Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen mosószert és öblítőt...

Milyen mosószert és öblítőt ajánlotok újszülött baba ruháinak mosására?

Figyelt kérdés
Kaptam sok használt kis ruhát,ki szeretném mosni őket,mi a véleményetek a mosódióról,sensitiv mosószerekről,öblítőkről? Választék az van, én véleményekre lennék kíváncsi kinek mi vált be. Köszönöm!
2012. aug. 26. 18:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én Persil Sensitív folyékony mosószert, és Lenor sensitív mandulaolajas öblítőt használtam külön csak a picikém ruháinak. Nem volt semmi irritáció a bőrén, a ruhák pihe-puhák voltak és nagyon jó "baba" illatúak a bébivel együtt :)
2012. aug. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Én folyékony Ariellel mostam a ruháit.Öblítőt egyáltalán nem használtam/használok neki.Nagyon érzékeny a bőre.Egyszer vettem Dreft Baby-t,csallán kiütéses lett tőle.2,5 éves még mindig külön mosom a ruháit,csak most már por Ariellel mosom a ruháit.
2012. aug. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én Persil Sensitiv folyékony mosószert és Gabi öblítőt használtam.
2012. aug. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 gabszem ***** válasza:
én sima Tomi kristállyal mosom a ruháit és sensitive Lenor vagy Coccolino öblitőt használok.
2012. aug. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta anno a védőnőm, amikor az első gyereket vártam, hogy mindegy, milyen a mosószer, csak ne por legyen, mert az könnyen okoz irritációt az arra érzékeny babákon, ezért ő folyékony mosószert javasolt.

Szerencsére nálunk semmi gond nincs senki bőrével, úgyhogy azóta mosok már mindennel, de újabban a Frosch mosóporát használom, az talán kicsit környezetbarátabb a többinél.

Meg ha van időm/energiám/kedvem, akkor házilag gyártok mosószert mosószappan és mosószóda felhasználásával, ez így olcsó és viszonylag kevesebb mindenféle adalék van benne, mint a kész mosószerekben.


Öblítőt nem szoktam használni (mosható pelusozunk, azt amúgy sem lehet öblítőzni), hanem pár csepp illóolaj és egy fél deci 10%-os ecet kombinációval öblítek. Így bármilyen illatú ruhát tudok gyártani :), fertőtlenít is az ecet, és nagyon jó puha lesz tőle minden. Ecetszaga pedig egyáltalán nem lesz.

2012. aug. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mosószer ugyan az mint a mienk dreft sensitive, öblítőt chicco fehéret.
2012. aug. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 TKI Ibolya ***** válasza:
Ugyan azzal mint a miénket persil és ariel öblítő pedig dm-es.Annyi hogy amíg nem mászik külön mostam.
2012. aug. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A dm-es sensitive mososzer es oblito, nekem nagyon bevalt.
2012. aug. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. aug. 27. 08:41
 10/14 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Mi az istenért lettem lepontozva????????????????

Csak mert leírtam hogy mivel mosok????

Nagy az isten állatkertje de komolyan!

2012. aug. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!