Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek normális a főnököm...

Szerintetek normális a főnököm? Mit tegyek, hogy változzon a helyzet?

Figyelt kérdés

5 éve dolgozunk együtt, elég közvetlen a viszonyunk, ő 54 éves férfi, én 26 éves nő vagyok.


Szerintem túl sok mindent enged meg magának... Az még csak hagyján, hogy üvöltözik és káromkodik rendszeresen (nem velem van baja, csak ilyen a természete), a fülembe böfög evés után és felrakja a lábát az asztalomra, előttem vakargatja magát "ott", de ma pl. meg akartam védeni az egyik ügyfelünket, hárman álltunk az irodájában, és azt mondta nekem, hogy "b@szd meg!"... Ilyet eddig nem mondott, de úgy érzem most telt be a pohár.


Kb. két éve folyamatosan próbálok másik állást találni, de egyszerűen nem vesznek fel sehova, pedig (több) felsőfokú végzettségem is van, de angolul éppenséggel nem beszélek, "csak" németül középfokon... Szülő-korba értem, érzem, szerintem ez állhat amögött, hogy nem vesznek fel sehova...


Hogy hassak rá, hogy egy kicsit kulturáltabban viselkedjen? Elhiszem, hogy a vezető beosztás sokszor "ezzel" jár, de nem bírom már mellette sokáig...


2012. júl. 3. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha az anyjának nem sikerült megnevelnie gyerekkorában, 54 évesen már nemigen fogsz tudni javítani a viselkedésén. A helyedben nem foglalkoznék vele, végül is ezzel csak saját magát minősíti, téged nem érint, ha nem akarod. Az ügyfelek előtt is csak magát járatja le ezzel a viselkedéssel, te csak az együttérzésüket váltod ki. Amikor üvöltözik, böfög és vakaródzik, gondolj arra, hogy az állatkerti gondozók is egész nap ezt látják/hallják, mégis elvégzik a munkájukat.
2012. júl. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez azért nem gáz, mert ő így beszél mindenkivel és nem veled bunkó. Nekem volt olyan főnököm, aki mindenki füle hallatára (recepción dolgoztam) üvöltött velem, hogy fogjam be a pofámat. Na EZ gáz! Szerencsére a főnök főnökei szerint is az volt, azonnal kirúgták.
2012. júl. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát, köszi.... Végülis megnyugtató, hogy nem csak én vagyok megáldva ilyen "kedves" vezetővel...

Egyszerűen csak bosszant, hogy így viselkedik, és nem tud normálisabb, emberszabásúbb lenni... És mikor hazamegyek, és hangosabban szól a tévé, vagy felemeli a hangját a párom már egyből ugrok, hiszen egész nap ezt kell hallgatnom és eltűrnöm...

2012. júl. 3. 14:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy ez téged zavar, és így nem tudod normálisan végezni a munkád.

Egyébként, valóban önmagát járatja le, de ez akkor is zavaró, sőt, megalázó.

Ha nem tudsz kiállni magadért, nem biztos, hogy el kell menned máshová, mert lehet, a követlező meg nyúlkálni fog.

Légy határozott.

2012. júl. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként tényleg nem ártana beszélned vele! Lehet, hogy nem is tudja, hogy zavaró amit csinál. Nekem volt olyan kollégám, akivel azzal szórakoztunk, hogy egész nap egymás ellen káromkodtunk. A büfögéseken pedig szerintem hatalmasakat röhögnék. Nem mindenkit zavarnak ugyanazok a dolgok. Szóval mondd meg neki hogy zavar, és tutira veszem, hogy visszafogja magát! Tudod, néma gyereknek anyja sem érti!
2012. júl. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi a tanácsokat. Jövő héttől elmegy két hét szabira, talán ha kipiheni magát normálisabb lesz. És lehet, hogy nekem is jót fog tenni, ha nem hallom/látom két teljes hétig. (Én már jobban várom szerintem a szabit, mint ő.) Ha pedig mégsem, akkor tényleg beszélni fogok vele.

A büfögés pedig tényleg zavaró, pláne, ha mondjuk ügyféllel beszélek telefonon, és ő meg mellettem csinálja... Így tényleg nem lehet koncentrálni és normálisan dolgozni.

2012. júl. 3. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!