Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudtok tanácsolni? Ti mit...

Mit tudtok tanácsolni? Ti mit szoktatok csinálni?

Figyelt kérdés
A babám 2 honapos.Hétfőn volt széklete.Szerdán nagyon kevés volt neki.És azota semmi.Kap tápszert és szopizik is.
2009. júl. 25. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Az én babám ugyan már négy hónapos lesz lassan, de ő három naponta szokott kaksizni. A védőnő nekünk azt mondta, hogy feldolgozza a szervezete a tápanyagot. Egyébként csak anyatejet eszik. Ha nem feszíti a kis hasa, szerintem ne aggódj.
2009. júl. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6%
Ha fáj a hasa,van egy nagyon jó receptem:1 dl víz,1 teáskanál kamilla.(ebből főzzél neki teát).Utána 2 teáskanál cukor,egy teáskanál citromlé.és ezt adod oda neki.
2009. júl. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem fáj a pocakja, láthatólag nem zavarja a dolog, akkor nem kell csinálni semmit. A babák székletének mennyisége, minősége és gyakorisága 5-6 hetes koruk után változik jelentősen. Ekkor már a legtöbb bevitt táplálékot hasznosítja a szervezet. Ha tápszert is kap anyatej mellé, az jobban foghatja a székletet. Megpróbálhatsz egy kis langyos gyenge kamillateát adni neki éhgyomorra, vagy étkezések után 1,5-2órával,de ne sokat. Esetleg laevolac szirupot,vagy ha nagyon muszáj akkor glicerines kúpot. Sima anyatejes babáknál akár 10nap is lehet két kaki között.
2009. júl. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
a 2. válaszolónak.Csak székletet szeretne a babájának,nem kinyirni!!Uristen.se cukor se citromlé,főleg ennyi.A híg kamillateától volt széklete a babámnak.ha ugy érzed,hogy fáj neki a pocija,akkor hőmérözd meg egy kicsit,vagy adj neki glicerin kúpot.
2009. júl. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem azt ítram hogy mindent egyszerre alkalmazzon!!! Egyáltalán nem akarom "kinyirni" a babáját. Változohogy melyik babánál mi jön be,ezért írtam többfélét.

Ha valamit nem értesz, vagy nem úgy értelmezed ahogy más, akkor is lehet normálisan reagálni.

2009. júl. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk a dokinéni is és a védőnő is a kamillateát mondta.

1 deci vízbe 1 filter és 2 teáskanál cukor. Én is megijedtem a cukortól,de azt mondták, ennyi nem árt, sőt direkt jó is, mert a cukor aa pici babáknál laxatív, vagyis hashajtó hatású.

Nem kell mindet meginnia, a lényeg abban van, hogy evés előtt 15-20 perccel kapjon belőle, és ha már 20 milit megiszik belőle, az hatásos. Ha kell, a következő kaja előtt is add neki.

Nálunk bevált.


És ami a cukrot illeti...

Az én babám amúgy nem hajlandó semmit meginni, csak a vizet. 16 hónapos, és a babalöttyöket, teákat sosem itta meg.

2009. júl. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt olyan, h napokig nem volt kaka, ez kb. 6-7 hetes korában volt. Feltettem neki egy fél gliceryn kúpot és nem telt el 5 perc, telepakolta a pelenkázót... Elég volt neki az a kis inger, amit a kúp váltott ki.

Anyatejes a babám.

2009. júl. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19:02-nek! Bocsánat a reagálásért, de azt hittem nekem szántad a kommentet. Későn vetem észre hogy kivettek egy választ és én kerültem a helyére.
2009. júl. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
semi baj,gondoltam,de hírtelen az kanál cukor és citromlé egy 2 hós babának,nem tünt túl jó tanácsnak, a tied szuper:))
2009. júl. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!