Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy változzon...

Mit csináljak, hogy változzon a helyzet?

Figyelt kérdés

8 hetes kisbabám van aki csak anyatejet kap. A gond viszont az, hogy már 3 napja nem volt széklet a pelusban. Már tornáztattam, masszíroztam a hasát hasra fektettem, teát itattam vele, de semmi eredmény. Mennyi ideig normális a kaki mentes pelus?

Válaszaitokat köszönöm


2012. aug. 26. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

anyatejes babánál az sem gond ha heti 1x van széklete


mivel az anyatej hasznosul a legjobban az összes táplálék közül -- szinte nincs is salakanyag :-)

2012. aug. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyatejes babánál valóban azt szokták mondani, hogy bármi lehet normális, az is ha naponta többször kakil, és az is, ha csak 10 naponta 1x.

Ha babád nem szenved, nem fáj a hasa, akkor nem kell aggódni, ha pár napig nincs kaki.

Vagy szenved szegény?

2012. aug. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem szenved és a közérzete is teljesen normális. Rendesen eszik is ahogy mindig. Első baba és azért ijedtem meg ettől a helyzettől, mert eddig naponta 2-szer minimum mindig volt.
2012. aug. 26. 15:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem szenved, akkor nincs gond.

Kislányommal egyszer volt olyan, hogy 4 napig nem kakilt, viszont ő nagyon szenvedett.

Neki az enyhére főzött kamillatea segített.

Később mikor már elkezdtük a hozzátáplálást, akkor pedig a szilva volt jó szorulásra.

2012. aug. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 alaszka ***** válasza:
Az én kislányomnak is kb ilyen 6-8 hetes kora körül volt egy időszak, mikor csak 3-4, sőt volt mikor csak a 6. napra lett kakija. Őt sem zavarta, de én már aggódtam, adtam neki egy picike kamilla teát, kb. 3-4 kiskanálnyit, és az megtette a hatását. De így van ahogy írják, ha anyatejes, akkor ez csak annyit jelent, hogy jól hasznosít a szervezete, és nincs semmi salakanyag.
2012. aug. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Péntek óta változatlan még mindig a helyzet. Nem segített a kamilla tea és a védőnőtől és orvostól kapott kúp se. Orvos szerint tornáztassam, de a napunk nem telik másból mint szopizásból és tornából. Már nagyon ideges vagyok, hogy meddig fog ez tartani.

Aki volt hasonló helyzetben annak az első idő kihagyás után rendesen napi szinten volt kaki, vagy akkor is több napig kimaradt

2012. aug. 29. 16:11
 7/7 alaszka ***** válasza:
Nálunk pár hétig volt így hogy napokig nem volt, aztán visszaállt a napi 1-2 kaki.
2012. aug. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!