Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első babámat várom, mi az...

Első babámat várom, mi az amit feltétlen meg kell venni és hasznát is veszem?

Figyelt kérdés
2012. aug. 25. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Babakocsi, kiságy és babaruha, és majd amit a gyerekorvos felír receptre, ha kocsival jöttök el a kórházból akkor hordozó. A többi meg jön magától. Mi előre nem vettünk semmit, a fent említetten kívül, mondván, majd meglátjuk mi kell. Mindent be lehet szinte aznap szerezni, kivéve persze ha nagyon elszigetelten éltek. Játékok még ráérnek. Cumisüvegre lehet nem lesz szükséged. Uez igaz a mellszívóra - én pl kézzel fejtem (bár nekem nem volt sok tejem). Cumizni lehet semmit vagy az ujját fogja. Stb. Ez egy nagyon alacson büdzséjű megoldás, ennél persze lehet sokkal több mindent venni. Mint pl anyukám vett légzésfigyelőt. Aztán anyóstól kaptunk bébiőrt.
2012. aug. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Babakád, pelenkázó (nem kell egy egész szekrény, van olyan amit a kiságyra rakhatsz és néhány ezer Ft). Cumi, cumisüveg nekünk sem kellett. Bababizikben sok dolgot tudsz jó áron megvenni. Textilpelenka kezdésnek 10 db elég (ha dokihoz mész kell, illet büfiztetéshez, ha idegenek veszik ölbe, stb.), kifogó, törcsi. Piperét az orvos felír, azon kívül nem nagyon kell más kezdetben. Nyilván szükség lesz pelenkára, popsitörlőre. Kis olló amivel a körmét tudod vágni, esetleg babafésű. Nekünk sem légzésfigyelőnk, sem bébiőrünk nem volt, nem is hiányzott, mivel a lakás elég kicsi volt ahhoz, hogy meghalljuk, ha felébred a baba, másrészt az első fél évben velünk egy szobában aludt, külön ágyban.
2012. aug. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

en is elso babas anyuka vagyok, nekem nagyon nagy megnyugvast jelentett itthon az, hogy ejjeli feny van a szobaban. ezt szoktam meg a korhazban is (szent imreben szultem, mashol nemtudom mi a rendszer), ott is egett egy "orfeny" ha a babak velunk voltak ejjel a korteremben. nekem volt itthon egy kicsi so lampam, ez nem fogyaszt sokat es tokeletes a celra (mai napig eg estenkent.), ha nincs ilyen kisfenyu lampad, en mindenkeppen javaslom.

szerintem minden "alap" dolgot ugyis elmond a vedonod (kisagy,pelenkazo,babakocsi,stb.), bar mi nem vettunk meg mindent a kapott listarol, pl szobahomerot sosem hasznaltunk, es hiaba van vizhomeronk, ki sem bontottam :)

2012. aug. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Textilpelenka minimum 10 db (bár szerintem ennyi csak akkor elég ha kb minden másnap mosod őket)

Tetra kifogó

Pelenka, popsitörlő

Lázmérő (szerintem nagyon praktikus a flexibilis végű)

Biztonsági fültisztító pálcika

Gyerekorvos által felírt gyógyszerek, kencék

Ruhák, takarók, hálózsákok

2012. aug. 26. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!