hogy kapaszkodás nélkül még lehuppan. Ha már megállna, akkor el is merne indulni. Emlékeim szerint, mikor a nővére elindult magától, az nagyjából egy időben történt azzal, hogy kapaszkodás nélkül meg tudott állni. Javítsatok ki ha tévedek. Viszont kisautóját, babakocsit tologatja egyedül, és a kezünket is éppenhogy csak támasztékképp fogja, és ő húz előre.
2012. aug. 19. 22:37
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

max gurgulni fog.

Jezusom, az en lanyom 3,5 es 14 kg (emelett magas).

2012. aug. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A mi példánkból kiindulva még neked is lehet ilyen súlyos babád! :D Párom 78 kg, én 47, első kislányunk 5 éves most, és 15 kg. A lekisebbünk meg a család kakukktojása. :)
2012. aug. 19. 23:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs a súlyának köze hozzá. Aranyos lehet ilyen kis ducin egyébként :) Olyan kis döncölni való gusztusos baba. Miért kell leszólni, annak akinek 3és fél évesen 14kg a gyereke?? Az sem olyan jó ám, ha olyan kis vézna. (a kislányom 1 évesen kb 9kg volt, most kb10 kg lehet)

Szóval az én kislányom is 14 hónapos. kb 1 hónapja indult el. Előtte Ő sem akart megállni kapaszkodás nélkül, mert tényleg igazad van kérdező, hogyha megáll magától, akkor már el is indul. Egyszerűen nem érzi még biztonságosnak, hogy elinduljon. De lehet, hogy holnap egyszer csak elindul. Kiszámíthatatlan. A kislányom olyan sokáig ment úgy,hogy fogta az egyik kezünk. Hónapokig, aztán egyszer csak elindult. Próbálgattam kicselezni, hogy adtam a kezébe valamit, hogy azt higgye fogja a kezünk. Pl maga után húzható kis játékot. Lépkedett is szépen, de amikor rájött, hogy az én kezem fogja, lehuppant. :) Szóval türelem, bátorodik és elindul. Van egy kisfiú, aki szintén 13kg körül volt 1 évesen, de már 10 hónaposan ment. Szóval nincs a kg-nak köze hozzá. Most 3 éves már a fiúcska, de egyáltalán nem duci, hanem nagyon is formás lett.

2012. aug. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!